Anayasa mahkemesi karar verdi. Artık kadınlar yalnızca kendi soyadlarını kullanabilecek.

Anayasa mah. karar vermiş kadınlar kocasının soyadını kullanmadan kendi soyadını kullanabilecek.. Bence evlilik akti ve töresine ters bir durum değilmi bu?.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Bılmem bu ülkede çok eksık şey var. Bu gereksız bir şeydi. Tek sorunu bu mu kadınların?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kocasının soyadını alamayacak kadın, soyunu içinde buyutecek. Hala küçük şeylere takıyorlar.

0|0
    0|0
  • Bu karar bana biraz düşünülmeden verilmiş bir karar gibi geldi. Evlilik bir aile birliğinin kurulmasıdır. Kadın bekarken iş hayatında üretken, verimli hatta bununla tanınmış bile olabilir ve evlendikten sonra da sorun olmaması açısından eski soyadını yenisiyle birlikte kullanmak isteyebilir. Ancak evlendikten sonra iki soyadı kullanmak mantıklıyken, kadının tek olarak eski soyadını kullanmaya devam etmek istemesi aile birliğine vurulan bir balta gibi geliyor bana...

0|0
    0|0
  • Niye ters olsun? Kadınlar kocalarına soy isimlerini verebilirken kendilerininkini de kullanabilmeli

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Zamanlaması manidar asdfdsasdfvfds

Yerinde bir karar olmuş. Nihayetinde.

0|0
    0|0
  • peki bende onun soyadini kullanacakmiyim bu nasil iş abi gen benim soy benim olmaz

0|0
    0|0
  • çocuk kimin soyadını alacak

1|0
    0|0
  • bence devrim niteliğinde bir karar gibi geldi

0|0
    0|0
    • yahudilerde kullanılan bir gelenek annenin soyadı kullanılır çocuklarda.. Benim 8 bin yıllık töreme ters bu ara olması manidar çünkü ayakkabı kutusu ve bakan bacanakları parklarda para alıp verirken aradan çıkarmak lazım demi?..

• adalet işleyemiyor arkadaş nereye işlesin..yalvardık evet demeyin adalet elden gider diye ama işte ne yaparsın.. kadının eşinin soyadını alması sosyal hayatın işleyisinde bazı aksaklıkları engelliyordu.. ama kadınlar için daha önemli hizmetler sunmak varken basit bir değişiklikle icraat yapmış gibi göstermek yanlış.. ev hanımlarına ya da çalışma hayatındaki kadınlara ve çocuklu çalışanın haklarına biraz ayar verilse bence kadınlar daha memnun kalırdıi

• o dediğin yıllardır yoktu saten :) olmayan birseyi aramak saten sacma gibi

bana göre:)

Yükleniyor...