Nasıl bir evde, nasıl bir ailede büyüdünüz ?

Gürültü patırtının hakim olduğu, kavga eden anne baba arasında kulaklarını kapayıp koltuk arkalarında cenin pozisyonu alan çocuk siz miydiniz?

Yoksa kahkahaların duvarlarda yankılandığı, anne öpücükleri, baba şefkati arasında hem bir aşka tanıklık etmiş hem de çocuk olmanın sefasını sonuna kadar sürmüş müydünüz?

"Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir..." T. Martin Hesburgh

0|0
34|52

En İyi Erkek Görüşü

• :( bu senin annen değiler sonra baska birine bir senin annen dediler sonra anladim benim annem babam kimsem yokmus bende nie bukadar çok kardeaim var diodum hep yetimahnemis :)

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 51

• gürültü patırdı eksik olmazdı ama neşede eksik olmazdı ev eski köy evlerinden di bilirsin belki 2 oda yarım salon ya da daha küçük; küçük sevmli fareler cirit atardı kıyıda köşede kedimizde vardı ve bir ara 4 tane minik sevimli haylaz yavruları olmuştu yavrulardan biri o küçük tatlı farecikle oynarken yarım saat izlemiştim evde belgesel izlemenin tadına o zaman bakmıştım anne kedimiz o kadar akıllıydıki annemin sözünden çıkmazdı komşuya annemle giderdi etrafı karıştırmazdı onunla oturur tekrar gelirdi

3|0
    0|0
  • Cok şükür bir dediğimi iki etmediler. Babam dışardan soğuk duygusuz gibi görünen ama dünyada bulunan en iyi babalardan biridir suphesiz. Annemi de cok sever. Kucuklugum annemle babamin komik muhabbetlerini dinlemekle gecti diyebilirim. Arada kavgalar oldu tabi ama baristilar hemen. Herşeyi yaptı benim icin babam hala da yapmaya devam eder. Annem biraz fazla konusur.hergun tartisiriz hatta ama düşününce herşeyi benim iyiligim için dediğini anlamak güç değil. Allah kimsenin ebeveynlerini başından eksik etmesin

3|0
    1|0
  • 5 yaşında babamdan ayrı kaldım 7 yasindada onu kaybettim. Kazanmadigim birini kaybetmek...

Annem çalışıyordu varlığını pek hissedemedim...

Baba eksikliği okulu bırakmama sebep oldu üniv. gidemedim

Erken yaşta sorumluluk aldım hâlâda üzerimde çoğu kişinin tasiyamayacagi kadar yük var..

Erken olgunlastim çok şükür halimize Allah a ve anneme çok şükür

3|1
    0|0
  • "Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir..." T. Martin Hesburgh

Bu söze sonuna kadar katıldığımı belirtmek isterim.

Ben anne-babasınına rasındaki büyük aşka tanıklık ederek büyümüş ancak ekonomik sıkıntıları işin içine katarsak çokda çocukluğun sefasını sürerek büyümüş birisi değilim :) Ancak öyle bir sevgi dolu anne-babanın evladı olmanın, dünyadaki en büyük zenginliklerden biri olduğunu gerçek hayatı tanımıya başlayınca anladım. anne-babama teşekkür etmek isterdim bana öyle bir sevgiyi tanıma fırsatı yaşattıkları için...

3|0
    0|0
    • Ben sana teşekkür ediyorum bu güzelliği paylaştığın için. Ne mutlu ki birbirini seven insanlar arasında büyümüşsün bu güzelliğin değeri para ile ölçülemez, gülümsüyorum...

• sende karına öyle davran

• bu konuda kendimden eminim. Çünkü bunun ne kadar güzel birşey olduğunu gayet iyi bilen biriyim :)

• kaçarken arkadan atılan taşın tam kafaya denk gelmesi gibi geldi bu soru,

bu arada martin hesburgh'un sözüde çok güzelmiş

babamla aramızda ciddi kuşak farkı vardı, tutucu, muhafazakar bir ailede büyüm, babamıza laf söyleyemezdik, hatta onun yanında konuşmak ne mümkün,

ama babam iyi bir adamdı, ramazanda iftar saatlerinde beni yola çıkarır yoldan gelip geçen varsa, çağırda iftarını yapsın derdi, tanıdım tanımadık farketmez,

şimdi bizim nesile bakıyorum, yani o baskıcı ailelerde yetişmiş nesile, hepimizde çocuklarımızı daha özgür yetiştirmeye kendi yaşamadığımız özgürlüğümüzü hayatımızı çocuklarımıza yaşatmaya çalışıyoruz

ve sonrada diyoruz ki

bu nasıl serseri nesil böyle biz babamızın yanında böylemiydik

2|0
    0|0
    • Sen de çok önemli bir noktaya temas etmişsin. Baskıcı aileler de büyüyen bizler yaşayamadıklarımızı çocuklarımıza yaşatmaya çalışırken başına buyruk ve asi nesiller yetiştirir olduk.

Çocuklarla arkadaş olalım derken yüz-göz olduk.

Teşekkür ederim bu değerli yorum için.

• dengeyi bizim çocuklarımız kuracak galiba, bu konuda :)

rica ederim

• İlk cümleye bir tek ben mı güldüm Allah aşkına? ..

Ah, .. sanırım espri anlayışımı değiştirsem iyi olacak.

Yada siz değiştirin, bana ne.

• Ben resmiyetin hakim olduğu bir evde, ailede, sülalede büyüdüm. Her yapacağınız etkinlik vs. en az bir ay öncesinden belirlenmiştir her zaman. Plansız hiç bir şey olmazdı bizim evimizde... Babam şefkatli bir adamdır annemde öyledir ama bizi sevmelerine vakitleri kalmıyordu babam'da şirketlerin başında gece gündüz çalışan birisi annemde öyle... Evde her an her istediğin oluyor ama onlar olmayınca hiç bir anlamı kalmıyordu. Yaşıtlarım telefon nedir bilmezken abimle benim kameralı telefonlarımız vardı. Biz de okul, özel ders, enstürman kursu, dil kursu, ev arasında büyüdük.

3|0
    0|0
    • Güzel ama biraz eksik bir çocuklukmuş sanırım. Bu saydıkların da size verdiği değere işaret ediyor zaten

• Babam geçim kavgasından dolayı sabah 7'de evden çıkar gece 2'de gelirmiş. Çok sık görüşemezdik. İzinli günlerini dinlenerek geçirirdi. Doğalgazın olmadığı o seneler sabah sobanın yanında kahvaltımı babam hazırlardı. Sosis falan aklımda kalmış. Kafamı karıştırırdı böyle hızlı hızlı kocamanda elleri var. Bizle genelde annem ilgilendi. Hiç dövüş çekiş duymadık. Pek ilgi de gördük denemez. Öyle başım sıkışınca arayacak ailem olmadı yani. Geçmişi çok sıkıntılı geçmiş babamla annemin, yapabileceklerinin en iyisini yaptılar. Seviyorum onları :)

3|0
    0|0
  • Şöyle bir düşündüm güzel ablam.

Güzeldi çoçukluğum bir bakıma aile sorunlardan pek haberim olmazdı.

Ne zaman ufaktan aklım çalışmaya başladı o zaman bildim sorun neymiş ne değilmiş

Baba korkusu çoktu bende.Çok şikayet gelirdi mahalle ahalisinden :))

Çok yaramazlık yapardım.

Bir tanesini unutmam hiç ablam :))))

Giriş katta bir kadın evi vardı.

Kadın top oynamıza izin vermezdi keserdi hep.

Gene bir gün kesti. Gittim 3 tane torpil aldım.

Zaten mutfağın içini görebiliyoruz :))

3 torpili gittim usulca o görmeden. Pencrenin iç tarafında ki mermere koydun bir taneside içeri attım.

Çatır çutur patladı torpiller :D :D Sonra bir baktım kadın yerde elinde tava var suratını korkuyor :D:D:D:D:D

hahahah :D :D :D

2|1
    0|0
    • :DDD Orkun senden beklemezdim ya ne yaramazmışsın sen

• İyi şeyler olsun hep aklında ve hayatında :)

Sen bir tanesin :)

• Cümlemizin inşallah ablam :))

Sen bir tanesin güzel ablam :))

• Çok uzun hikaye cok...

2|0
    0|0
  • 5 yaşımda bahçede çalıştıran 7 yaşımda işe başlatılan şiddetin en büyüklerini gösteren askılara asılıp büyük samun anahtarlarıyla dövülen 12 yaşına kadar aralıklarla kovulan 12 yaşında yanlızlığa terkeden ve tüm bunların üstünden yalnızlıkla dolu 18 yıl geçti aradan şimdi benim yanımda olmak isteyen bir ailede büyüdüm.

4|1
    0|0
  • Maddi imkansızlıkların çocukluk coşkumu törpülediği, kentin varoşlarında ıkı goz odalı bir evde geçti tüm çocukluğum..Kahvaltı sofralarında yumurtayı ekmezsiz yemeyin diyen annem, kendisinden önce kedisini besleyen babam..

Kürt kızı diye seslenırdı babam anneme..Ama öyle hoş söylerdi ki, annemın yüzündeki tebessüm iltifatların en büyüğünü aldığını gösterirdi sanki..

Siyah beyaz bir ekranın önüne dizilişlerimiz, tek döşek çok adam yatışlarımız mesela..

Sobanın üzerinde ısıtılan ekmekler, yarı yanık..

Ne çok şey var aklımda kalan..

3|0
    0|0
  • İlk secenekteki cocuk bendim iste,ailece yemek yemeyi esimin ailesinden ogrendim ve cok sevdim.

Simdi yemese bile iki yasindaki kizim masada yerini mutlaka aliyor ya da kucagimda oluyor.

Bazen annesine sarildigimda oda gelip bacaklarima sariliyor.

Hayallerini yikmamak cocukluguna doyarak buyumesini saglamak en buyuk gayem oldu.

O kahkalar icinde buyusun yeterki,bende onun kahkahalariyla yaslanayim.

3|0
    0|0
    • Çoğumuz ilk seçenekteki çocukmuşuz aslında cevaplara bakarsan. Bu bir eksiklik değil, çocukluğunu yaşayamayanlar kendi çocuklarına özen gösterip harika anne-babalar oluyor, eminim sende öylesindir. Allah size bağışlasın evladınızı.

• Amin cumlemize.

Sag olun.

• Çoğu şeyi önüme hazır koyan, yasaklayıcı-despot-otoriter falan olmayan ama "fazla koruyucu" olan, sakin, duyguların coşkulu yaşanmadığı, huzurun ve düzenin olduğu ama sevginin çok fazla ifade edilemediği bir aileden... Aynı ifade başarısızlığı, sansürü mü çekincesi mi desem, bana da miras kaldı

3|0
    0|0
    • O sakinlik gürültü patırtıdan çok daha iyi ve tercih edilir bir şey :)

• Biz iki kardeş çok pasif büyüdük, pısırık, girişkenlikten uzak. Hiç tercih edilesi bir şey değil

• Kafanızın üstünden yumruklar uçuşmasından daha iyi bence. Aşağıdaki bazı yorumlar öyle canımı acıttı ki

• Yoksul büyüdüm Hamdolsun yaradana bana Yoksulluğu tattırdığı icin Dünya nimetlerinin coğuna ulaşamadık ve bizde şunu anladık

Bir elma şekerinin ne kadar güzel olduğunu cukolatanın aslında ne kadar tatlı olduğunu elimizde olanın değerini uzakda olanın özlemini öğretti

En önemlisi ŞÜKRETMEYİ öğretti

3|0
    0|0
  • bir göz odada 6 kişi tıkış tıkış yaşardık link

çocukluğum çok maceralıydı yaramazdın elbette link

imkanlarımız kısıtlıydı o yğzden bulduğumuz her fırsatı değerlendirir affetmezdik link

anam, garib anam saçını süpürge etti bizim için link :)))

2|0
    0|0
  • İlgiyle, sevgiyle..

Beni yalnız bırakmalarına gelmiyordum, sürekli yaramazlık yapıp eve / eşyalara zarar veriyordumm.

Bu yüzden de sürekli benle ilgilenirlerdi..

2|0
    0|0
  • Kavgalı gürültülü bir ailem olmadık, yalnız nasıl olduysa dengeler bozuldu ve 12 sene önce ayrıldılar.

Hala daha ayrılar, başka insanlara karıştılar falan..

2|0
    0|0
  • Babam beni hortumlar dövüyordu :'( Annem de soba maşasını ısıtmadan asla dövmezdi beni :'( prensipli kadındı vesselam :'( Kül tablası yerine elimi kullanırdı ikisi de :'( İşte bu yüzden ''bungee jumping''e merak saldım...

2|0
    0|0
    • Ben tahmin ediyordum senin çok dayak yediğini merak etme korurum artık seni geçmişte kaldı o günler:))

• Coşkun iken acıların çocuğu Emrah oldum bir anda :'( Allah'ım hayat neden bu kadar acımasız ?

• :)))) Koptum

• normal sakin bir evde büyüdüm

anne öğretmen, baba asker, kardeş yok filan.

3|0
    0|0
  • İkiside değil ikisinin tam ortası gibi bişey,Baba her zaman ciddi anne ona göre daha az ciddi sevgi gösteriyolar ama hep bir resmiyet var işte oysa ben kanka gibi takılmak isterdim derdimi anlatmak isterdim onlara ama neredee... link

3|0
    0|0
    • Kanka gibi olmak bende isterdim de pek mümkün olmadı, şimdi kızımla kankayız ama eminim sende ilerde kendi çocuğunla kanka olacaksın :)

• aynen öyle olacam inşallah :)

• Hep kavga vardı :D Annem ve benm hariç çoğunun psikolojisi bozuktu :D Öyle bir küfür ediyoduki BABAANNEM , BABAMA kahkaha atmaktan ölüyodum :D

Babam ve babaannem vefat etti şimdi kafa rahat :D sessiz ve huzurlu ortam var ...

Bi kere arabada geçen muhhabbet Oku kop :D

BBAnem: Oğlum bune ?

babam:Vites Anne

Babanem : G.tüne grsn bu yavaş sür öldürecen bizi*:D

gerçektr :D

2|0
    0|0
    • :)))) Koptum yeminle Allah rahmet eylesin

• Bence de malzeme bol sen de :)

• Kalabalık bir ailede büyüdüm. Her şey her zaman eksik oldu ama mutluyduk, huzurluyduk.

Şimdi para var ama eski ortam yok herkes evlendi, baba vefat etti. Anne ben kardeşim kaldık. Allah büyüktür.

Bugünlerimize de şükür.

2|0
    0|0
  • transilvanyada doğdum...trabzonda büyüdüm...istanbulda yaşıyorum! Laz Vampirim! :))

Annem slav babam iskandinav kökenli...ateistiz sanırım! : :P

2|0
    0|0
  • Babamı anneme güzel sözler söylerken hiç görmedim, kötü bir söz edip el kaldırdığını da. Babam bizi hiç şımartmadı ne güzel sözler söylerdi nede kötü. Yanlış bir şey yaptığımızda sadece bakışları yeter. Çok şanslı biriyim her yönüyle böyle bir ailede doğduğum böyle bir aile ile büyüdüğüm için. Allah yokluklarını göstermesin.

2|0
    0|0
    • Amin, kesinlikle şanstır aile... Ve ben cevapların çoğunda çok büyük hüzünler hissettim kısacık satır aralarında...

Allah uzun sağlıklı ömürler nasip etsin.

• Hemde çok büyük bir şans ve ben gerçekten şanslıyım.. iyi temennileriniz için teşekkürler.

• annem babam dusman gibiydi.sonunda birbirlerinin hayatina mal oldular.simdi ikisindende nefret ediyorum

2|0
    0|0
  • Sanırım siteye üye olan herkesin, ruh hastası olduğunu düşündüğünden, çocukluklarına inmeye karar verdin :)) Toplu üye terapisi :))

2|0
    0|0
    • :)))) iyi tespit.

• :)) Çok teşekkür ederim her iki cevap içinde, gülümsettin...

• Ben teşekkür ederim...ayrıca gülümsettiysem ne mutlu bana :))

• ah ahh nasıl bır evde nasıl bır aılede yetıstım buyudum bılemessınız.aslında gusel soru ama anlat anlat bıtmes benim hayatım :/

2|0
    0|0
  • bunun ortasında bir yerlerde büyüdüm. Herşey her zaman güllük gülistanlık olmuyor. Martin bey de taraflı konuşmuş :) anneinde babasını sevmesi gerekmez mi?

2|0
    0|0
  • Hem komik hemde tartışmaların bol yaşandığı ailede büyüdüm ama hayal kurmaktan bir an bile vazgecmedim.

3|0
    0|0
  • Sobalı bir evde ve muhafazakar bir ailede büyüdüm. Annem babam okumamış olmasına rağmen ve çocuklarına birşeyler öğretememesine rağmen yaşam şekilleriyle çok şey kattı bizlere. Allah razı olsun onlardan.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 34

• Hiç dayak yemedim, annemle babam birbirine çok benzerdi yapı ve zihniyet açısından, iyi anlaşırlardı ve yapı olarak yumuşak insanlardı, ama aşk çocuğu olduğumu sanmıyorum. Bunun dışında huzurlu ve görüşlerimi dinlemeye değer veren ve benden çok şey bekleyen ebeveynlerim vardı, ama özellikle annem genellikle meşgul ve ulaşılmaz bir imaj yaratırdı bende çocukken. Kendini ve beni geliştirmeye çok önem verirdi, öğretmenlerimin bana saygı duymasını sağlardı okulda çok zaman geçirip ama çocukken beklediğim miktarda sevgi ve eğlenceyi sağlamazdı. Bütün oyuncaklarımı zihin geliştirecek tarzlarda seçerdi mesela, oyuncak bebek, oyuncak makyaj seti gibi hoşuma giden bütün oyuncakları ancak arkadaşlarımın doğum günü hediyesi olarak alırdı. Sakız filan almazdı hiç, kendi harçlığım olana kadar çok pahalı şeyler zannederdim şekerli sakızları, cipsleri filan.

Babam öyle değildi, bir dönem öğlen tatillerinde sırf bana bilgisayarda oyun oynatmak için eve gelirdi. Akşamları kucağına oturtur, kafasıyla kuaförcülük filan oynamama izin verirdi. Benimle dans ederdi evin içinde.

Neyse sonuç olarak şuan eşek kadar olduğum için ikisiyle de düzgün bir ilişkim var.

2|0
    0|0
  • Çok şükür 2. seçenekteki gibi bir ailede büyüdüm. 24 yaşına geldim kendi sevdiğim adamla evlendim. hala anne ve babamın birbirlerine olan aşklarına özenirim. Hala daha birbirlerinin gözlerinin içine bakarlar. ve bu yaşıma kadar bırak tartışmayı birbirlerine yüksek sesle konuştuklarını bile bilmem. Bize karşı olan merhametleri sevgilerini hç anlatamam bile. hala evli barklı kadınım yinede babamın kucağına yatarım yanaklarını sıkar ısırırım. annemlerde banyo yapınca annem tarar saçımı. Allah razı olsun ki ailemden yana her zaman mutluydum.

2|0
    0|0
    • Ben bu soruda neye ağlayacağımı bilemedim inan. Bir yanda yaşanmamış çocukluklar kavga gürültü arasında büyüyüp erken olgunlaşanlar bir yanda senin gibi Balbadem gibi mutlu ailede büyümüş olanlar...Ne mutlu sana...

• Aynen insan böyle sorularda biraz da hüzünleniyor yorumları okuduktan sonra. İnsanın herşeyden önemlisi ailesinin iyi olması lazım. ailesi iyi olan birisi mutlaka iyi olur. mutlu olur

• ne biçim aile lan bu? anne baba dediğin arada küsüp yatakları ayırır.

o değil de, sen istisnasın demek ki. ya da büyük ihtimalle de sallıyorsun.

• Babasının annesini başka kadınlarla aldattıgını bilen bir çocuktum... babanın iş yerine gittiginde yanında şılııklarının yanında beni kovup eve geldiğinde bogazımdan kaldırıp yere atan ssen beni nasıl rahatsız edersin diyen döven bir babanın yanında büyüdüm ve kollarım güneşten yanmıştı bir yaz tatilinde eve gece gelip kollarıma bira dökmüştü cayır cayır yanmıştı böyle bir ailem vardı... ama herseye ragmen fedakarlıklarından vazgecmeyen bir annem var bizim için canını dişine takmış bir annem var... elişi yapıp ekmek paarası kazanan bir annem var bizi kimseye muhtac etmeyen artık o lanet adama bile muhtac etmeyen bir kadın benim annem işte.. masalın sonuda şöyle bittii anne baba ayrılır anne calışır calışırr kzancına 2 katlar ve hediyelik eşya dükkanı acar işleri çok iyi gider 3 cocugu ile mutlu mesut yaşarlar ... baba da rezilligin içinde kendi çöplüğünde ölümü bekler o gençliğindeki parası pulu biter çocuklarına muhtac olur ama kimsede dönüp bakmaz çünkü bn aç iken o bana bakmadı beni dövdü bn aç yattım o tok yattıı şimdi bn mutluyum çünkü o aç...ama bunları yaşamak güzeldi kendi ailem benim çocuklarım bunları yaşamayacak siz siz olunn eşinizi iyi seçin mutluluk çok zorkazanılıyor geri dönüşü olmayan şeyler yapmayın... sizin canınızı yakanada merhamet etmeyin

3|0
    0|0
    • Gözyaşlarım sel oldu, masalın sonu en azından güzel bitmiş. Allah her zaman annene kuvvet güç versin sizi bir arada tutsun

• Teşekkür ederim, içini açtığın için, sevgiler ellerine yüreğine...

• iyi günler mutluluklar dilerim :)

• Arada kavga vardı ama ailemden çok memnunum. Babam çok çalışkan bir adamdı, haftasonlarını bile yuvası için helalinden para kazanarak geçiriyordu. Annem ise, her daim çocuklarına iyi bir eğitim vermeye çalışan, tutumlu, akıllı, zeki bir kadındı.

3 kardeşiz. 3 müzde kötü arkadaslıklar edinmemiş, kötü alışkanlıkları olmayan, düzgün, efendi kardeş olarak yetiştirildik.

Ailemi seviyorum..

3|0
    0|0
  • Babası hemen hemen her akşam eve sarhoş geldiğinde tuvalete saklanan,

Babası herkese borçlu olduğundan gece eve borçlular gelmesin diye ışıkları kapalı oturulan evde oturan ve sabahı okula gittiğinde "elektrikler kesikti örtmenim ödevimi yapamadım" yalanını doğru söylediğini sanarak uyduran,

Babası çocukluğunda tek hobisi olan Ruhsar'ı ona izletmeyerek anneannesine sırf Ruhsar izlemeye gitti diye dönüşte onu çok pis hırpalayan,

Babası, annesinin üzerine çekler alıp geri ödemeyen ve annesini 11 ay ceza evinde yatıran,

Babası kızı başörtüsü takmak istediğinde onu neredeyse aşağılayan...

Daha sayayım mı hicazkar? Çok dertliydim bu konuda...

3|0
    0|0
    • Sayma... İçim yandı canım çok acıdı...

Ben bu soruyu sorduğumda bu kadar samimi yanıtlar alacağımı hiç sanmamıştım umduğumun tersi olursa ne olur ne yaparım ne cevap veririm diye de düşünmedim o yüzden şu an ne desem bilemiyorum bile. Sadece sabır diliyorum. Allah her daim yardımcınız olsun :(

• Annemle babamın arasında inanılmaz büyük bir aşk vardır hatta bazen abartıp liseli gibi davrandıkları olur.Hiç kavgalarına şahit olmadım, birbirlerine aşkım, hayatım derler hala.Biz hep neşeli bir aileydik.

Zor zamanlar geçirdiğimiz de oldu ama neşemizi hiç kaybetmedik.Her sorunu güle oynaya birlik olarak atlattık. Hep dua etmiştim annemle babamın evliliğin yarısı kadar bir evliliğim olsa yeter diye.

Şimdi bende eşime annemden gördüğüm gibi davranıyorum ve huzurumuz yerinde çok şükür.

Annem zaten çok kutsaldır bende ama annemi çok sevdiği için babama hayranlığım büyüktür gerçekten.Yine gelsem dünyaya yine bu ailede büyümek isterim.

2|0
    0|0
    • Gülümsedim ama gözlerim doldu, çok şanslısın hem de çok. Dilerim çocukluğunda yaşadığın saadeti bir ömrü çocuklarına yaşatır ve yaşarsın hep.

Ağlamıyorum gözüme toz kaçtı azıcık...

• Amin inşallah:)

• bende hep aynısını derdim inş böyle bir evliliğim olur diye.

• "Babanin iyisi kötüsü olmaz. En kötüsü babasiz kalmaktir.." Derim... Hayat herkese eşit davranmıyor... öğretmen baban ne is yapiyor diyecek mi diye ödüm kopardi. Ilkokulda lisede sirayla sorarlar ya nerden geldin nerelisin baban ne is yapar... Heleki babalar gunu. Herkes babasina aldigi hediyelerden bahsederdi. Annem tek basina sorumlulugu ustlenmis.. Birde benide kaybedecek korkusuyla hep beni kisitlardi gerci hala oyle.. bla bla bla... Bazi yazilarda sitem etmisler anne ve babalarina. Yanınızdayken kiymetini bilin. Sonra yalvarsanizda geri gelmiyor zaten...

2|0
    0|0
  • Allaha şükür ailemde kavga gürültü de oldu, sevgi, şefkat de...

Herşeyi yaşadık , yaşıyoruz..

Hayatı öğrendim ilk önce evimde ailemde. Öğrenmeye de devam edeceğim ömrüm yettiğince...

2|1
    0|0
    • Hayat hep öğrenmek demek zaten, sevgi dolu ellerde büyüdüğüne eminim sakaryalım:)

• Tşk ederim Hicazkar ablam. Gönlü yüreği güzel ablam benim <3

• Aile bakımından şanslıyım.

2|0
    1|0
  • Annem ve babam ben küçükken ayrılmışlardı 6 sene ayrı kaldılar ve sonra tekrar barıştılar. Bi kaç ay önce yine ayrıldılar çünkü babam kendimi bildim bileli eve doğru düzgün para getirmezdi. Ne benimle ilgilenirdi nede 9 yaşındaki kardeşimle. Kısacası pek parlak çocukluğum geçmedi. Şu an hala diğer arkadaşlarımın ailesine özeniyorum. Keşke benimde onlarınki gibi babam olsaydı diyorum. Şu an borç içindeyiz annemle ama yinede mutluyuz

2|0
    0|0
    • Masalın sonu güzel bitsin, çoğumuz mutlu bir çocukluk geçirmedik zaten bende dahil. Annen ve kardeşinle mutlu bir hayat dilerim

• teşekkür ediyorum

• Babam anneme gore cok sakin herseye tamam diyen asla cocuklarini kiramayan biri. Annemse hep mukemmel olabilmemiz için bize ogut verirdi hos yas oldu 21 hala ayni devam ediyor. :) Yaklasik 5 sene babamsiz yasadik oyle gerekiyordu ondan olsa gerek ben anneme daha cok duskunum. Bana ne kadar kizsa etse bir kaç gune unutuyorum. 16 yasimdayken bir erkek kardesim oldu, daha çok oglum oldu desem yeridir. Altini temizlemedim mama vermedim ama genel kultur olarak bir cok sey yaptim. Hala daha yapiyorum, ailemden cok onun gelecegini ben dusunuyorum. Birde benden 2 yas kucuk erkek kardesim var pek anlasamayiz ama o beni sever. :)

Kisacasi evin tek kizi olmanin verdigi bir rahatlik var :P

2|0
    0|0
    • Küçük kardeşe ablalık yapmışsın hatta nerdeyse annelik, hakkını ödeyemez :) Teşekkür ederim samimi yanıtın için

• :)) İnşallah kıymeti hep bilir gelecek yıllarda da

• Pek sanmiyorum ama insallah diyelim yinede, yeni nesil sonuçta :)

• kimsenin kimseyle alakasının olmadıgı bir ailede büyüdüm.

ne gürültü patırtı ne sevgi sözcüklerinin havada ucustugu.

fazla huzurlu ve sessiz.

3|0
    0|0
  • Babamın işine bağlılığı ve meslek olarak ta sürekli doğu görevlerinin olması nedeniyle aile deyince hep 3 kişi geliyordu benim aklıma annem abim ve ben,ne zaman ki babam emekli oldu o zaman gerçek bir aile olduk sanırım...

bütün çocukluk anılarımda anne baş roldedir,hem baba gibi otorite sahibi hem de anne...

sadece babamla daha fazla vakit geçirmek isterdim,tek yokluğunu hissettiğim kısım budur...

2|0
    0|0
  • hepsi bir arada.

hangi ebeveyn kavga etmiyor ki? rüyalar aleminde yaşamayın yok öyle aileler.

3|0
    0|1
  • Kalabalik buyuk ailede buyudum

Ne babamdan.ne annemden dayak yemedim hic hemde

Hep ilgiyle nazlanmalarla buyutuldum bazen hosuma gitmezdi ama

1|0
    1|0
  • Annem ile babam mutlu sanırdım hep taa ki kavgalarını duymaya başladığımda babam annemin kolunu kırmıştı annem gece beni uyutmazdı babam bir sey yapacak diye ama beni sevdiğini söylerdi hep babamın babamla ilgili pek anım yok ama onu başka cocukları sevince kıskanırdım ben 8 yaşındayken vefat etti annemle yaşadım bu zamana kadarda bir yanım babamı çok severken bir yanımda nefret ediyor anneme yaptıklarından.

2|0
    0|0
    • Yüreğim acıdı... Allah affetsin onu, sen annene sımsıkı sarıl

• annelerin her zaman kocaman bir yüreği oluyor çok güzel bir başlık olmuş teşekkürler

• Ellerine sağlık ben teşekkür ederim cevabın için

• Kahkahaların duvarlarda yankılandığı,sevdiğini pek belli edemeyen ama hissttiren bir baba sevdiğini saklamayan bir anne,bir abi ve bir kardeşle küçük bir evde tek oda da büyüdüm.Ne zamanki daha büyük bir eve taşındık,büyüdük eski tadımız kalmadı.Kavga gürültü yok ama kardeşlerim de yok filan öyle birşey işte -.-

2|0
    0|0
  • sakin bir evde büyüdüm babam ve annem bana fazla ilgi gösteriyolardı hiç annemin babamın ben ders çalışmadığında ders çalış dediğini bilmem ya da odanı topla. Odam temiz ama dağınıktı annem dağınık sevdiğimi felan biliyodu yani kendi kararlarıma daima saygı duyulmuştur bide ben sakin bir çocuktum annemle babam bazen tartışırlardı ama ben sadece gülerdim hayla gülerim

2|0
    0|0
  • Ben 2 yaşımdayken boşandılar. Annem bırakıp gitmiş. Babam çalıştığı için bakamamış beni babannem ve halama vermiş. Ben de halama anne diyerek büyümüşüm. Sonra babam evlendi falan. Öyle işte benimki de annesiz babasız.

2|0
    0|0
    • Bu hikayeleri okudukça üzüldüm, üzüldükçe şu soruyu sorduğuma pişman oldum. Belki sadece beni rahatlatacaktı cevaplar ya da öyle sanmıştım ama içim acıdı bir kez daha. Teşekkür ederim paylaştığın için. Allah yardımcın olsun

• :)) Çok sevindim, hep mutlu ol

• teşekkürler :)

• Annem, kardeşim ve ben içimizde hep bir burukluk olsa da mutluyduk hep. Kahkahalarımız eksik olmazdı hiç. Kendimize yetmeyi bildik.

2|0
    0|0
  • ilk yazdığın.

3|0
    0|0
  • Tipik türk ailesi işte. Ne sürekli kavgalı ne de sürekli vıcık vıcık sevgi dolu.

2|0
    0|0
  • 2.paragraf dyeblrm :)

2|0
    0|0
  • gözlemsel kanepe tabanlı psikanaliz

içimden bir ses diyor ki uzak durmalısın :d:d

2|0
    0|0
  • Biraz mutlu biraz hüzünlü büyüdüm. Çünkü babam yoktu :(

3|0
    0|0
  • Cocuklugumu cok güzel yasadım kahkahalarla dolu bir evde büyüdüm,hala da öyle çok şükür

2|0
    0|0
  • bunların ortasıydı.ne çok çok ıyı nede çok çok kötü.ama çocukluğumu pek yaşayamadım dıyebılırım.

2|0
    0|0
  • komik bir ailede büyüdüm.

2|0
    0|0
  • Birinci cümleyle yasadm yaşıyorum

2|0
    0|0
  • kavga, aşk, ihtiras, tutku, taşak geçiliyormuş hissi. hep de öyle büzülüp kalmıyorsun. duruma yabancı mısınız?

bir süre sonra siklemiyorsun.

2|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4
Yükleniyor...