Başbakan olsanız Suriyeli insanlara ne yapardınız? ülkenize alır mıydınız almaz mıydınız?

Bir çok insan hükümetin bu yaptığından rahatsız. Kimse düşünmüyor ki o insanlar buraya keyiflerinden gelmedi. Ölümden kaçmak için geldi. O inşaları ülkemize kabul etmeseydik bunda hepimizin günahı olurdu. Ben demiyorum ki devlet yüzde yüz doğru politika izledi. Belki Suriyeliler hakkında daha farklı bir politika izlenebilirdi ama boyle oldu. Ülkemizde dilencilik, Kapkaç vs arttı ama ben şahsım,adına masumların ölmesine yeğlerim bu olayı. Benim şahsi görüşüm bu. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Yapılması gereken çok basitti, savaştan kaçan insanlar için t.c. sınırları içinde sığınabilecekleri tampon bölgeler, mülteci kampları oluşturulacaktı. Suriye sınırları yok sayılıp her isteyenin ülke içinde istediği gibi gitmesine izin verilmeyecekti. Sınırdan doğru düzgün denetim olmadan geçenler olunca sadece savaştan kaçanlar girmiyor, kanundan kaçanlar, katiller, hırsızlar da giriyor. Türkiyenin ödediği bedel şuan bu denetimsizliğin bedeli ki sorun sadece güvenlik değil. Türkiye ekonomik olarak iyi durumda bir ülke değil, hem nüfus fazlalığı hem işsizlik var. Dışardan gelen adam senin ülkende vasıfsız işlerde Türk işçinin yarı ücretine, sigortası, iş güvenliği olmadan çalışıp fiyat kırıyor. Halk kaybederken sermaye kazanıyor ki asıl amaçlanan da bu. ZAten Suriye vatandaşları çok umurlarında olsa parklarda hayatlarını sürdürmelerine izin vermez, kalacak yer ayarlarlardı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kusura bakma ama seninle ayni dusuncede degilim dilencilik yapmalari beni ilgilendirmez istedikleri kadar yapsinlar . ama kapkac ilgilendirir . onlarin benim milletimi tehlikeye sokmaya haklari yok . suriyelilerin cogu pislik pesinde . esnafla kavga ediyorlar . hatta sopalarla esnafimiza girisiyorlar . neden peki ? fiyatlar cok pahaliymis . pahali mahali seni gel diye zorlamadik . begenmiyorsan defol git . bu kadar basit . defol bak esad ne yapiyor seni . hatta doguda bir yerde halkimiz dugun yaparken sokakta camdan cople dolu cop torbasi atmislar . boyle yapacaksalar gebersinler daha iyi . misafirliklerini bilsinler . ayrica erdogan bunlari iceri aldi ama nasil yollayacak merak ediyorum .

0|1
    0|0
  • Dunyada cogu ulke aliyo zaten.. Ben olsam bende alirdim yazik insanlara cok acirim ben

0|1
    0|0
  • ben almazdım her yer Suriyeli kaynıyo ortalık

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Arkadaşlar, anadolu toprakları geniştir, hepimize yeter. Bu ülke geçmişte de çok sığınmacı aldı. Balkanlar'dan ve Kırım'dan gelen soydaşlarımız, kafkasya'dan gelen dindaşlarımız var, hatta yetmedi afganistan, doğu türkistan'dan gelen pek çok insan yaşıyor ülkemizde...

Biz ülke olarak dünyanın alakasız bir köşesinde yaşamıyoruz, üç kıtanın geçiş noktasında yaşıyoruz. Anadolu bir limandır, anadolu bir sığınaktır. Darda kalan her insanın gelip sığındığı bir coğrafyadır.

Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de sığınmacılar ülkemize gelecek. Çocuklarımız da aynı bizler gibi sığınmacılara yer açacaklar, yardımcı olacaklar. Bu ülkenin kaderi budur, istesek de istemesek de gelenler hep olacak.

Suriyeden gelen sığınmacı sayısı 650-700 bin civarında. İçlerinden suça karışan sayısı toplasan 1.000 kişi anca vardır. Oranlarsak % 0,2 anca yapıyor. Bu kadar az sayıda suça karışan kişiler yüzünden geriye kalan % 99,8'lik kitleyi rencide etmek bizim ne geleneklerimize, ne tarihimize ne insanlığımıza yakışır.

Unutmayalım; atalarımız da bu topraklara sığınmacıları kabul etti, bizler de ediyoruz, bizden sonraki nesil de edecek. BU TOPRAKLARDA YAŞAMANIN BEDELİ BUDUR VE BİZ BU BEDELİ İSTESEK DE İSTEMESEK DE ÖDEYECEĞİZ...

0|1
    0|0
  • Gitsinler Lübnan'a, Mısır'a, Arabistan'a, Kuveyt'e, Katar'a yerleşsinler derim ben. Sonuçta saydığım ülkelerin çoğu onlara komşu ve kültürel yapıları, yaşam tarzları, dilleri, devlet yönetim tarzları hemen hemen aynı. O insanların durumu tabiki beni üzer ama mevcut devlet yönetimimizde ikilikler çıkaracaklarsa, bizim girmek için yıllarca masraflar ettiğimiz ve bir tarafımızı yırttığımız okullara sınavsız gireceklerse, çalışan insanımıza verdiğimiz asgari ücreti hiç çalışmadan alacaklarsa, siyasi seçimlerde oy kullanıp hükumetin kuklası olarak belli bir kesime rant sağlayacaksa hiç kusura bakmasınlar ben bu işte yokum. Gün bulup gün yiyen insanlarımızın parasını harcıyorlar şu an , onlar ülkemize gelebilir mi diye başbakana değil halka sormak lazım bunu. Senin ülkenin ekonomik durumunu özetlemek için sana bir formül vereyim:

-Tayyip efendi en az 3 çocuk yapın diyor. 2 kişi de aile büyükleri dersek etti mi sana 5 kişi? Ramazan ayında fitre miktarı 9 TL olarak açıklandı, yani bir kişinin 1 günlük yemek masrafı 9 TL. 5 kişi ne eder, 45 TL. Aylık hesaba vur , 1350 TL. Senin asgari ücretli işçin 850 TL kazanıyor. İkisi de çalışıyor diyelim, 1700 TL eder. Bu insanlar kira mı versin, faturaları mı ödesin, eğitim masraflarını mı karşılasın, ulaşım masraflarını mı karşılasın, tüp mü alsın, canı sıkıldığında dışarı çıkıp eğlensin mi 350 TL'ye ? O kadar nazik(!) bir hükumetimiz varsa gitsin KOÇ'a, SABANCI'ya,AĞAOĞLU'na desin bunların masraflarını karşılarsanız karşılayın. Milletin parasını millete sormadan harcamasın.

0|1
    0|0
  • Hayır almazdım,daha ilk günden sınırları kapatırdım,onlara cesaret vermezdim ve çatışmalar başlamadan görüşmeler yoluyla çözüm bulunmasına çalışırdım.şimdi ne oldu,milyonlarca aile dağıldı,yüzbinlerce insan üldü halen ölüyor, suriye bitti,en az elli sene geriye gitti,o da bölünmezse,hükümet kesinlikle yanlış yaptı.

0|1
    0|1
  • Sadece kamplarda değiller artık her yerdeler çok kabalar.Heryerde hır gür kavga çıkarıyorlar.Kap kaç arttı amaaan olsun yadım edelim diyenler umarım kapkaça sizler maruz kalırsınız.Ülkemize tarihe karışmış hastalıkları (kızamık v.s) geri getirdiler. Madem bunları ülkene aldın kamplardan çıkartmayacaksın ne işi var bunların izmirde istanbulda ve son olarak aslında en önemlisi öyle politika üretirsinki bu insanlar evlerini terk etmek zorunda kalmaz.Sanki durduk yere orada iç savaş çıktı.

0|1
    0|1
  • almazdım. devlet önce kendi insanlarını doyuracak sosyal düzenlemeler yapsın, parası yetiyorsa yabancı vatandaşlara da yardım edebilir. türkiye'nin kendine hayrı yok. tam stalinciyim (:

0|1
    0|0
Yükleniyor...