Kilolarını değilde yağlarını yakmak isteyenler gelsin?(Tartıya bakmak geride kaldı)

Herkes karın yağlarından kurtulup karın kaslarının belli olmasını ister.Benim bu şimdi söylediğim yolla "Lazar Angelov" gibi karın kasına sahip oldum.

ŞİMDİ KONUYU AÇIYORUM;

Şimdi iki tane araba düşünelim.Bir tanesi 200 beygir gücünde diğeri 500 beygir gücünde.Hangisi daha çok benzin yakar?Cevabı çok basit tabiki 500 beygir gücünde olan daha fazla benzin yakar.Niye çünkü motoru daha güçlü olduğu için daha fazla enerji lazım dimi?Evet.Şimdi insan vücududa şuna benzer.Belki çok uzun süre kardio yapıpta iyi bir diyet uygulayıpta sonuç almayan çok kişi var.Ve bunlar niye yağ yakamıyorum diyorlar bazen.Sebebi ne? Sebebi bu insanların kaslarının çok olmaması.Kaslar insan vücudunda araba örneğinde gösterdiğim gibi motora benzer yani beygir gücüne.Ne kadar çok beygir gücü olursa o kadar çok benzin yakar.Peki kaslar araba motoruna beygir gücüne benziyorsa.Vücuttaki fazla yağlar ve yemekler ne oluyor?Tabiki benzin.O halde şu düzeltmeyi yapalım.Ne kadar çok kardio yaparsanız yapın eğer vücudunuzda yeterince kas yoksa.Çok az yağ yakarsınız.Şimdi vücuda kas inşa ettikçe.Vücudun enerji ihtiyacı fazla olur.Kasları beslenmek için.Daha sonra vücuda çok kas oluştukça.O kadar enerji fazla yakar.Bunun sonucunda kaslar yani motor çalıştığında (ağırlık antremanlarıyla, kardio değil) benzin olarak neyi kullanır? Tabiki vücuttaki yağları ve kalorileri.Ne kadar çok kas o kadar fazla enerji...Şimdi kardioyu kafanızdan atın.Sadece ağırlık antremanı...Şimdi dediklerimi yapın.

Beslenme;

Beslenme olarak kesinlikle hızlı sonuç için;

1-Kesinlikle şeker ve undan uzak (tam tahıl ekmek hariç)

2-Kaliteli karbonhidratlar almak (makarna,esmer pirinç vb)Yani düşük glisemin indeksli karbonhidratlar googleda aratın)

3-Bol su (günde 2-3 litre)

4-Öğünleri bölerek 5 öğün yemeli.

5-Yağsız diyet yapmayın sakın

6-Günde 5-6 dakikayı geçmemek üzere karın kası çalıştırma.

Belki yeterince tam anlatamadım detaylı ama anladınız sanıyorum...

İYİ GÜNLER

Güncellemeler:
BAŞLIK:ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE YAĞLARINDAN KURTULMAK OLACAKTI YANLIŞ YAZDIM

NOT:BU KONU SORU BİÇİMDE OLMADIĞI İÇİN KIZLARSORUYOR.COM TARAFINDAN KALDIRILACAKTIR.ONUN İÇİN YETİŞEN KAZANIR...
NOT 2:Ağırlık antremanı haftada en az 3 en fazla 4 gün olmak üzere yoğun bir şekilde tüm vücut baştan aşağı çalıştırılacak.En ufak bir kas grubunu atlamayın.Yani mesela kol çalışıyorsanız.Sadece bicep ve tricep'i çalıştırmayın.Ön koluda çalıştırın elinizide çalıştırın.

Yada bacak çalışıyorsanız.Calves kasını es geçmeyin

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...