Futboldaki 9.15 metre?

Futboldaki 9.15 nerden gelmekte yani neden 8 -9-10 değil de 9.15 :) var mı açıklayabilecek ?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• ingilizler yard, mil gibi ölçüler kullanıyor ya. cm ye çevirince küsürlü çıkıyor. 10 yard olması lazım.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• çok basit :) modern futbolun temellerini kimin attığını biliyorsan onların ölçü birimlerine göre olduğunuda anlayabilirsin ;)

0|1
    0|0
  • o olcu bırımının farklılıgıdna kaynaklıanıyor ıngılız ve amerkı da feet tard ve agırlık o lculerının farklılıgınedena .. benzını da galon varıl hesabı ıle satıyolar .. olcu bırımı farklılıgınedenadır..

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • var, serbest vuruşta kalenin yüksekliği ile topun kavisi hesaplanmış, atışı yapacak futbolcu ve kaleci için en uygun uzaklık bu bulunmuştur, topa bu uzaklıktan daha yakın olursa atışı yapacak futbolcu, daha uzak olursa kaleci için hamle yapmak daha zordur

0|0
    0|0
  • futbolu ingilizlerden aldık yaa güyaa, işte o gerzeklerede mil hesabı düşünürler. o da 9,15 e tekabül ediyor diye biliyorum ben :DD

0|0
    0|0
  • sanırsam orta yuvarlak ve penaltı yuvarlağının ceza sahası yayıyla da orantılı bu 9.15

0|0
    0|0
  • iki seksen uzanmak gibi birşey yahu :)

0|0
    0|0
  • 9.15 mt 10 yard a eşit olduğu için.

0|0
    0|0
  • en iyi cevap açıklamış ben gideyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...