Önereceğiniz savunma sporları ?

tekvando , karete vb... ?

hangisi daha iyi ? yani hangisini önerirsiniz ? :)

Güncellemeler:
aranızda kung fu ile ilgilene var mı ? :)

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle Wing Tsun ve Tai Chi derim.Aikido da olabilir.Karete felan zırva :D

1|0
    1|0
    • ben o dediklerinin ismini yeni duyuyorum :D neyse araştırayım biraz.

• :)

Bise istemedimki ve ben satasmak icinde yazmamistim :)

Sadece konu uzadi :)

Neyse tekrar uzamadan kapatalim artik :)

• herneyse iyi ben yemeğe kaçar byyby

Erkekler Ne Diyor 21

• eğer tamamen kendini savunmayla ilgileniyorsan. tüm bu sporların temeli boks ve güreştir (veya judo) aslında. en kısa yoldan en etkili öğrenebileceğin dal da kickbox. kung-fu dersen, onu da aslında wushu adı altında bulabilirsin, wushu eğitimi veren okulları kursları ara. wushu'nun da kendi için farklı dalları var. çeşitli silahların kullanıldığı gösteriye yönelik dalların yanında sadece temel dövüş ağırlıklı disiplini de var. buna göre bir şeyler bakarsın. karate de genel bir savunma sporudur, yapabilirsin. ancak tekvando sadece spor olur, fitness ve esneklik için harika bir spor ama özellikle sokak kavgası denilen olaylarda hiçbir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • futbolda stoper olabilirsin

1|0
    0|0
  • Çekirge ol.

0|0
    0|0
  • Taekwon do yapabilirsin. ama fiziksel olarak neye yeteneğin varsa onu tercih etmelisin.

0|0
    0|0
  • en iyisi wing chen dir aslında bruce lee nin geliştirdiği bir tekniğide vardır ama türkiyede eğitimini veren yok maalesef, ama jui jitsu ve kung fu öğrenebilirsin ama bizim aslımız elbetteki sokak dövüşü ve osmanlı tokadından gelir, osmanlı tokadı eğitiminide görmeni öneririm... baya etkilidir çoklu dövüşlere göre eğitim veriyorlar zaten

0|0
    0|0
  • Neye göre iyi, kime göre iyi?

Sokakta kendimi koruyayım diyorsan herhangi birini iyi yapmak avantaj sağlar.

1|0
    0|0
  • taijutsu çok güç kullanmadan bilek ve ayak bileklerini kirman münkün

1|0
    0|0
  • Kung fu cekirge

1|0
    0|0
  • Dünyanın en geçerli dövüş sporu bokstur.Kung fu falan sadece gösteri inan bana.Uzaktan hoş görünebilir ama gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsan boks a gitmelisin.Sonrasında Kick box deneyebilirsin.

0|0
    0|0
  • boks yap ama eski usul çok güçlü yumruklar karşındakine öyle bir vur ki atalarının kemikleri mezarda sızlasın

0|0
    0|0
  • gel sana güreş öğretim <3

0|0
    0|0
  • wing tsun a gittim bir ara iyiydi ama çok tekrarlaman gerekiyodu bende yapamadım güreş yap fena değil yani :D

0|0
    0|0
  • kickbox tekvando karate hemen her yerde bulrusun. genç yaşta başlamak lazım.. wing chun heryerde yok. izmirde bile merkezde sadece bitane var bildiğim eski itfayenin orda ama çakması aikido var maksat sporsa sahisi çakması farketmez heralde dimi :))

0|0
    0|0
  • aikido öğren

0|0
    0|0
  • kick boks ya da boks derim ben.bende boksa başlıcam :)

0|0
    0|0
  • Boksdaki asalet hiç bir yerde yok. Boksör kızların çekiciliği de ayrı husus.. Çok da işe yarar boks.

0|0
    0|0
  • en iyi savunma sporu

thaşyos mlotyofsoy'tur

dene :)

0|0
    0|0
  • kick boks

muaythai

0|0
    0|0
  • wushu iyidir candır.. ya da gures ve boks yap.. yıkamayacagın adam kalmaz