Sabah uyandığınızda kör olarak uyansaydınız..

Selamünaleyküm hayırlı geceler

Kör olmak hayatı algılama tarzınızı ne yönde değiştirirdi?

Nasıl bir hayatınız olurdu?

Hayatınızın bu noktasında nelerden vazgeçmek zorunda kalırdınız?

0|0
10|28

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• hassiyee diye bir bağrırdım önce sonrasını bilmiyorum

0|0
    1|0
  • bir arkadaşımın başına geldı akşam puslu görmeye başladı sabah uyandıgında ıkı gözu de görmuyordu ama neşesini hıç kaybetmedı yıllardır tedavı göruyor şimdi az da olsa göruyor

bende gecenlerde iş kazasıyla sol gözümün çizilmesine sebep oldum 3 gun sargıda kaldı gözüm gercekten çok zor bır durum

0|0
    0|0
    • düzleştirici ısısı bir şey ypar mı:D

• iyi de durup dururken gözleri neden puslu sonrada hiç görmemeye başlasın ki.?* bir sebep olmalı yani.durup dururken insan kör olmaz heralde...geçmiş olsun gene de

• doktorlar hala teşhis koyamadı çok ugraştılar yenı bır hastalık dıye ve buldukları zaman terfi ediyorlarmış o yuzden çocugu deneme tahtası gıbı kullanmayan kalmadı en sonunda ısyan ettı tedavıyı bıraktı

• insanların çoğu kör olarak doğar bir gerçek gözlerine batıncaya kadar bunun farkına varmazlar demiş bir düşünür <3

0|0
    0|0
  • Aman tanrım :'(

0|0
    0|0
  • Belki de en korktuğum şeylerden biri kör olmak. Banyoda saşım şampuanlıyken bile gözlerimi kapadığımda ya açamazsam bir daha diye korkuyorum mesela.

0|0
    0|0
  • "Bir bu eksikti derim" önce...

0|0
    0|0
  • aleykumselam...valla karanlık oludu ama suu ederdım cunlu bu da allahın bana sundugu sukur ve sabırla sabaat ederek gectıgımde buyuk lutuflara naıl olacagım bı sınav

0|0
    0|0
  • Allah korusun.kimseye de böyle bişey yaşatmasın.

göz,kulak,el, bacak en önemli organlardır bana göre...hani mesela burundan koku almasamda olur o önemli değil yani:))))

0|0
    0|0
  • A.S. Görme engelli olmsdan bu sorunun cevabinin dogrusunu kimse veremez. Insan gozunu kapatıp salondan odaya gidemiyor. Allah herkese sağlık ve dayanma gücü nasip etsin.

0|0
    0|0
  • anne ve babamın

ve devletimin değerini anlardım heralde

bir onlar bana bakardı

0|0
    0|0
  • Jose Saramago - Körlük kitabı güzeldi. Sonra filmini de çektiler.

1|0
    0|0
  • sabah uyandığında senden önce kalkan bir organın olsaydı napardın ?

0|0
    1|0
  • Aleykümeselam

Darmadığın olurdum herhalde.

Toparlanmam zor olurdu. Uzun bir süre yaşama sevincim kalmazdı.

Sonra ise herhalde diğer duyu organlarımı geliştirirdim.

Kör çok iyi duyar gibisinden.

Allah cc inşallah kimsenin başına vermez.

0|0
    0|0
  • Yok artık gözlerime inanamıyorum derdim sanırım

0|0
    0|0
  • Gider bi' bar köşesinde yalnız başıma viski.

0|0
    0|0
  • burada insanlarin ağzindan hayirli bir laf cikmaz mi yawww.. töbe töbe.. .biri intihar edicem der.. biri sabah kör uyansaniz der... birisi kolsuz bacaksiz olsaniz derin... Sizin Allah' cc nin verdiği nimetleree hiç mi sayginiz yok ?

0|0
    0|2
  • aleyküm selam atış yapamazdım olmas olmas ben kör olmamalıyım

0|0
    0|0
  • vardır rabbimin bildiği.

0|0
    0|0
  • oynamıyorum, der intahar ederdim. net.

0|0
    0|0
  • ağzını hayra aç bacım

0|0
    0|0
  • düşünmesi bile korkunç allah korusun ya

0|0
    0|0
  • Görmemek için kör olmaya gerek yok, illa. Ben böyle de görmez oldum zaten

0|0
    0|0
  • bir adet şakirt algılandı hemen sığnaklara !1bir!1 :D

0|0
    0|0
  • Elektrikler gitmistir..

0|0
    0|0
  • çipil çipil bakan güzel gözlerim kör olmasın bu halimle sapım kör olursam iyice sap olurum :)

0|0
    0|0
  • artık böyle yasamaya alısmalı derdim kendi kendime

0|0
    0|0
  • as sabah olduğunu anlamaz uyumaya devam ederdim:p

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hiç istemem. Lenslerimi gidip çıkarıcam şimdi korktum:D Üşengeçliğimden çıkartmıyordum. Ama kör olma riski var manyak mıyım neyim:D

0|1
    0|0
    • Aman dikkat edin..

• sürekli lens kullanıyorsan olurda mangal falan yakarsanız fazla yaklaşma olur mu ya da baska bır ısının ateşin yanında durma bir anda arkadaşın sordugu gıbı kör olabılırsın dıkkatli ol

• allah canını almasın güzelliğimden ödün vermem diyorsun yanii :) düzleştiricinin üzerinde lutfen gözünüze tutmayınız yazmıyorsa birşey olmaz :D

• Vealeykümselam..sanırım diğer duyularım gelişirdi ve daha önce gördüklerimi tasvir eder beynimde onları unutmamaya çalışırdım..vazgeçmezdim yapacaklarımdan

0|0
    0|0
  • ALLAH kmseyi saglıgıyla sınamasın ama yasamak hayat tutunmak cok güç... kimimiz için imkansız olur

0|0
    0|0
  • Hayattan vazgeçmek zorunda kalabilirdim. 20 senedir görüyordum bir an da karanlıkta boğulmayı düşünemiyorum. Korkunç olsa gerek

0|0
    0|0
  • Basa gelen cekılır .

0|0
    0|0
  • Karanlikta yasamaya alisirdim , artik başka bir çaresi yok hayata devam ederdim buda benim imtihanim derdim

0|0
    0|1
  • valla polyanna gibi bakıcak değilim olaya net hayata küserdim heralde

0|0
    0|1
  • Allah korusun yaaaa :((((

0|1
    0|1
  • Allah korusun=/

0|0
    0|0
  • arabanın önüne atlarım çarparsa tekrar görürüm belki :(