Ve doktor tahlil sonuçlarını söyledi, hastalığınız ölümcül...

amansız bir hastalığınız varmış. doktor 6 ayınız kaldığını söyledi. evlilik planları kurduğunuz sevgilinizle bu yaz evleneceksiniz. ne yaparsınız? Şıklardan birisini seçiniz lütfen.

• Hiç birşey söylemeden ortalardan yok olurum. Bunu açıklamaya gücüm yetmez.
    15% (3)10% (1)13% (4)Oy Ver
  • Onu sevdiğim için evlenirim. Çünkü bu benim aşkım. Ölsemde onun eşi olarak ölmek istiyorum.
    40% (8)20% (2)33% (10)Oy Ver
  • Onu ortada öyle bırakacak değilim. durumu izah ederim. Ama yanımda durmaması için ikna etmeye çalışırım. Sonuçta öleceğim ilişkimiz bitsin.
    35% (7)60% (6)43% (13)Oy Ver
  • Ondan ayrıldığımı söylerim hiç açıklama yapmadan. Onun harap olacağını bile bile. Sonra kendimi savururum..
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bunu ona açıklayıp bu acıyı ona yaşatırım ayrılmam.
    10% (2)10% (1)11% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
sizce bu durumu bilmesi mi onu daha çok üzer yoksa söylemeden gitmeniz mi? iyi düşünün.
kadınların "B" şıkkını erkeklerin ise "C" şıkkını çoğunlukta işaretlediğini görüyoruz. erkeklerin ve kadınların ilişkilere bakış açılarının tam zıt olduğunu çıkarabilir miyiz buradan? yada kadınlar bencilce mi seviyorlar ? erkekler neden "C" yi seçiyorlar?

0|0
22|9

En İyi Erkek Görüşü

• Forrest gump geldi birden aklıma.. Seçenekleri ise seçemedim. Onunla evlenmeyi istiyoruz ama ondan saklayamam.. ama söyleyemem de. Evlenip onu bırakıp gidemem. Bilmeseydim ve ölseydim, hiç sorun olmadı da, bile bile onu yalnız bırakamam. En azından bilmesi gerekir evlenmeden önce. Bırakıp da gidemem..

Galiba evlenmeyi bahanelerle geciktirirdim.. Fakat onu üzmeden zamanı güzel geçirmeye çalışırdım. Söylemek istese de canım, göz göre göre ölmeme dayanamaz ve üzülür prensesim.. En iyisi, evlenmeden önce, birden ölmüşcesine ölmem..

Ölüm allah'ın emri ayrılık olmasaydı. Ortalıktan kaybolup terk etmemdense, ölüm gerçeğini daha kolay kabullenecektir.

1|1
    0|0
    • :) cevabın güzel. o duruma kendini gerçekten sokup empati yaptığını değerlendiriyorum. çok pis bir durum. bende sessiz kalırdım.. ölmeye yakın ortalardan yok olurdum sanırım köye falan kaçardım..

Kızlar Ne Diyor 22

• ben ortadan kablomayı seçerdim..

ama gerçekden çok yakın bi ablam bunu yaşadı..adam gerçekden kansermiş ve söylememiş nikah işlemlerinde nasıl çıkmadı o konu hakkında bilgim yok ama bu abla gerçekden bişe bilmyiodu.. balayına gittiler geldiler adam hep yattı kalkamadı öyle öldü.. insan kendi hevesi aşkı uğruna neden karşısındakini düşünmez anlamıyorum..

0|1
    0|0
    • katılıyorum sana.. bencil olmamak lazım. ben çeker giderdim bir süre sonra bu acıyı yaşatmazdım sevdiğime. hatta giderken benden nefret etsin bilmesin hiç birşey ki benden sonraki hayatını rahat yaşasın..

• acaba napıyodur çok mutlumudur belki mutludur benide düşünmüyodur

onun artık bir hayatı var ve ben yokum

tüm arkası dönükler odur

tüm uzakdan görünenler..

gözünü kapattığında onun yüzüdür beliren

koku onun kokusudur kocaman bir offf çeker o mutlu olmalı dersin

nefesin gözyaşların hüznün tek yoldaşın olur..

• :S off... maalesef öyle olur. ölmeden önce bide delirirsin bir güzel aklını kaybedipte :D

• Onu sevdiğim için evlenirim. Çünkü bu benim aşkım. Ölsemde onun eşi olarak ölmek istiyorum.

0|1
    0|0
    • peki ardında bıraktığın o bu duruma çok üzülmez mi? senin öleceğini bilmek mi yoksa ondan ayrılman mı onu daha çok üzer?

• Olmaz bensiz napacak mutluluğu:(

• :) nasıl ölsün ki? intihar ederse benim inanışıma göre cehenneme gider. ee sende günahların varsa çekip cennete gideceğine göre kısa süreliğine cehennemde görüşmüş olursunuz :)

• kesinlikle C

0|1
    0|0
  • Aşık ve mutlu olarak ölmek isterim,sevdiğimden de ayrılmam,son günlerimi en güzel şekilde geciririm..

0|1
    0|0
  • A demek mecburiyetindeyim.

Düşündüm de kötü bir an.

0|1
    0|0
  • B yi seceen aa dostlar onu arkanızdaa bırakacaksanız ona yazık degil miii ?

0|1
    0|0
  • Bir kadının dul kalmasıyla bir erkeğin dul kalması aynı sey değil ondan olsa gerek

0|1
    0|0
  • c'yi yapardım

0|1
    0|0

0|1
    0|0
    • ama bu onun için çok dramatik olmaz mı? kendi aşkını mı seviyorsun onu mu seviyorsun? bu onu intihara sürükleyebilir.

• bilmesi üzer

• o zaman evlenmek olmaz :) düşününce bunu..

• Onu ortada öyle bırakacak değilim. durumu izah ederim. Ama yanımda durmaması için ikna etmeye çalışırım. Sonuçta öleceğim ilişkimiz bitsin. ( Planlar iptal edilirdi )

0|1
    0|0
  • Onu ortada öyle bırakacak değilim. durumu izah ederim. Ama yanımda durmaması için ikna etmeye çalışırım. Sonuçta öleceğim ilişkimiz bitsin.

0|1
    0|0
  • b dedim geride kalmak zordur ölüm acsı bişeye benzemez eski sevgilim öldü. yaşadım bu acıyı allah kimseye yaşatmasın :(

0|1
    0|0
    • Amin :( özür dilerim.. ama b demişsin. evli iken ölümün onu bunalıma sürüklemez mi? ben birini sevsem buna onu yaşatmak istemezdim mesela.

• hayır kızların gözyaşları her giden için akacak kadar değersiz değildir. Ama ölüm bambaşka birşey . Sen nefret ettirirsin giderken onlarda senden sonrakilere çektirir bir kere sevdimde ne oldu diye

• :) ne pis bir durum ya..

• a şıkkı herhalde

0|1
    0|0
  • B diyorum.

0|1
    0|0
  • A dedim.

0|1
    0|0
  • çok mutlu olurdum göbek bile atabilirdim

0|1
    0|0
  • Söylerim ve evlenirim. Sonuçta o da beni seviyormuş. Eminim ki bana destek olmayı tercih eder.

0|1
    0|0
    • tabiki sana destek olmayı seçer ama senin öleceğini söylemenmi daha çok üzer onu terkedeceğini söylemen mi?

• Düşünsene seni terk ediyor ve sen nedenini hiç tam olarak anlayamıyorsun. Sonra hastalıktan dolayı olduğunu öğreniyorsun. Kendi açımdan düşünürsem bu durumda terk etmiş olması beni daha çok üzer. Evet ölüm gerçeği çok acıtır ama ben ne durumda olursa olsun onunla olmayı seçerim. Özellikle böyle bir durumda insan sevdiğini nasıl yalnız bırakabilir?

• bilmiyorum benim sevgi anlayışıma göre karşımdakini en asgari şekilde üzmeliyim veya üzmemeliyim hiç. bu durumda bunu ona söylemezdim çünkü eminim sevdiğim insan öleceğime çok üzülürdü. psikolojisini bozardı kesin. sevdimmi çok severim çünkü ben.

• açıklardım.kararı o verırdı

0|1
    0|0
  • C şıkkı...

0|1
    0|0
  • B dedim

0|1
    0|0
    • ama ölümün onu bunalıma sokmaz mı ? senden sonra ne olacak

• Beni sahsen soylemmesi daha cok uzer..cunku yaninda olmak isterim ve hakkim

• hakkın olduğu için? umarım istediğin seni üzmeyecek bir karar verebilirsin böyle bir durumda. hepsi zor gerçekten.

• Hiç birşey söylemeden ortalardan yok olurum. Bunu açıklamaya gücüm yetmez.

0|0
    0|0
  • evlilik planlarını tamamen iptal ederdim önce. zaten saçmalamışız, ne gerek var yani evlenmeye. durumu açıklarım, karar onun olur ama benim tercihim ayrılık olmaz.

0|1
    0|0
    • bu onu zor duruma sokmaz mı peki? vizdan yapıp ayrılmak istemeyecektir. gözlerinin önünde öleceksin?

• yetişkin insanlarız. dediğim gibi karar onun kararı. her ayrılık kötüdür ama ben öldükten sonra öldüğümü öğrenip pişman olması daha acı bence. kendim için düşünüyorum da, kesinlikle ölürdüm kahrımdan.

• :) öyle de ne bileyim ya.. umarım böyle bişi olmaz..

Erkekler Ne Diyor 8

• Durumu bildirir kararı kendisine bırakırım .

0|1
    0|0
    • ama biliyorsunki o evlenelim diyecektir. vicdanen. ve bu daha kötü sonuçlarda doğurabilir.

• Ben ne kadar mantıklı düşünebiliyor ve hareket edebiliyorsam pek tabi oda .

• Mezarıma gelip bir dua edin yeter.

0|1
    0|0
  • " A" ...yaptım ama tam olarak değil..Önce kendimden soğutmaya çalıştım, sonra beni gayri samimi buldu...sonrada olan oldu...Diğer türlü çok fazla acı çekerdi...Çektiklerimi ona da yaşatmam Haksızlık olurdu...

0|1
    0|0
  • C: Onu ortada öyle bırakacak değilim. durumu izah ederim. Ama yanımda durmaması için ikna etmeye çalışırım. Sonuçta öleceğim ilişkimiz bitsin.

0|1
    0|0
  • Ona 6 ay ömrümün kaldığını ve seni üzmek gibi bir durumumun söz konusu olmadığını,benimle zaman harcayarak hayaller ve üzüntülerin içinde kaybolmaması gerektiğini açık bir dille söylerim.

0|1
    0|0
  • hiçbir şey söylemeden terk etmek en iyisi. hem hasta olduğum için harap olmaz. birkaç hafta üzülür sonra unutur.

0|1
    0|0
  • C diyorum açıklama yapmadan gitmek olmaz diğer tarafa :)

0|1
    0|0
  • hiç bir dr bunu söylemez.

0|1
    0|0
    • arkadaş burada psikolojik tepkileri ölçüyoruz ne doktorda takılı kalıyorsun :) konumuz doktorlar değil.

Yükleniyor...