Ay yüzlü melek babaanneniz kanatlanıp ahirete uçtuktan sonra yüreğinizin gülleri soldu mu?

Ay yüzlü melek; şimdi yüreğim yangın yeri, şimdi yüreğim yas yeri. Yüreğimin gülleri soldu, sevdamın gülleri soldu... Gidişlerin an gibi aklımda, hatıraların gölgesinde yüreğimi yaşamaya mahkum eyledim; gözlerin gelir geçer yüreğimden, o melek yüzün gelir geçer yüreğimden... An gibi aklımdasın sevdamın gülü, gidişine alışmak mümkün değil!

Hasretlik yüreğim kanıyor, hasretlik yüreğim karalar bağlıyor, yüreğimde hasretin volkanları patlıyor, ruhumda depremler oluyor... An gibi aklımdasın; sevdamın güllerini ektim kara topraklara, sevdamın güllerini ektim mezarına, yeşersin göğersin çiçekler açsın... Kırmızı gülleri nasıl severdin çok iyi bilirim, kırmızı bir gül ektim mezarına, kırmızı bir gül ektim kalbinin tam ortasına yeşersin çiçekler açsın... Sevdamın gülleri soldu, yüreğimin gülleri soldu, şimdi çok uzaklardasın yüreğim hicranla doldu...

• Yüreğimin gülleri soldu sevdamın gülleri soldu....
    29% (7)27% (4)28% (11)Oy Ver
  • Hasretin gölgesinde yüreğim yaşamaya mahkum oldu....
    12% (3)13% (2)13% (5)Oy Ver
  • Ay yüzlüm melek yüzlüm yüreğim karanlıklara mahkum oldu...
    4% (1)20% (3)10% (4)Oy Ver
  • Hiç ayrılamam derken kavuşmak hayal oldu....
    33% (8)20% (3)28% (11)Oy Ver
  • Şimdi uzaklardasın gönül hicranla doldu....
    22% (5)20% (3)21% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
sorunun imla hatalarını düzenleyen kızlarsoruyor ekibine çok teşekkür ediyorum...yazarım çizerim ama imla kılavuzundan hiç anlamam "ben bilmem editör bilir" teşekkürler...
cevaplar ve yorumlar için teşekkür ediyorum...ayrıca gırgır zamanı gırgır ciddiyet zamanı insan ciddi olmalı kutsalıma saygı gösterin arkadaşlar "kutsalıma dokunmayın yakarım" soruda Rus ibaresi görmek istemiyorum yoksa kabusunuz olurum dermişim inanmayın:))
Bir anısını anlatayım rahmetlinin sevdamın çiçeği Recep İvedik ve Babaannesi aynen öyle bir ikiliydik bir gün Ölüdenize gittik baktım İngiliz bir teyze bikini üstünde geçiyor önümüzden Babaanneme sende bikini giysene söyledim terliği kafama yedim len 65 yaşımda beni hacı dedenden boşatıcan mı söledi:))

0|0
40|25

En İyi Kız Görüşü

• Acinizi paylasiyor size bas sagligi diliyorum. Babaannenizi yeni mi kaybettiniz? bundan bahsetmemissiniz ama, bunun ne kadar buyuk bir aci oldugunu biliyorum, cunku bende babaannemi cok severdim. ne yazik ki bende onu 17 yasimdayken kaybettim, Cok zor ve acili gunler gecirdim, acisini cok konusan paylasan biri degilim, icimde yasayarak atlattim, diyebilirim, ama zordu hemde oldukca zor...:(:(:(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 39

• link

Ahh benim ay yüzlü melek babaannem seni o kadar çok özledim ki keşke yanımda olsan da koklasam o misler gibi kokan tenini.. Seni çok severim benim biricik babaannecim .. Allah mekanını cennet yapsın ..

link en sevdiğin laleler çevirsin dört bir yanını melek yüzlü babaannem.

0|1
    0|0
  • Hiçde üzülmemiştim bile. babannem erzurumda yaşıyordu 6 7 senede 1 anca görüyordum öldü gitti. hiç aklıma bile gelmiyor

3|1
    3|0
  • hiçbirşey hissetmedim ilk zamanlar hissizdim çünkü yaşarken anlaşamazdık sevmezdim beni o büyüttü emeği sonsuzdu belki daha farklı yaklaşımı olabilirdi sonra ona fazlasıyla haksızlık ettiğimi düşünmeye başladım...

1|1
    0|0
  • Baba annemi hic gormedim. Ne mutlu ki sana baba annenle guzel zaman gecirmissin, guzel anilarin var. basin sagolsun, Allah rahmet eylesin:(

0|0
    0|0
  • Ewt ya ruslardan gına gelmişti :D

Soruna cevap : Babaannem ben 3 ayık iken vefat etmiş , dedem de ondan önce yani ikisinde göremedim ikisininde sevgisini bilmeden büyüdüm.

Mekanları cennet olsun tüm ümmeti muhammedin..

1|0
    0|0
  • Mekanı cennet olsun.

Ben daha babaannemi ya da anneannemi kaybetmedim, Allah uzun ömür versin ikisine de.

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun melek olmuş seni izliyor o üzülme..

1|0
    0|0
  • armageddon ve icinde rus gecmeyen soru ilginç başın sağolsun

0|1
    0|0
  • Bugün ölüm yıldönümü...

Mekanı Cennet olsun...

1|0
    0|0
  • benim babaannem yasiyor ama torunum diye hic birgun diye hatrimi sormadi

yani olse uzulmem cunku tanimadim

1|0
    0|0
  • benim babannemde aniden bir kaç ay önce vefat etti hala çok kötüyüm çünkü en yakın arkadaşım gibiydi her sırrımı ona anlatırdım herşeyi onunla paylaşırdım kardeşim annem arkadaşım herşeyimdi mekanı cennet olsun ikisininde

0|0
    0|0
  • bende kaybedeli 5 sene oldu :(((( bazen onu çok özlüyorum...

0|0
    0|0
  • Henüz vefat etmedi ama onun bu hayattan gitmesi beni çok fazla üzer herseyim o benim, pofuduğum hatta demiştim birgün vefat ettiğinde onu ben yıkayacağım. Seninde başın sağolsun..

0|0
    0|0
  • Kaybettiğim ilk insan babannemdi. Sonra dedem... Sonra babam... Her defasında acılar katkanarak geldi, her biri bir öncekinin acısıdan baskındı. Şimdi ise geriye eksik yürekler ve hatıralar kaldı. Allahım hepsini kabirlerinde rahat eylesin..

0|0
    0|0
  • Ağzından yel alsın :(

1|0
    0|0
  • Babaannem ben dünyaya gelmeden vefat etmiş,

anneannemi yeni kaybettim, zor oldu ...

0|0
    0|0
  • Canım ne isterse yapar sürekli onu yapayım unu yapayım çabası içinde severim babaannemi.

Hala yaşıyor :)

0|0
    0|0
  • Babaannem anneme hep bi' kusur bulur, pis kıskanç.

O yüzden ölsün gebersin, nah giderim yaşlı karı.

0|0
    0|0
    • öyle deme, onun açısından bakmayı dene. gelinini sevmeyen ilk kayınvalide mi sanki? :))

• Babaannemle beraber yaşıyoruz o baktı o büyüttü beni. Ama kötü anılarımız oldu tabi. Yani çokta sevemiyorum kendisini ama genede üzülürüm diye düşünüyorum hayal edince. Ve başın sağolsun.

0|0
    0|0
  • Dedelerimi de annanemide görmek nasip olmadı. Ondan belkide babanname çok bagliydim. 6 sene önce öldü hiç unutmadım canım benim

1|0
    0|0
  • Hayır ağlamadım bile çünkü babam vefat ettiğinde bize çok beddua etmişti bizim öldürdüğümüzü sanıyordu onuda anlıyorum evlat acısı... Evden kovmuştu.. 4 bayan dışarıda çok akıl alır bir durum.

0|0
    0|0
  • babaannemi hiç tanımadım ben ama anneannem vefat ettiğinde çok derinden hissetmiştim yokluğunu...yakın zaman da vefat ettiyse babaannen başın sağolsun...

0|0
    0|0
  • Hala yaşıyor ama ölse pekte üzülmem sanırım. Ben onun kadar vicdansız bir kadın görmedim hayatımda. Kızlarıyla birlik olup anneme yapmadığı haksızlığı bırakmadı lanet kadın

0|0
    0|0
  • Benim babaannem hala yaşıyor

0|0
    0|0
  • artık dualarında senınle olucak

0|0
    0|0
  • yine klavyeni konuşturmuşun :'(

1|0
    0|0
  • babaannemi tanımıyordum arada bahçemize girerdi, yokluğu boşluk yaratmadı

0|1
    1|0
  • Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olur inşallah.

1|0
    0|0
  • yazık olmus.

0|0
    1|0
  • bugünde babaannelere takmış durumdasın.. noldu hayırdır ? :)

1|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 25

• Babaannemi Ağustos ayında kaybettik. Melek yüzlü değildi. Rahmetlinin neler çektiğini ve yaşadığını bilemem ama 91 yaşında vefat ettiğini düşünürsek koca bir ömür. Severdim ama aramızda öyle mucizevi bir ilişki yoktu. Yİne de mekanı cennet olsun ve Allah günahlarını affetsin.

Rahmetli Zeki Müren'i çok severdim. Onun için çalayım;

link

Şimdi uzaklardasin

Gonul hicranla doldu

Şimdi uzaklardasin

Gonul hicranla doldu

Hic ayrilamam derken

Kavusmak hayal oldu

Hic ayrilamam derken

Kavusmak hayal oldu

Sevda bahcelerinin

Çicekleri hep soldu cicekleri hep soldu

Hic ayrilamam derken

Kavusmak hayal oldu

Hic ayrilamam derken

Kavusmak hayal oldu.

2|0
    0|0
  • Solmadı.

1|0
    0|0
  • maalesef soldu.üniversiteyi bitiremedim o acılar yüzünden..çok üzüldüm içim kanadı ve üniversitem uzadı..

2|0
    0|0
  • zhayırdır ne iş ? Sen genelde Rus kızları , Nataşalar konusunda takılırsın yahu ( açıklamanı okumadın, soru başlığı yetiyor zaten)

0|0
    0|0
  • Rus babanemizmi normal babane mi ?

3|0
    0|0
  • sevdamın gülleri soldu...

0|0
    0|0
    • Arkadaslar benim babaannem hala yasiyor 65 yasinda ama bu son zamanlar sanki allah korusun ölecekmiş gibi bir his var kendimi cok kotu hissediyorum okulda heryerde aklima geliyor ve hep şu gelio simdi yasiyor ama olunce ben ne yapicam biri beni tatmin edebilirmi?

• açık söylemek gerkirse babaannem 1997 de öldü kendisini çok fazla sevmezdim soğuk gelirdi bana hiç ağlamadım arkasından yemin ederim barış manço ölünce daha çok üzülmüştüm <3

0|0
    1|0
  • Ben babaannemi henüz babam dahi onu tanıyamadan kaybettim...

...o öldüğünde babam 2 yaşında bile değilmiş...

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin kardeşim.Ölüm Allahın emri.

0|0
    0|0
  • Vefat etmedi küçükken az dayak yemedim :D ne zaman yaramazlık yapsam dibimde bitiverirdi

0|0
    0|0
  • Aklıma Barış Mançonun babaannesine yazdığı şarkı geldi.. link

Babaannemi hatırlamıyorum, ben 2-3 yaşındayken ölmüş galiba.

Anneannemi de pek sevmem, ölünce üzüldüğüm şey annemin üzüntüsü olur.

0|0
    0|0
  • mekanı cennet olsun güzel babannenin! hayat böyle maalesef ...HEM DÜĞÜN HEM CENAZE

1|0
    0|0
  • Ben ne babannemi ne annanemi nede dedelerimi gördüm içimde hep bir ukte vardır. Çevremdeki herkes gördü ama ben göremedim keşke hayatta olasalardı

1|0
    0|0
  • hepimiz bir gün öleceğiz ama önemli olan hayatta iken anne ve babamızın kıymetini bilmek bugün varız yarın yokuz ölüm bir nefes kadar yakın iken ...

0|0
    0|0
  • eWT 2 yıl önce vefat etti alışıyosun yapcak bişi yok.

3 ay öncede babam vefat etti bunada alışıyosun

0|0
    0|0
  • çok şükür hayatta Allah uzun ömürler verir inş

1|0
    0|0
  • adamım dalga mı geçiyorsun ya

1|0
    0|0
  • Ağlattın kardeşim gece gece. zaten benim derdim bana yetiyodu

0|0
    0|0
  • Yüreğimin gülleri soldu sevdamın gülleri soldu...

0|0
    0|0
  • A: Yüreğimin gülleri soldu sevdamın gülleri soldu...

0|0
    0|0
  • rus babaanne yok olmaz

0|0
    0|0
  • Beni babaannem büyüttü .

0|0
    0|0
  • paralar gitti diye üzülürdüm yaşıyor ellerinden öpersin :D

0|0
    1|0
  • Babaannemle büyüdüm aynen kardeşim saygılar büyüksün BAŞKAN