EVLENİCEĞİNİZ KİŞİNİN ANNESİ

evleniceğiniz kişinin annesine anne der misiniz evetse cevabınız nişan takıldıktan sonra mı yoksa evlendikten sonra mı dersiniz ?

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kimseye anne-baba demem. Öz aile üyelerime haksızlık ettiğimi düşünürüm.

Teori şu şekildedir. Birisiyle evlendiğiniz zaman onunla bir olursunuz, onu sahiplenir ve aynı şekilde kabul edersiniz. O ne yaparsa sizde aynı şekilde davranırsınız. Kendi annesine anne derken sizde eşinizle aynı davranmakla yükümlü olduğunuz için anne dersiniz. Bu yüzden çiftler kayınvalide veya kayınpederlerine anne/baba derler.

Ben eşimi ne kadar çok seversem seveyim, ne akdar sahiplenirsem sahipleneyim onun ailesine her zaman farklı bir rol biçerim. Tıpkı kendi ailemde amcam ile teyzemi ayrı derecelendirmem gibi. Açık söylemek gerekirse en çok dayımı severim ve amcamın değersiz olduğuna inanırım. Bu yüzden insanların kalbimde eşit olduklarını düşünmem.

Bunu söylerken kimseye "abi" dememeyi uygun görürüm. Kimsenin de bana abi diye hitap etmesini istemem. Benim bir adım var.

Sevdiğim kişilerin isimleri ve hitapları mutlaka bir şekilde kendilerine bir yol bulur. O yüzden bu konuyu hiç bir zaman dert etmem.

0|0
    0|0
    • bende böyle düşünüyorum . anne ve baba kavramı bende çok başka bir yerde beni büyüten her türlü zorluğu göğüsleyen insanlar. o yüzden bende aileme haksızlık olucağını düşünüyorum.

• Her iki görüşe de saygım var.

Bir insanı "eşim" diye kabul edip bir bütünü oluşturduğunuz zaman onun anne dediği kişiye de anne demek durumunda oluyorsunuz.

Sizin ve benim kabul ettiğim bakış açısında ise herkesin konumu ve değeri ayrıdır.

Nesnel bakılamayacak bir durum. Kişinin kendi karakteri, konumu ve durumu ile alakalı.

Erkekler Ne Diyor 11

• Evlendikten sonra anne baba demek uygundur

1|0
    0|0
  • Benim İçin Fark Etmez (:

1|0
    0|0
  • nişandan sonra dersin yoksa nişandan sonra ne diyceksinki sonra diyemezsin hem

1|0
    0|0
  • Diyebilirim belki.

0|0
    0|0
  • Ben nörün kuzen dicem hatta kanka olup gecelere akacam.

0|0
    0|0
  • Aslında denilmesi hoş gibi görünüyor tabi ama bana hiçte samimice gelmiyor bu olay yapmacık bir kelime olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Ne kadar çabuk dersen o kadar iyi.

1|0
    0|0
  • evlendikten sonra dyebildim ancak. babasına hala demeye zorlanıyorum.

1|0
    0|0
  • Tanışır tanismaz dicem :)

0|1
    0|0
  • Ecnebimiyizki adıyla hitap edelim.Tanışır tanışmaz diyeceksin ki olayın ciddiyeti anlaşılsın.

0|0
    0|0
  • Nikah kıyıldıktan sonra denmesi daha uygundur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Nişandan sonra olur herhalde ama ben nasıl derim bilmiyorum utanırım :$

1|0
    0|0
  • Evlenince

1|0
    0|0
  • nişandan sonra tabi. ilk zamanlar ben Fatma Anne diyodum sonrdan anne demeye gectm utanıyodum cünki :))

1|0
    0|0
  • nişandan sonra anne demeye başladım evlendik anneciğim diyorum şuan...

1|0
    0|0
  • Ben nişandan sonra söylemeye başlayacağım yoksa böyle teyze demeye devam ederim alışamam

1|0
    0|0
  • Siz diye hitap ederim ilk başta. Sonra anne diyebilirim evet.. Kendi annemle aram çok kötü.. Yani ne bileyim anne sefkatine ihtiyacım var zaten

0|0
    0|0
  • anne demem annem olmadığı için

0|0
    0|0
  • Anne derim.. Eğer o kişi banaa nişan takılmadan bile kızım diyorsa samimiyse nişan takılmadan bile anne derim evlendikten sonrası yapmacık durur bende.. İkinci annem o benim (:

0|0
    0|0
  • evleneceğim kesinse anne derim tabiki nişandan sonra

0|0
    0|0
  • evlendikten sonra.

0|0
    0|0
  • bilemedim :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...