Ateist olan arkadaşlar gelsin bir sorum olacak

ateist olduğunuzda artılarınızın çoğaldığını ve eksilerinizin azaldığını söylüyorsunuz peki ne yönlerden artılarınızın çoğaldığından bahsedermisiniz ?

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistliğin artısı : Günah yok, utanmadığın her boku yap

Ateistliğin eksisi : Sürekli ruhsal sıkıntı içinde olmak.

Yok olmuşluğa adanan bir ömürde, felah beklenemez

Onlar için ölüm kurtuluş değil yokoluş.

Aslında bilseler yokoluş da değil, mahvoluş

5|3
    0|2
    • seviyorum la seni. <3

• Bak kardesim sen bir ateistle konus.Karsılıklı tartış.Sen bunları söylerken kendini ne kadar haklı hissediyosan onda da aynı duygular mevcut.Yüzeysel düşünüyosun şuan.Ateist değilim de düşüncen saçma:)

• güzel demişsin hsdgfhasds

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Sen bir insana vicdanın yüzünden değil sevap kazanacam diye yardım edersin.Yani bir çıkar amacı güdüyosun.Ben bir deist olarak iyilik yapınca vicdanımı kullanıyorum.Olur olmaz mucizelere inanmıyorum.İnsanları inancına göre yargılamıyorum.Ayrımcılık yapmıyorum.Şimdi bana bunları müslümanlar da yapıyor deme.Neyin ne olduğu biliniyor.Onlar sadece korkularından gerçekleri görmezden geliyorlar.

0|2
    1|1
    • bak güzel kardeşim ben bir müslüman olarak hiç bir zaman hiç kimsenin inanclarını yargılamadım sadece merakımdan bu soruyu sordum ateiste de müslümana da hristiyanada saygım vardır neden çünkü herkezin kendi seçimidir karışamayız

• Onu bilemem ama beni yaratan Tanrı bana birşey vaat etmez.Ve yaptıklarım için beni cezalandırmaz.Yaptığım kötülüğün cezasını vicdanımla çekiyorum zaten ben.

• teşekkürler

Yükleniyor...