Haram-helal çok fazla karışmadı mı?

Ümmet nerede, ümmet kalbimden başka nerede? Ben odamda, babam diğer odada içki sofrasının başında. Ben bu satırları yazarken duyduğum güya keyif çıngırtısı ile beynimi yollara fırlatmak istiyorum. Bu küçücük odada üzerime gelen duvarlar değil bu odanın dışındaki insanlar... Hayata nereden, kimden ilişmeye kalksam kimse hayallerimdeki tasvire uymuyor. Ruhum bu bedene hapis. Bedenim de bu eve. Düğünümü çalgılı çengili yapmak istemiyorum diye şerefsiz oldum. Ya Muhammed ümmetine ne demiştin sen? "Üç tane kız çocuğu olupta bunları islama uygun yetiştiren cennetlik değil miydi?" Babalar kızlarına şerefsiz diyorlar çengili çalgılı düğün istemeyince. Bu hallerden bizi kim kurtaracak? Kapandı diye kızına eziyet eden aileler ne zaman tükenecek? Kıyamet ne zaman kopacak? Anneler "sen yanlışsın kızım hayatta bir kere oluyor" demekten ne zaman cayacak? Bıktım be KS. En hakiki doğruları bilmeyen, kabullenmeyen insanlarla uğraşmaktan bıktım. Ne yandan hayata tutunmaya çalışsam kendi kendimi kayıp düşüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• sen inanıyorsan hiç kimsenin lafına bakma bence

annen istiyorsa kadınlar için ayrı kına gecesi yapabilirsin

erkekler de kendi aralarında eğlenebilir

ama onlara da kızma yavaş yavaş anlayacaklar sen dua etmeye devam et

İslami konularda kimin öne geçeceği belli olmaz

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• söylediğin şeyler birer kıyamet alametleridir. bu 1

dünya hayatı kıyamet yaklastığı için kötüye gitmek zorunda iyi olmayacak bu 2

sen anana babana saygılı olursan ne olursa olsun seninde cocuğun sana saygılı olur.bu 3

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.”(Enam, 6/32)

Biz göğü, yeri ve aralarında olan varlıkları oyuncak olsun diye yaratmadık.”(Enbiya, 21/16)

Bu dünya ciddi bir okuldur, bir mekteptir, bir üniversitedir... Sakın tembellik edip de imtihanı kaybetmeyin. İmtihan çok ciddidir, ilave bir bütünleme sınavı da asla söz konusu değildir...

vs ve daha sen ümidini yitirme :)

1|0
    0|0
  • haram helal kavramı ülkemizde yok olmak üzere

sorsan herkes sofudur.

cuma namazından çıkar kerhaneye gider

1|0
    0|0
  • Bi*ol ya tribe girip imana mı geldin.Sevap mı kasıyosun kendince :D

0|0
    2|1
  • ben şunu gördüm.dua et ama sözlerle değil.namaz kılarak ibadetini aksatmayarak ve şükrederek dua et.inşallah Allah sana yardımcı olur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...