Bu beni ırkçı biri mi yapar?

Ben daha en başında beri bu ülkeye mülteci alımına karşı çıkmış biriyim.Özellikle Arap kökenli insanların.Çünkü onların bu ülkenin şartlarına uyum sağlayamacağını ve özellikle kadına yönelik cinsel saldırıların artacağını düşünüyorum ve özetle onları bu ülke topraklarında istemiyorum.Aynı şekilde Çinlileri hiç hoş karşılamıyorum.daha doğrusu sıcak karşıladığım tek ülke Japonya.Ama beş parmağın beşi de bir değil.Bu önyargımı aşmak ve insanları ırklarına göre yargılamak istemiyorum.ama kafamda çok fazla soru işareti var.Sizce bunu aşmak için ne yapmalıyım?Suriye kökenli bir arkadaş mı edinsem?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• onlardan nefret mi ediyorsun yoksa sadece uyum sağlayamayacaklarını vs. düşünüp gelmelerinden mi rahatsızsın

0|1
    0|0
    • Hayır nefret etmiyorum.Sadece biraz rahatsız hissediyorum ve endişeleniyorum.

• ön yargılarından kurtulabilirsin

zamanla aşılabilecek şeyler

o insanları tanımaya çalış illa arkadaş olman gerekmiyor ki eğer istersen tabi ki o da olur

her milletin iyisi kötüsü var

• peki teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence empati yap. Olasi bir kaosda ulke karisirsa firsatcilar evlere saldiriyor ana baci dinlemiyor olsa sende kacacak ulke ararsin. Ama o ulkenin insanlarida senin gibi yabancileri istemiyor olursa ne yapacaksin?

0|1
    0|0
  • halkın içine girmelerine bence de izin olmamalı. mülteci kamplarında kalmaları her iki taraf için de daha iyi olur. önyargılara gelince evet galiba farklı milletlerden arkadaşlar edinince geçecektir.

0|1
    1|0
  • Ben Suriye kökenliyim. Hala Suriye'de yaşayan akrabalarım var. Arkadaş olabiliriz istersen.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şikayet edilmeyen durumları da ele alacak alırsak cinsel taciz sıralamasında en ön sıralardayız. Yani bizim ülkemizin önüne bu konuda geçmeleri hemen hemen imkansız. Ayrıca insanlar kendileri belirlemiyor milliyetlerini.

1|1
    0|0
  • bende pek desteklemiyorum bu konuyu ama göz göre göre de oradaki masum insanların ölmesini istemem açıkcası

0|1
    0|0
  • Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

0|1
    0|0
Yükleniyor...