Bu aslında başkasının sorusuna cevabımdı, benim soruma dönüştü

zamanındaki mırc'lerin msn'lerin yerini başka sosyal ağlar aldı, asıl soru insanlar neden facebook vs. sosyal ağlarla arkadaşlık kurmaktan korkuyor?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ahh ahh nerde o eski irc serverlar, 90 larin interneti bile bir baskaydi. Internet kafeye gittik mi mirc te geyik samata yapardik, sıkıldıgımızda yahoo da tavla oynar, kahkaha.com da fikra okur, karikatulere bakardik. Altavista.com da arama yapmak ta bir baskaydi. Evlerde 64k dial-up modem kullanilirdi baglansin diye bekler dururduk sesi bile bir baskaydi. Korka korka half-life single game oynardik. O kene lerin karanliktan cikip atlamasi bile bir baskaydi. Gece sabaha kadar vururduk Age Of Empires in dibine. Ula bir soru sordun utanmasam aglayacam. Cok duygulandim. :(

Irc de bir gizem vardi. Karsindakini onun istedigi kadar taniyabilirdin. Simdi oyle mi sosyal aglarda fotograflar diz boyu. Insanlarin butun ozeli orda bizim de ayni sekilde. Bi kizla randevulastikmi bulusma yerinde kendimizi tanitmadan once suzerdik guzelmi diye, hosumuza gitmedimi kacardik arkamiza bakmadan. Bunun bile zevki ayriydi :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çünkü sosyal ortamda yalan atmak kolay ama yalan olduğunu anlamak çok zor.Karşılıklı mimik,jest hiç birşey yok bence sadece internetten olan bir ilişki sağlıklı değil ama tabi istisnalar kaideyi bozmaz.

0|1
    0|0
  • İlk etapta herkes çekinir tanimadigin,bilmedigin biri sonuçta.Ama sonrasında da güven oluşmuyorsa ya karşısındaki beş para etmezdir ya da güvenemeyen kişi geçmişte yediği büyük bir darbeden ötürü paranoyak olmuştur.

0|1
    0|0
    • evet asıl cevap bu cümlelerin içerisindeki tek kelimede, ''paranoyak''

• Kimliklerin ve kisiliklerin rahat degistirilebildigi bir yer sonucta.o paranoyaklari da anlamak lazim :))

• Korkmasalar neler olcak kimbilir :)

0|1
    0|0
    • evet haklısın gelicekler ve bir gece yarısı ansızın yiyecekler hammmmm diye

• Sanal ortam oldugu için.Kimin ne olduğu belli değil,daha kendimize güvenimiz tam değilken klavyeden dökülen üç beş cümleye güvenemiyoruz -.-

0|1
    0|0
  • neden korkmasın ki, orası arkadaşlık kurma sitesi değil, sadece tanıdıklarınla iletişimde kalman için, telefonun resimlisi

0|1
    0|0
    • yani bittti mi bu devirde sosyal bağlarla arkadaş edinmek ?

• korkma derken biraz açabilir misiniz?

0|1
    0|0
    • bu cümlenin içerisinde ''çekinmek'' ile eş anlamlı kullanılmıştır. açtım şimdi sen kapa

• internet üzerinden yapılan kurları ciddiye almıyorlardır belki :)

• kur? hangi sacma insan intenet üzernden tanımadıı birine kur yaparki..

Erkekler Ne Diyor 2

• Korkmuyorum, gerek duymuyorum.

0|1
    0|0
  • Korkuyorlar mı ?

0|1
    0|0
Yükleniyor...