Kapat

Hayatım ve Sizin yardımınız?

merhaba arkadaşlar.iğrenç bir durumun içindeyim.tüm bunları nereden mi biliyorum.çünkü yetenekliyim. sadece bu.

insan davranışlarıyla çok yakından ilgiliyim psikoloji vs. Lise öğrencisiyim.Artık veda etme zamanı geldi.Bu zamana kadar her fırsatta kafasından kontak olduğunu açıkça gösteren bir hocamız... Son olanlardan bahsedeyim size.Sınıfta her ne yaparsam yapayım, abartısız üzerine alınıyor veya kendisine çekmeye çalışıyor.Bu duruma elimden geldiğince engel olmaya çalışıyorum. Ama onunla alakasız bir sevincimi, mutluluğumu gördüğünde.Mesela herkesle beraber sevinirken, gülerken.Durup gözümün içine bakıyor,. İğrenç iğrenç,gözlerini dikmiş.Israrla izliyor..Gölge düşürmek veya ben buradayım demek ister gibi.Bunu yarım saat boyunca tekrar etti.Dün.Ben daha çok sevindiğimde de hiç olmamış, iğrenç, kötü olmuş hatta diyerek.Yüzünü ekşitti.Gözlerini kaçırarak bana bakıyor.. Bazen tedirgin olmuş gibi tavırlar sergiliyor.Takıntı gibi gözleri odaklanıyor.Bir süre önce iğrenç iğrenç sırıtarak önünü göstermişti resmen.Bunu sınıfın içinde yapmıştı.En yakın arkadaşımla konuşuyor ve o sırada hepimiz bakıyoruz.Adam bir anda gözlerini kaçırarak bana bakıp çeviriyor. sürekli bunu yapıyor.Tüm bunların anlamı nedir? Evli çocuklu bir adam neden bunları yapar? Ve bu durumdan nasıl kurtulabilirm?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Belliki seviyor çok iğrenç bir durum bir hoca nasıl öğrencisine böle davranır kızı gibi yaşındasın yazık bişi diyemiyorum.Kurtulmanın tek bir yolu var terslemek baktığında ne bakıyorsun de mesela başka bişey olduğunda uyar böle birdaha bana yapmayın onunla kötü ol sizin sınıfta erkek yok mueyer varsa onlara bu konuyu aç sana yardımcı olsunlar gerekeni yapsınlar ya da yanlış bişi olmasın diye bir bayan öğretmene açıl bu konuyu o gerekeni yapsın dilekçe felan yani sen karşılığını vermediğinde sanki kabul etmiş gibi görünüyorsun demek istediğim bu..

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• Hocanızı ders içinde veya dışında onu kızdırıcı , rencide edici bir davranışta bulundunuz mu? Belki de sizden gördüğü bir davranış şekli; geçmişte ve bilinç altında yaşadığı bir olguyu, durumu tekrar harekete geçirmiş olabilir. Belki de hocanız sınıftaki ve öğrenciler üzerindeki otoritesini size gösteriyor olabilir. Anlattıklarınızdan hocanız size biraz üzülerek söylemeliyim ki kafayı takmış. Bu durumu önce aileniz ile sonra rehber veya danışman hocanıza aktararak ara yolu bulmanız, vakit kaybetmeden paylaşmanız. Üzerine fazla gitmeyin, çok bilmişlik yapmayın . Hocanızı sınıfta hakimiyetini aşağı indirecek davranışlardan kaçınmanız en sağlıklısı. Çok üzerine gitmeyin, siz de ona çok bakmamaya çalışın. Dikkatleri, şimşekleri üzerinize çekecek davranışlar içerisinde bulunmayın.

0|0
    0|0
  • hocan sorunlu
    sana karşı bir ilgisi var
    tavsiyem arkadaşlarınla beraber hareket et
    hocanın gözlerine bakma
    nefrette etme
    bir insan sana hakaret etse sende ona hakaret edersen onun gibi olursun
    bu yüzden sen hocanı affet
    aranızda nefret ya da aşk olmasın

0|0
    0|0
  • Ciddimisin ya ? Eğer gerçekden öyleyse gerçekden yazıklar olsun öyle hocaya.

Ağzımı bozucam ama bazen öyle sünepeler oluyor hoca sıfatı taşımaya bin şahit gerekir .

Ailene bahsettin mi bu durumdan ?

Sınıf değiştirebiliyorsan bir düşün derim çok rahatsız oluyorsan bu durumdan.

0|0
    0|0
  • bunun cinsellikle falan alakası yok arkadaşım hoca bir şekilde senin insan davranışı izlediğini farketmiş şimdi de kendini senin üzerinde deniyor senin tepkilerini ölçüyor bu anlattıklarını direkt müdüre anlatsan hocanın başı dertten kurtulmaz ben sana öyle söyliyeyim tüm sınıfta bir sana takıksa vardır geçmişinde bişeyler hocanın seninle ilgili..

0|0
    0|1
    • hm.yani? bunlar normal mi öncelikle? ve ne düşünüyosunz kısaca

• sana çok benzeyen biri ile kötü anlıarı olmuş olabilir ya da dediğim gibi senin davranış takipçisi olduğunu farkedip seninle oyun oynuyor olabilir kendince ama yaptığı şeyler normal değil sonuçta o hoca sen öğrencisin bir hoca öğrencisini belli bir yere kadar adamdan sayar yani seninle muhatap bile olmaması lazım normalde bence durumu git direkt müdüre söyle sakın rehberlikçiyi falan karıştırma uzlaşmanız için uğraşır sonra olaylar olaylar hoca iyice takar belki dersten bırakır..

• ama müdüre konuşurken senin ismini vermemesini söyle o da hocayı senin ismini vermeden uyarsın en azından hocanın elinde kanıt olmaz.. sağlam bir yerden uyarı giderse hocaya deli olur baktın müdürde iş yok şehrindeki ram ya da milli eğitime gidersin bence bırakma peşini..

en kötü ihtimal babana söyle o gereğini yapar zaten :D

• Okul yönetimine şikayette bulun!

0|0
    0|1
    • where is KaNIT?

• Kanıta ne gerek var. Psikolojik olarak artık buna dayanamadığını, arkadaşlarınla aranda bu olay yüzündün sorunlar yaşadığını ve olayın etkisi ile derslerinde olumsuzluklar olduğunu söyle. Yönetim aksi bir şeklide davranırsa da konuyu bakanlığa taşıyacağını bildir. Gereken mutlaka yapılır.

• okuldaki rehberlik öğretmenine isim vermeden git anlat durumunu ;)

0|0
    0|0
  • mezun olmak tek çare

0|0
    0|0
  • Adama tuzak kur. Gazil avla, sakladıklarını dışarı döker belki de...

0|0
    0|0
  • adamı tam tanımadığımdan yorumum çok da doğru olmayabilir ama senden hoşlanmıştır belki de ..

0|0
    0|0
  • Matematikçi mi

0|0
    0|0
  • mezun olunca kurtulacaksın arkadaşım... kaçarı yok :(

0|0
    0|0
  • sana iş attığınımı düşünüyon

0|0
    0|0
  • bazıları hoca oluyor ama adam olamıyor maalesef Allah bunlardan korusun bizi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Saçmalık ya. Seninle ne sorunu olabilir ki sen abartıyosun. İnsan psikolojisinden anlarım dediğin buysa anlamıyosun yani bunları biri bana da yapsa bende farkederim.

0|0
    0|0
    • aslıdna.bunlar bu olayın sonu. :) başta olanları anlatmadım.tatlım. madem çok şey anladın.tüm bunların nedeni ni de söyle bakalım

• Eğer bunları yapıyosa bence sana bir garezi var bişey yapmışsın,demişsin ya da bişeyini görmüş. Ben psikolojiden anlarım demedim ayrıca biri bana bunları yapsa bir sorun olduğunu anlarım,herkes anlar salak değilse.

• sen de psikopat hareketler yap kim daha arızaymış görsün. ya bırak bunları adamın gözüne bakma sen de takma adamı umursamazsan seni etkileyemez her şey senin elinde madem psikoloji ilmine sahipsin kendi duygularını kontrol altına almaya çalış

0|0
    0|0
    • evt bunları yapıyorum. ama arkadaşlarımı bile bana en sonunda düşman etti.inanırmısnz o hani knuşurken arkadaşm dediğim varya.o kızla aramızda küçük bir tartşma falan olmuştu. kızı bir kenara çekip, onunla arkadaşlığını bitir, konuşma aynı yerde oturma, yakın olma demiş.onun benm tek arkadaşım oldğunu bildği halde.afedersin ama tüm bu durumlar içnde nereye kadr sabredebilirm? ve bunların gerçekten anlamını merak ediyorm sizce?

• evt ilgisiz davranıorum.adam mal ama.inanırmısnz bugün ne oldu.ödev kontorolü var.hani ödevler verildi.tekrar okunup anlatılcak hocaya.gelen var gelmeyen.ben sırada oldğum halde.yanına çağırmadı beni en geriye attı.işte gelmeyenler hep kaldı.mecburen bana gel!.dedi.hani bide bişey farkettim.diğer arkadaşlar anatırkne hikaye mesela.konuyu.adam aşırı tepkiler verio.benimle bir alakası var gibi geldi bana.sizce nedir bu

• diğer arkadaşlarına verdiği tepkiden de kendinle ilgili bir anlam çıkarıyorsan sen de adamın hareketlerine çok anlam yüklüyorsun anlamına gelebilir mi

• AYNISINI YASADIM EN SONUNDA CINGAR CIKARDIM YAZILILARINA GİRMEDİM HEP DERSİNDEN CIKTIM :DD:d:d VE MEZUN OLDUM EN YÜKSEK NOTU VERMİŞ d:dDD

0|0
    0|0
Yükleniyor...