Türkiye'ye şeriat gelseydi ne yapardınız?

Sağda solda ''şeriat gelirse kaçarım'' diyen arkadaşları görüyorum. Aklıma da bu soru geldi

Anket >>>>

• Anında giderdim ülkeden
    41% (11)29% (12)34% (23)Oy Ver
  • İyi ki gelmiş! Ne gitmesi. Bilhassa Türkiye'de kalırım
    41% (11)39% (16)40% (27)Oy Ver
  • Gelmesine sevinmem. Ama ülkeden gitmem
    18% (5)32% (13)26% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|33

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Şeriat arapça bir kelime olup manası adalet demektir. Şeriat ve islam kafa - kol - bacak kesme dini ya da uygulası yapan bir sistem değildir. Ülkemizde şeriat olsaydı pkk denen oluşum bu kadar uzun sürmezdi topkeyun bir cihatla hemen yok edilirdi. Ve günümüzde bu kadar çok kredi kartı mağduru ve banka sayısı olmazdı. Sağ sol ayırımcılığı olmaz herkese eşit muamele ederdi. alkol ve sigaraya bağlı olarak bu zamanki kadar astım-koah-şeker hastası insan olmazdı. Rüşvet ve yolsuzluk olmazdı. Günümüzde herşeyin bir ücrete bağlanmış olması gibi herşeyden ücret almaz ulaşım ve eğitim ücretsiz olurdu. Halkta vergi vermeme gibi ve vergi kaçırma gibi bir zihniyet oluşmayacağından Ötv denen ve bazı çevrelerce tabir edilen keriz vergisi alınmazdı. Deprem vergisi adı altında çıkartılan vergilerde alınmazdı. Piyango oyunları devlet ve özel sektörce üretilemez ve oynanamazdı. Kanımca alkol ve sigara fabrikaları ya kurulmaz ya da var ise kapatılırdı. Kiracı kavramı olmazdı. Sokaktaki insanlar yola tükürmez ve burnunu silip caddeye atmazdı. İsraf günümüzdeki kadar artmazdı. İnternet ortamında p*rno sitelerine erişilmezdi. sürekli ve ufak ufak yardımlar yapılarak fakiirlerin fakir kalmaya devam etmesine izin vermez kalıcı bir maddi destek ve vergi geliri paylaşımı olurdu. Yaşı 30dan büyük olupta evli olmayan insan kalmazdı. Asgari ücret saçmalığı olmazdı. Genelevler olmazdı. Eşcinsellik olmaz ya da yok denecek kadar az seviyesine çekilirdi.Bayanlar dar pantolon derin dekolte üst elbise ve mini etek giyemez ya da yok denecek kadar azaltılırdı. Sosyete diye bir alem olmazdı ve magazin haberleri üteilmezdi. Ve bu yazdıklarımın olmadığı özellikle 17 aralık ve benzerlerinin yolsuzluk ve rüşvetin olmadığı ülkemde krallar gibi yaşardım.

2|1
    0|1
    • Şeriatta kol bacak kesme vardır.

Maide suresinin 33. ayetine bakınız

• şeriatta kol-bacak kesme vardır. Osmanlı zamanında uygulanmıştır. ve koskoca 600 yıllık tarihte kesilen kol bacak sayısı 10-15i geçmez

• ne kadar cahil var seriat Allahin kanunlaridir bunlari reddetmek dinden cikmadir

3|4
    1|0
  • Bİryere gitmem İslam hukukundan neden kaçayım.

4|3
    0|2
  • şeriat gelse çok korkmam..çünkü adalet olur..ama tek korkum şu olurdu...yurtdışına çıkma yasağı...

1|1
    0|1
  • Olmadı devrim yaparız badem bıyıklılara ölüm hüloooooggggggggggggg

1|2
    0|1
  • Ateistim ve kacmam en basta durup elimden ne geliyosa yaparim demokrasi icin uzun yillar ugrasirim olmuyosa son damlada artik giderim ileriki hayatimi oylesine kapali boktan bir ulkede geciricek kadar salak degilim

1|1
    0|3
  • Şeriat bana göre başkasının zorlamasıyla yapılan ibadet. Hoşgörüyle ve kendi rızasıyla yapılan ibadette şuan ki yapılan ibadettir. Şeriattı bilip de hala insan niçin şeriatsız ibadete yönelmez anlamam. Biz Türk milleti olarak vazgeçemediğimiz alışkanlıklardan bir tanesi başkası gol atmadan biz gol atmayız. Yapımızda var ne yapalım.

1|1
    0|2
  • Eğer elimden bir şey geliyorsa elimden gelen her şeyi yaparım. Ama olmuyorsa ancak o zaman gitmeyi düşünebilirim. Hoş zaten o çabaladığım dönemde katlederler beni gidemem yani.

1|0
    0|0
  • iste o vakit darbe yapma zamanı gelmis demektir

1|3
    1|5
  • listemdeki 5 pembeye nikahı basardım <3

1|0
    0|1
  • Mücadele verirdim.

Biz fare değiliz ki gemiyi terk edelim.

1|1
    0|4
  • Güzel ülkemden kaçacak halimiz yok... şeriati getirenleri kaciracak b ir cok yöntem var... onlaRİ uygularizz.. ya da arkdaslarin dediği bir iç savaş hepsi temizlenir

1|1
    0|3
  • Gelmez. böyle bir şeyi ütopya olarak görüyorum.

öleceksem bu topraklarda ölmeliyim.

1|1
    0|2
  • Bir ateist olarak son duamı ederdim :)

1|2
    0|2
  • İmkansız birşey o.Öyle 2 şarlatan ülkeyi yönetiyor diye millet hevesleniyor.

1|2
    1|5
    • En çok da kadınlar istiyor.Şeriat demek kadın=hayvan demek ama bilmiyorlar bunu.Oysa kadın en mükemmel canlıdır.Bunun farkında olmamaları cahillikten

• Erzurumlu dayıya demişler; dayı bize oy verirsen Şeriat'ı geri getiririz. hadi bize oy ver... Erzurumlu dayının cevabı düşündürücü: Yeğen Şeriat bir yere gitmedi ki geri getiresiniz...

Yani demem o ki insanın bir şeyi yaşaması için illa kural olarak gelmesine gerek yoktur. Şeriat'ı isteyip namaz kılanı kim engellemiş. ya da Şeriat'ı reddedip namaz kılmayana kim işkence etmiş. herkes özgür işte... yani isteyenler için zaten Şeriat var. İstemeyenler için zaten Şeriat'ı yaşamıyorlar. eee Hani sorun? :DD

0|0
    0|1
  • memurların sakal bırakması serbest olur ya la o zaman :D

1|0
    0|2
  • Sanki şeriatı insanlar cıkarmış gibi biliyo bizim cahiller şeriat Allahın kanunlarıdır müslümanlar için tabi

0|0
    0|0
  • Halen içinde bulunduğumuz, şeriatsız, ''ileri demokrasi'' halinde bile çekilebilecek durumda değil ülkemiz bana göre, bir de şeriat gelse, bir yolunu bulur giderdim.

0|1
    0|3
  • şeriat la yönetilen hiç bir ülkede insana saygı yoktur çünki kanunları istedikleri gibi kafalarına göre uyguluyolar

0|0
    0|0
  • Mülteci olup Yunanistan'a kaçarım

1|0
    0|2
  • Gitme imkanım olursa, giderim.

1|0
    0|2
  • öldürürler beni :(((

0|0
    0|1
  • şeritatı bile kendine göre yorumlar bizim millet :D

0|0
    0|0
  • İnsanlar şeriatı anlayacak seviyeye gelmeden şeriat gelse dahi sorunlar bitmez.

Şeriat gelse mi? sorusu soruluyor da bu milletin elinden şeriat alınırken kimse şeriat GİTSE mi diye sormadı.

0|0
    0|0
  • İyi ki gelmiş! Ne gitmesi. Bilhassa Türkiye'de kalırım

0|0
    0|0
  • İç savaşa destek olurum

0|1
    0|1
  • iç savaş! basit ve net

0|1
    1|1
  • öle bişi olsa benm şeyi keserlermydi acaba çok ilişkiye giriyorumda

0|0
    0|1
  • Ben varken zor gelir.

0|1
    4|6
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• İslamın hakiki (çarptırılmayan) şartlarıyla kanunlarıyla yaşanabilen bir ülke umarım bunu ölmeden görebilirim

Mevla görelim neyler

Ne eylerse güzel eyler..

4|6
    0|4
    • Gerçek şeriat orada yaşanmıyor şuan bir tarafından uydurma uza ;)

• BlueMonday, Vahhabi şeriatı o. İslam'ın en direkt hali, her şeyi Hz. muhammed dönemine göre kuruyorlar

• Gelsin ama adamakıllı gelsin.

4|4
    1|2
  • seriat Allahin kanunudur..bunu kabul etmeyen kafirdir.. seriat varsa Allahin bir bildigi vardir.. Rabbim herseyi en iyi bilendir..

3|3
    1|2
    • ''Allah bizi şeriattan korusun'' diyende gördüm ben bu sitede :D

• günaydın millet saddsaasdsa

• sizin gibi insalarda olmasa millet ateist olcak

• Kaçacak olan arkadaşlara güle güle.

Buna kendilerini hazırlasalar iyi olur bu arada :d

3|3
    1|2
  • düşünmek bile istemiyorum :(

1|4
    3|4
  • Giderim tabiki şuan bile böyle bir ülkede evlenip bu ülkeye çocuk getirmeyi düşünmüyorum. 3 sene sonra Türkiye de olmam galiba

0|3
    3|5
  • güzel soru dubaiye giderdim :D

1|1
    2|5
  • Tabi b şıkkı keşke gelse

1|0
    0|0
  • Ulan hala ciddi ciddi şeriatı savunan dangalaklar var ya :D Şaka gibisiniz nerde yetişip ne yiyip ne içiyosunuz siz

0|0
    3|1
  • gelmeyeceği gerçeği.

0|1
    1|3
  • kaçarım kaçamazsam intihar ederim. öyle yaşayacağıma kendimi hiç üzmiyim.

1|4
    3|3
Yükleniyor...