Ateistler derki İslamda erkek kadından üstündür ??

Ve bunu eleştirirler sürekli İslam kadına değer vermiyor erkeği üstün tutuyor vs vs diyerek,peki ateistlere göre kadın mı üstün erkek mi ? bakın ünlü ateist Friedrich Nietzsche ne diyor; en kötü erkek,en iyi kadından daha iyidir..Ateistler sırf islamı kötülemek için bu tartışmayı alevlerken koz olarak kullanırken kendilerine örnek aldıkları insanların sözlerini ve düşüncelerini neden görmezden geliyor?Adı üstünde teori olan birşey bilim diye yuttururmaya çalışırken bütün buluşların nerdeyse tamamının erkekler tarafından bulundugunu görmezden gelirler? Bana göre İslamda kadın ve erkeğe farklı görevler verilmiştir bazı konularda kadın bazı konularda erkek üstündür peki ateistlere göre hangi cins daha üstün?

• Erkekler daha üstündür çünkü...
    44% (4)83% (5)60% (9)Oy Ver
  • Kadınlar daha üstündür çünkü..
    56% (5)17% (1)40% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Üstünlüğü nasıl tanımladığınıza bağlı . Hiyerarşik düzende elbette sadece erkek kadın arasında değil fonksiyonel olarak her insan arasında fark olabilir . İnsani üstünlük , birinin diğerine göre daha değerli olması anlamında sadece erkek kadın arasında olmadığı gibi hiçbir insan arasında yoktur . Evrim mekanizması sadece insanda erkek ve dişi formunu oluşturmamış eşeyli üreme sistemine sahip bütün canlılarda mevcuttur . Evrim mekanizması insan için erkek ve dişinin birbirini cezbederek ve birbirilerini mental olarakta uygun olduklarını düşündüğü kişi ile bir bütün olup en başta üremesini ve sonrasında mutlu yaşayıp yaşatmasını sağlayacak şekilde gelişmiştir .

Yani kısaca ; insani açıdan bir üstünlük hiçbir insan hiçbir canlı arasında yoktur ; fonksiyonel olarak farklarımız vardır buda en başta hem insanoğlu olarak bilinçli oluşturduğumuz sosyal düzenden ve de evrimin doğanın en önemli iki kuralı olan üreme ve hayatta kalma kuralları doğrultusunda yaşam alanlarımız ve yaşam şekillerimiz aracılığla bizleri şekillendirmesi sonucunda ortaya çıkmıştır .

0|0
    0|0
    • Bu din bezirganlarına acayip sinir oluyorum . Altı üstü biz insanoğlunun bulmuş olduğu kağıda yazılı yaklaşık 1000 sayfalık arapça 1500 küsür sene önce yazılmış her kitap gibi bir kitap . Bu kitap bir güç tarafından gönderilmiş olabilir ama bu sonsuz güce sahip olduğu söylenen Allah değildir . Din din diyerek ne aptallıklara kapılıyor insanlarımız ... Bakın buna en güzel veri olarak şunu diyebilirim : Dünyadaki en zeki çocuk nesli biz Türklerde mevcut iken yetişkinlere geldiğimizden iş tersine

• Ama bu cevaplar takribi ve insani cevaplardır ; mutlak gerçekler değildir . Mutlak gerçeklere ilim ve fen ile ulaşabiliriz .

• vs vs Aşırı dindarlara , düşünmeden yaşayanlara kızıyorum .

Kızlar Ne Diyor 9

• hayattaki her şey belirli başlıklarla başlıyor ve bizler o başlıkların altını dolduruyoruz.

benim ailem yaşamına ataerkil olarak başladı ama anaerkil olarak devam ediyor..

erkeğin üstünlüğü doğru alabilirsen iyi bir yol göstericidir.

kadının üstünlüğü ise uzun vadelidir.

Kuran'da aslında çok ince ayrıntılar var ama anlayabilene..

1|1
    0|0
  • İslamda kadın ve erkek insan olma açısından eşittir sadece bir kaç konuda erkeğin daha fazla sorumluluğu vardır

1|0
    0|0
  • 5* verdim.

Şu hayatta kadınlar olmasaydı erkekler bunca işi tek başlarına başarabilirlermiydi ? hiç sanmıyorum. o zaman şöyle diyebiliriz ; kadınlar bütünü parçalamakta ve yol göstermekte erkeklerde parçaları birleştirmekte ve güç konusunda BAŞARILILAR. üstünlük yok yani :D hadi tamam dağılalım. asfdhjakhsdhas

1|0
    1|0
  • Üstün olan cinsiyet değil ruhtur.

0|1
    0|0
  • Ateistler hep der zaten.

0|0
    0|0
  • Muhim olan insanlik. Koru korune bir insana bagli degilim elestirilecek noktada elestirebilirim kisileri, benimsenmeyecek dusunceye de itimat etmem.

0|0
    0|0
  • Benim uykum geldi

0|0
    0|0
  • Her iki cins de eşittir.

Saçmalığın daniskası.

Silsile yağmuru resmen.

0|1
    0|0
  • bana birisi şu yorumda bulunmuştu (din biligisi baya iyi birisi);

islamda erkek kadından daha üstün daha ayrıcalıklıdır fakat Allah katında her ikisi de eşittir.

diye.

bence çok yerinde bir cevaptı.

islamda erkek kadından daha üstündür bu çok açık ve nettir.bunun en iyi örneklerinden ; kız kardeş erkek kardeşinin yarısı kadar mirasa sahiptir. 2 kardeş düşünürsek bir kız bir erkek kız %33,33.. alırken erkek %66,33.. gibi bir rakam alacaktır. kadınlara islamın , dünyanın en iyi görevlerinden birisi olan peygamberlik verilmemiştir. bunlar hem kadın sıfatından hemde kadnını hastalık ve doğum durumundan dolayıdır.

bir erkek bir 4 e kadar eş alabiliyorken kadının öyle bir şansı yoktur.

gibi gibi.. daha örnek verebilirim isterseniz.

0|2
    0|1
    • miras konusunu şöyle açıklayayım kız çocugu zaten evlenip gidecek ona bakan eşi ve onun ailesi olacak,kuranda ne diyor erkek çocukları annesine ve babasına bakmakla hükümlüdür erkek çocugu evlenip bir yere gitmeyecek ve üstüne anne ve babasına bakmak emredilmiş,şimdi eşit şekilde dagıtılmış olsa sence erkeğe haksızlık olmazmı ? bak kız çocguna yine mirastan pay verilmiş ama bu konular düşünüldüğü için erkeğe göre az verilmiş mantıklı değilmi sence?

• sen benim dediklerimi anlaadığın zaman bana soracağın hiç bir şey olmayacak diyorum anlamıyor musun ? senin bana soracaak bir şeyin olmazsa benimde senin yazıklarına cevap vermem gibi bir olasılık olmuyor.

• haklısın ne diyim =)

Erkekler Ne Diyor 16

• allah katinda tum insanlar esittir. peygamberler falan haric tabiki. insanlar meleklerden ustundur arkadaslar neden mi? cunku bizler bu dunyaya imtihan(sinav) icin geldik. eger bu imtihani basariyla tamamlarsak (cennete gidersek) meleklerden ustun oluyoruz. ama basaramaz isek hayvanlardan asagida oluyoruz yani cehennemde. dedigim gibi allah katinda esittir insanlar. ama dunya esit degiliz. erkekler guclu kadinlar ise gucsuz tabi aralarinda body'ci bayanlar olabilir istisna..

acikcasi ateistlerin ne bok olduklari belli degil afedersiniz. birgun a derler birgun b derler. bir soruda sıkıstıklari zaman rezil olmamak icin uydururlar birseyler. turkiyede %1 ateist var. ve bunlar 1 milyon diyelim. inan 500bin i hicbibok bilmiyo. tutturmuslar big bang islam aleminin big bang'le problemi yok zaten olabilir. onlarin cevap veremedigi soru ise su "ruhlar nasil olustu" arkadaslar su mumkundur bir cesedin beynini,kalbini ve diger organlarini calistirabilirsin. ama onu hareket ettiremezsin, dusunduremezsin gozlerini bile acamaz. ruh bedenden ayrildiktan sonra allah'tan baska kimse canlandiramaz.. birkac ateist arkadasim kafirleri dost edinmeyin der kurani kerimde ama amacim onlari islama cagirmak:) aglanacak hallerine guluyorlar. bu arada bayagi yazmisim konu disina cikmisin kusura bakmayasin..

0|0
    1|1
  • Ben Deist biri olarak özellikle kitaplara ve peygamberlere inanmıyorum görmediğim bir adama inanmak zorunda değilim.Ama tanrı, yaratıcı, allah ismi her ne ise onun olması mecburidir bir şey olmadan diğeri var olamaz bana göre. Ve evet kuranda açıkça çoğu hadiste kadın aşağılanmıştır erkek ise her boku yiyebilecek bir karakter olarak anlatılmıştır... Özellikle ki hadislerde çoğu yazılanlar işine gelen şeyler o dönemde, 4 karı mevzusu gibi... Hoş bütün dinlerde kadın çok arka plana atılmıştır. Hani yazmışsın ya "bütün buluşların nerdeyse tamamının erkekler tarafından bulundugunu görmezden gelirler?" Hacım kadına müsade mi edilmiş ki bir şey yapabilsin

0|1
    0|0
    • ateistler niye müsade etmiyor peki şuan dünyanın en meşhur ateistleri erkek?

• Ben deistim hacım bir tarafımda değil hiç biri ateistlerinde olmaması gerekir aslında çünkü inançsızlıktır... zaten ateizm ergen modası şu bir kaç senedir :) bu arada asıl ateistlerde kendini belli etmeyendir felsefe yapana da tapıyorlarsa oda din olur

• islamda erkek kadından üstündür ama ateistlerde kadın erkek eşitliği var mıdır da bunu söylemeye cürret gösteriyorlar..bence kadın erkek eşitliği hiçbir zaman olmaz..erkekler seks ister.kadın da güven ister..istekler ve beklentiler farklı ise o cinsleri eşit olarak göremeyiz demektir..isteklerimizle orantılıdır üstünlüğümüz..

0|0
    1|0
  • Kübistler buna karşı çıkmamış mı canım? A-ah. Halbuki bu iki düşünce birbirleriyle AKP-CHP gibi ilişkilidir.

Şimdi o saçmalığı bir açıklayayım.

İslamiyette kadın eğer isterse çocuk doğrurur. Yemek yapmak, ev temizlemek, çalışmak vs. vs. vs. bunların hiç birisine zorunlu değildir. İslamiyet kadına 2 görev yüklemiştir. Namusunu koru, ibadetini et. Yani evlenince, eve getirdiğin hatuna sen şunu yapmıyon bunu yapmıyon diyebilme hakkın yok.

0|0
    0|0
  • kimin ağzından kime söylendiği önemli değil,saçmalık saçmalıktır

0|0
    0|0
  • Friedrich Nietzsche ateizmin kurucusu değildir ki, yani sen onun bir sözünü bütün ateistlere maledemezsin. saçmalamaktan başka bir şey olmaz bunun adı.

not: ateist değilim.

2|1
    0|0
    • ünlü bir ateisttir ama dimi ?

• kendisi bir filozoftur, felsefi bir akımın lideridir. ateizmin lideri değil. savunduğu düşünceler, içinde bulunduğu topluluğa göre değişim gösterebilir. eleştiri alabilir. saygılar.

• ruhunuz hasta

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim'de üstünlük sadece takvadadır belirtilmiştir. Onun dışında gerek cinsiyet açısından hiç bir üstünlük yoktur. Erkek ve kadın tamamen eşittir. Kadınlara miras vermezlerdi ama Kur'anda kız çocuklarına miras vermeyenlere Allah azap edeceğini belirtmiştir. Bir zamanlar diri diri gömülen kız çocuklarını kurtarıp bu alışkanlığı ortadan kaldıran dinde İslam dinidir.

0|0
    0|0
  • Kadını aşşağalıyan,ikinci sınıf,ve yer yer hayvandan farksız gören bu felsefenin en büyük savunucusu kadınlar...Bunu anlayamıyorum...Israrla poşetli geziyorlar ...Gülüyorum :)

0|0
    0|0
  • Dostum ateistim ve esitligi savunuyorum o ya da bu degil esittir kadin ve erkek

0|0
    0|0
  • Hiçbir cinsiyet birbirinden üstün değildir. Bunu ne İslamı, ne de ateizmi benimsemiş biri olarak söylüyorum, ikisi de bana ters.

0|0
    0|0
  • Eşit olmalıdır ama çoğu zaman abartıyor; kadınları ezilecek böcek ya da tapılacak biri gibi görüyoruz.

0|0
    0|0
  • demokrasi, eşitlik geçelim efendim bunları. bizim ülkemizde erkekler daha üstündür bunu her zaman heryerde görebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • almanyada ingilterede isveçte norveçtede öyle değilmi erkekler hakim değilmi yani.

• o ülkelerde bulunmadığım için bilemiyorum. ama bizim ülkemizde sadece sözde eşitlik. adalet önünde tabiki herkes eşit. ancak diğer taraftan kadına şiddet, taciz, tecavüz, darp hepsi bu ülkeden çıkmıyo mu. ee nerde eşitlik.

• Eşittir. İlla birinin üstün olmasına gerek yok.

0|0
    0|0
  • gardaşım Kur an da erkek kadından üstün yazmaz. sorun yanlış

0|0
    0|0
    • hayır öyle bişi yazmıyor zaten ama yazılanlardan şu çıkıyor bazı konularda kadın bazı konularda erkek üstündür.

• yazıyor hatta bende sana bir kaç örnek verebilirim. ama o konudan konuya değişir kardeşim.

• "Mü’minlerin îmân bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır." (Hz.Muhammed S:AV)

Kur'an-ı Kerim'de miras olarak ve diğer kadın hakları olarakta tamamen eşit davranılmıştır. Aralarında hiç bir üstünlük yoktur. Kur'an-ı Kerim okuyan bilir bunu.

0|0
    0|1
    • o miras hakkınıda açıklarım cvap isteyenlere sıkıntı yok

• Sadece bir örnekti. Kadın ve erkek eşittir. Kur'anda da geçmektedir. Erkeğin kadından daha üstün olduğu yazmıyor zaten.

Yükleniyor...