Kendi kendine yüzme öğrenenler nasil ogreniyor?

Ben degisik donemlerde 3 saat özel ders aldim yinede yuzemiyorum. 1 ay kadar gitmem gerekiyor ama bir ay giden arkadasim da dalgali denize giremiyor. Ben Sadece boyumu geçmeyen havuzlarda kulac acmadan balik gibi suda kayma teknigi ile yuzebiliyorum. Boyumu gecerse bogulma tehlikesi atlatiyorum. Millet nasil ogreniyor hemde kendi kendine?

Bebe sebe herkes biliyor gibi. Bende mi sorun var?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sorununuz keşke sadece yüzmek olsaydı. Hiç bir şey yapmasanız bile batmazsınız. Fakat siz korkularınıza yenik düştüğünüz için panikliyorsunuz ve kontrolünü kaybedip çırpınmaya başlıyorsunuz.

Ayağınızı yerden kestikten sonra 50 cm veya 5 km olsa ne farkeder ki ? Fakat siz bu konuyu kendinize dert ediyorsunuz. Korkularınızı yenmenin bir yolunu bulmadan yüzme alışkanlığını edinmeniz çok zor.

Yüzmeyi öğrenmek taş çatlasın 10 dakika sürer. Hatta içgüdüsel olarak yüzersiniz. 1 ayda öğrenmek diye bir şey söz konusu bile olmaz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• doğar doğmaz suya attılar hemen öğrendim gel sana da öğretiyim

1|0
    0|0
  • sende sorun var evet ama bu sadece güven sorunu... deniz de ne kadar rahat olursan o kadar iyi yüzebilirsin... denize girdiğinde kendini güvenli bir yakının kollarında hissetmediğin sürece öğrenemessin... suyun üzerinde durabiliyormusun?

1|0
    0|0
    • Kafami suya sokup ölü taklidiyle su ustunde kalabiliyorum

• Kopukten bir aparat var onunla rahat yuzuyorum boyumu gecen yerde bile. Ama oyle bisey olmadan yuzemiyorum

• bahsettiğim şey o... onunla bir süre yüz boyunu geçen yerde.. güvenini kazanmanı sağlar..

• Rahat ol önce çok panik durumuna karşı gözlük şinorkel bide sosis onunla gözden uzak biryerde uğraş sonra olur birde nefesini dengeli kullan yoksa çabuk yorulursun en önemlisirahat hissetmen lazım kendini kasmadan tabi uyarı olarak : denizden korkmayan denize girmesin sahilde güneşlensin bira falan içsin

1|0
    0|0
  • Ben kendi kendime öğrendim 7 yaşında .fena yüzerim fenaaa :D

1|0
    0|0
  • ben de bı ogrenemedım gıttı

sonra ogrenmemeyı denedım

yanı dıyaframda nefes tut ve batmayı dene

yıne de batmıyorsun ^.^

gerıye duzenlı nefes alısverısı ve kkulac atma kalıyor

onu da yavas yavas kendınce gelıstırırsın :)

1|0
    0|0
  • diyafram dan nefes al tut sonra kulaç bu kadar

1|0
    0|0
  • 5 yaşımda öğrendim ırmak ta o yüzden deniz hiç zor gelmiyor bana.

kendini çok kasıyorsun korkuyla öğrenmeye çalışıyorsun ondan böle olur korkunu yen ölmeyi unut ;)

1|0
    0|0
  • Suya atmışlar küçükken yaşama içgüdüsüyle öğrenmişim. O su yutulacak biraz hemen boğulmazsın panik yapma.

1|0
    0|0
  • KESINLIKLE SORUN SENDE:) BIDE KURSA GITMISSIN AMMA KORKAKSIN

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 7 yasımda sadece iki kez göstermişti babam o günden beri yüzüyorum çok zor değil hatta hiç

1|0
    0|0
  • :) sudan korkuyorsun sorun bu sadece aşılabilir

1|0
    0|0
  • suyla sevişerek öğrendim skkjgh

kendimi suya bıraktım bata çıka bata çıka öğrendim inceledim dinledim insanları :D

1|0
    0|1
  • Beni 4 yasindayken annem itmisti tekneden oyle ogrendim

sonra stil ogrenmek icin gitmistim 5 yasinda falan kelebek falan ogrenmistim ama zor degil ve cok zevklidir yuzmek

neden bu kadar gec kaldin ogrenmek icin?

1|0
    0|0
    • Ben kayseriliyim pek denize gitmezdik onceden ondan

• Hmm ama bence denizde ogren yuzmeyi en iyisi oylesi havuzda ogrenen denizde pek yuzemez akintidan dolayi falan

Yükleniyor...