Öhöm öhöm. İçerikteki soru için deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Günlerden bir gün Einstein belgeseli izlemiştim ve vay bee demiştim. Bunu söyleten şey Einstein'ın zaman teorisiydi. Deniliyor ki yerin merkezine yaklaştıkça zaman yavaş akar. Ekvatordan kutuplara gittikçe yer kabuğu yerin merkezine yaklaştığı için ekvatordan uzaklaştıkça zaman daha yavaş akacaktır.

Günlük yaşantımda çok defa karşılaştım bu durumla, birebir yaşadım. Geçen sene Sinoptaydım ve orada birçok kişiden zamanın geçmediği konusunda yakınmalar duydum. Oysaki birçok faaliyete katılıyorduk, buna rağmen.. (bu arkadaşlar daha güneydeki illerden gelen arkadaşlardı). Şimdi de çok yakın bir arkadaşım Kıbrıs'ta ve orada zamanın çok çabuk geçtiğini, nasıl geçtiğini anlamadığını söylüyor şaşırmış bir ifadeyle.

Var mı aranızda bu zaman teorisinin haklılığını savunanlar, teoriyi yaşayanlar?

1|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• O teoiyi gayet iyi biliyorum ama Dünya üzeinde teoriye bağlı olarak bir saniyeden daha az etki edecektir :) O insanların kendi hissettikleiyle alakalı teoriyle değil.

0|0
    0|0
  • İnsan sevdiğiyle birlikteyken, nerde olursa olsun zaman hızla akıyor ne yazık ki. Bu da birnickin izafiyet teorisi olsun.

0|0
    0|0
  • Canim ben o dedigin adada 5 bucuk yil yaşadım ve hiçte söyledikleri gibi zaman hızlı gecmiyordu. Ote yandan Finlandiya ya kadar gittim gece 11 bucukta gunesin battığını 4 saat sonra tekrar Doğunu da gördüm ama zaman on numara geçiyordu..

0|0
    0|0
    • on numara geçiyordu derken güzel mi geçiyordu yoksa hızlı mı? yavaş geçerse de pekala güzel geçebilir

• Gayet hızlı geçiyordu. Düşün 08:00 da uyanıyorduk 23:30 da güneş batıyodu ve biz durmadan geziyoduk ne çabuk hava karardı falan oluyodu =))

• guzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa diyerekten saten aşık veysel izafiyeti acıkladıgını dusunuyorum ben

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• evet zamanı allahu teala yarattı

ahir zamanda, zaman hızlanacak diye hadisler var, şu an bence öyle bir durum var

gözümü açıp kapayana aksam oluyor

yetişemiyorum

kutuplarla alakalı dedigin de dogrudur, inanırım

benim salak bir arkadaşım vardı, bilimle islamı ayrı sanardı

sani bilimadamları bısey bulunca onlar buldugunda allahın haberi oluyor, öyle sanıyordu

aklıma geldı de. salak

halbuku bilimadamını da dunyayı da, zamanı da bilimi de yaratan allah

0|0
    0|0
Yükleniyor...