Fitnesciler bir bıldırcın yumurtasında tavuk yumurtasından 9 kat fazla protein olduğunu biliyor musunuz ?

bir bıldırcın yumurtasında tavuk yumurtasından 9 kat fazla protein oldugunu biliyormusunuz. tadı tavuk yumurtasıyla aynı bnce protein degeride yuksek bide kucuk olması cok avantajlı degilmi 9 yumurta kıranlar var* eziyet 1tane bldrcn ymrtası at yeter :D

Güncellemeler:
link

link

link

İNANMAYAN ARKADASLAR LINKLERE GOZ ATSIN

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bu fake bir haber. basit bir arastırmayla sende öğrnebilirsin. 100 gr tavuk yumurtasındaki protein miktarı 12,14gr iken 100 gr bıldırcında bu oran 13,05 gr dır. ortalama bir tavuk yumurtası 70 gramken bıldırcın yumurtası 9 gramdır. nasıl olacak da 9 katı alacak

• sen okulu tersten okudun galiba. 9 gramlık bıldırcın yumurtasına 56 gram proteini nasıl sıgdırıyorsun bunu ilk okula giden cocuklara acıklar gibi acıklarsan da bizde anlasak. kufur ettiğin için... bundan sonra cevap yok.

• bilimsel analiz raporu yok mu? böyle rivayet gibi olmaz ki ama.

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır bilmiyordum ama doğrudur

• daha fazla olduğunu biliyorum ama 9 kat olduğunu senden duydum

• zaten beni çok ilgilendirmiyor kullanacağım bir şeyde değil banane

• sen akıllı bir kızsın. 70 gram tavuk yumurtasındaki protein miktarı 6-7 gram. 9 gramlık bıldırcın yumurtasına bu miktarın 9 katı nasıl sıgabilir ?

• arastır dogru oldugunu gorursun faydasını grdum yani :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Yalnız şunu unutuyorsunuz hep 100 grında ölçülen değerler hep bu bıldırcın yumurtasına bakarsan 1 yumurtayla eş değere geliyor neredeyse oran orantı yaparsan

• Ortalama bir tavuk yumurtasında 12.1, bıldırcın yumurtasında da 13.1 gram protein var. Hani 9 kat ?

• İlk yaptığın yoruma bakar mısın bana ? Bu yolladığın linklerin hepsi forum sitesi. İlk yorumun neydi ?

"Google'a yazıp ilk gördüğün şeyi yazmışsındır." Ben öyle yapmadım ama sen öyle yapmışsın. asdfgh

• En yakın arkadaşım gıda mühendisi. Sen bunun toptan satışını yaparken içine bakıp kaç gram protein mi var diyorsun ?

• iyi arastır toptan bıldırcın yumurtası satıyorduk eskıden devran gıda isin icindeydim bnden ıyımı bılıosun google yazıp ılk gordugun seyı yamıssındır kesn :D

• İlginç, bunu dikkate alacağım.

• Yok canım yalandır o..Aynı gramdaki bıldırcın ve tavuk yumurtalarını karşılaştırınca öyle oluyordur belki.

• Bi araştırmak gerek..

• benim yanıtıma buyuk harfle yanıt vermiş. seninki ne daha kısa yanıt vermiş. ronaldo sen ikna olduysan bu cevaptan ben dunden ikna oldum. ;)

• bıldırcın yemleri daha proteınlı vucut ısıısı fazla ve sındırımındekı asıt ı dha fazla buda proteın oranını etkılıo

Yükleniyor...