Sizce ne kadar sağlıklı bir evrende yaşıyoruz?

Bence hiç mi hiç yaşamıyoruz.. Hatta git gide insanlar bile yapaylaştı. bir kadın var televizyona çıkıyo doğal yaşayın doğal yiyin doğal için diyo. E kardeşim apartmanın önünü kazalım havuçmu yetiştirelim? Yumurta alınca ay kasaba yumurtası aldık diyoruz tamam belki köyde dağda bayırda çiftlikte yetişti ama onu yiyen tavuka verilen yemde fabrikada üretiliyo değilmi? Kendi kendine beslenmiyo hayvan. Sonra gene çiftlikte yetişen sebzeler güya doğal. Fakat ona doğal gübre atan az.. Suni gübre ddt mesela böcek ilacı. Mesela dedemin çiftliği vardı önceden akrep makrep örümcek felan olurdu şimdi hiç bişey yok böcek ilacı atmaktan. Böceğe zarar veren ilaçlı besinleri yiyoruz Meyveyi soymayın diyolar yıkayın he yıkadıkda geçti zaten hep. 20. yüzyıl ozon tabakasının delinme süreciydi neredeyse ne demek bu ya? Sanayileşme olan yeşili doğayı yok ediyor. O kadar güzel ağaçlı alanları yıkıp hastane bilmem ne yapmak istiyorlar ankarada İstanbul'da. Eksikliği vardı sanki. İklimi gereksimi ağaç yok bunlar yıkçak ihtiyaç mı allah aşkına? Neymiş insanların bilinçsizliği yüzünden kesiliyomuş muş ağaçlar. Ben hiç bir zaman çiftlikte yüksek kesimlerde yaşayan insanların taze ağaç kestiğini görmedim kuru ağaçları keserler. Asıl kirleten bilinçli insanlar. Üşengeclikleri para hırsı. Ne kadar sağlıklı ki hayatımız ?

Güncellemeler:
Bu yazdıklarıma bende giriyorum hepimiz hiç mi yere çöp atmadım sanki attım. Atmışımdır

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Ekolojik denge bozulursa sağlam hiçbir şey de kalmaz normal olarak.

Bozan da insan işte.

Doğanın katli insanoğlunun elinden.. Tüketim çılgınlığının da sonu gelecek gibi değil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• siz ne kadar saglıklısınız peki?

0|0
    0|0
    • Olduğumu düşünmüyorum astım hastasıyım zaten.

• Soru başlığı evren değilde dünya olabilirdi.

1|0
    0|0
  • saglıklı degilki vitamin yok hava bozuklugu git gider artıs yapıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Abye giriyoruz daa Gelişiyoruz ağzımıza sçıyolar biz ölüp gittikten sonra gelişsek ne gelişmesek ne

1|0
    0|1
Yükleniyor...