Cinayet işleyen adamın yaşamaya hakkı yoktur !

Nefsi müdafaa hariç, başka bir insanın hayatını bitiren bir insanın yaşamaya hakkı yoktur bence, kesinlikle idam edilmelidir..

Düşünsenize, sen yıllarca o günlere gelmek için neler çekiyorsun, ailen çalışıp çabalıyor, daha yapmak istediklerin, göreceğin güzel şeyler, tadacağın zevkler var..

Sonra alakasız bir zamanda oksijen israfının biri bir anlık sinirinden dolayı her şeyi bitiriyor..

Hiç yaşamamış gibi ölüyorsun, harcanan onca emek saniyeler içerisinde boşa gidiyor..

Şimdi soruyorum size, başka insanın canına bilinçli olarak kast eden bir insanın yaşamaya hakkı var mıdır?

Yoksa katili 15-20 sene içerde tutup ıslah (!) mı edelim?

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Cok zor bir durum Allah kımsenın basına vermesın imtihan dunyası ıkısıde zor

0|0
    0|1
  • Bence sonsuza kadar karanlik bir yerde ve yapa yalniz olarak hapsedilmesi daha kotu bir ceza olur yasarken olmeyi diler o insan.

0|0
    0|1
  • hücreye kapatalim.

0|0
    0|0
  • Süründürmek lazım. Hapse girse en ağır şekilde cezalandırılması ve asla çıkmaması gerek ıslah olmazlar. Kalsın orda.

0|0
    0|1
  • haklısın

0|0
    0|1
  • Ciksin ben onu oldururum.Cani yanain cani yanacak.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İdam basit bir ceza olur. Ölür, gider. Ancak müebbet hapis daha iyidir. 4 duvar arasında ömrün boyunca kalma düşüncesi çok farklı.

0|0
    0|0
  • dexter hayranları neredesiniz :(((

0|0
    0|1
  • O atesitlere laf yapanlar buraya gelsin sen müslüman biri olarak idamı desteklemen ne kadar doğru müslümanlık ta allahın verdi canı bir tek o almaz mı

0|0
    0|0
    • Allahın verdiği başka canı o adam almış ama?

• Bu dediğimin merhametsizlikle alakası yok, aksine fazlam erhametliyim...1 insan canı çok değerlidir, kimse alamaz onu.

• Senin kafanda bir şey var zaten dolu olan bir şeyi tekrar doldurmak münkümü münkün ama çok zor

• O kişiyi nasıl öldürdüyse O şekilde idam ediceksin ... Haklısın

Ama

Ya Öldüren kişi sen olursan bide o açıdan bak objektif ol kardeşm...

0|0
    0|0
  • ölüm cezası taraftarı degilim

yada tamamen şeriat hukuku taraftarıım

ya herro ya merro

arası yok

0|0
    0|0
  • Kardeşim kim naaptı sana toplayayım mı ekibi gelelim gamyonlaaa :@ :=))

0|0
    0|0
  • ölen ölmüş artık kurbanın ailesinin de rızası varsa idam edil ıslah edilebilir

hukuk gittikçe insancıllaşırken idam etmek pek de çağdaş görünmüyor

tabi burada işleme sebeplerini falan da göz ardı etmemek lazım

cayırt

0|0
    0|0
    • Ailesinin rızasının ne önemi var adamın her şeyi yalan olmuş..

• Dedim işte, nefsi müdafaa ve kazalar hariç, kasıtlı oalrak adam öldürenler bir daha düzelmez, mümkün değil..Düzelse de önemi yok, başka bir hayatı bitirmenin affı olmaz.

• bu senin fikrin bro saygı duymak lazım senin de dediğin gibi dönüşü yok ve şunu da belirtmek lazım ki bu konuda zaten tartışmalar var, birleri benim gibi düşünüyor birleri senin gibi

• buyuk konusan herkes sonunda kendini karsi tarafta gorur.

0|0
    0|0
  • İlk defa sana katılıyorum kamil çocuk doğru

1|0
    0|0
  • İdam edilmeli türkiyede idam cezaları uygulanmalı

0|0
    0|0
  • hukuk mu okuyorsun ?

0|1
    1|0
    • Bu konuda görüş bildirmek için hukuk mezunu olmam gerekmiyor..Vicdani bir mesele.

• iyi bakalım :)

Yükleniyor...