Kadınların dilinden anlayabilen var mı?

arkadaşlar annenizin sevgilinizin karınızın ya da sosyal arkadaşlarınızın dilinden anlayabiliyormusunuz? ne istediğini biliyormusunuz :)

0|0
12|31

En İyi Kız Görüşü

• KADIN DİLİ

Oğlum bir hafta sonra evleniyor. Sorumluluk sahibi bir baba olarak ona öğüt vermem gerekiyor. Fakat bunu evde yapamam çünkü annesi ağız tadıyla öğüt vermeme izin vermez, sözü ağzımdan kapıp kendi devam eder. İş yerimden oğluma telefon açtım, “Akşam yemeğini dışarıda birlikte yiyelim.” dedim. Deniz kenarındaki bu şirin lokantada şimdi onu bekliyorum. Geliyor aslan parçası, yakışıklılığı da aynı ben. Yan masadaki kızlar gözleriyle oğlumu süzüyorlar. Bakmayın kızlar, onu kapan çoktan kaptı. Hoş beşten sonra konuya giriyorum.

Oğlum haftaya düğünün var, bir baba olarak sana bazı konularda yol yordam göstermem gerekiyor.

Çocukluğunda suç işlediği zamanlardaki gibi birden bire kızardı. Kerata ne anlatacağımı zannettiyse!

-Baba ben yirmi altı yaşındayım, bazı şeyleri biliyorum artık.

-Ah senin o biliyorum zannettiğin konularda da çok bilmediğin çıkacak ama ben o konulardan bahsetmeyeceğim. Keşke konuşabilseydik ama henüz o kadar modern olamadım.

Rahat bir nefes aldı. Bu arada yemeklerimiz de geldi. Oğlumla şöyle keyif yaparak muhabbet edelim bakalım.

-Kaç dil biliyorsun oğlum sen?

-İngilizce, Fransızca, bir de Türkçe’yle üç dil oluyor.

-Bugün ben sana dördüncü dili öğreteceğim. Dilin adı Bükçe. Kadınlar tarafından kullanılır. Sen buna “kadın dili” de diyebilirsin.

Güldü. Güldüğü zaman benim yanağımdaki gibi küçük bir gamzesi var, o ortaya cıkıyor.

-Kadınların ayrı bir dili mi var?

-Tabii ki. Eğer kadın dilini bilirsen bir kadınla yaşamak dünyanın en büyük zevkidir, ama bu dili bilmezsen hayatın kararabilir. O yüzden bir kadınla mutlu olmak isteyen her erkek Bükçe’yi öğrenmeli.

İyi de niye Bükçe?

-Çünkü kadınlar konuşurken, genellikle söyleyecekleri sözü net söylemezler. Eğip bükerler; onun için dilin adını ;Bükçe” koydum.

-“Bükçe zor bir dil mi baba?” diye sordu gülerek.

-Bana bak, çok önemli bir konu ama eğleniyor gibisin, biraz ciddiye al. Bir kadınla mutlu olmak istiyorsan bu dili bilmen çok önemli. Çünkü kadınlar sözü bükerek bükçe konuşurlar sonra da senin sözün doğrusunu anlamanı beklerler. Felsefesini anlarsan kolay, anlamazsan zor. Mesela Çinli bir karın var, sen karına sürekli Fransızca "seni seviyorum” diyorsun ama karın hiç Fransızca anlamıyor. Fransızca "seni seviyorum” un onun için bir anlamı yoktur. Ona Çince seni seviyorum dediğinde seni anlayabilir.

-Tamam baba, haklısın ciddiyetle dinliyorum. Peki, sence kadınlar neden bizimle aynı dili konuşmuyorlar, söyleyeceklerini direkt söylemiyorlar ?

-Bence bir kaç sebebi var. Birincisi, duygusal oldukları için, hayır cevabı alıp kırılmaktan korktuklarından sözlerini de dolaylı söylüyorlar. İkincisi, kadınlar dünyaya annelikle donanımlı olarak gönderildikleri için onların iletişim yetenekleri çok güçlü.

-Bu konuda biz erkeklerden bir sıfır öndeler yani.

-Ne bir sıfırı oğlum, en az on sıfır öndeler. Düşünsene, henüz konuşmayan, küçük bir çocuğun bile yüz ifadesinden ne demek istediğini hemen anlıyorlar. İşin kötüsü kendileri leb demeden leblebiyi anladıkları için biz erkekleri

0|3
    0|0
    • -Peki ne demem gerekiyordu?

-Şunu hiç unutma. Kadınlar kendileri ile ilgili, giysileri ile ilgili ya da aileleri ile ilgili bir soru soruyorlarsa, kesinlikle iltifat bekliyorlardır. Es kaza eleştirmeye kalkarsan yandın. Bunu hiç unutmazlar. O gün “Hayatım sen zaten Çok güzelsin, kilo vermeye falan bence ihtiyacın yok.” deseydin, günün zehir olmazdı. Mesela bir gün kucağına oturup “Ağır mıyım?” derse sakın ;Evet, biraz” falan deme “Hayır” de. Yoksa bir daha kucağına oturmaz.

Kızlar Ne Diyor 11

• ben kendi dilimden hatta kendimden bile anlamıyorum kalmışki erkeklerin anlamasını beklemek doğrsu çok ince düşünen varlıklarız her ayrıntı bizim için önemlidir erkekler ise tam tersi daha yüzeyseldir ayrıntılarla pek işleri olmaz onların olayın aslını bilse yeter biz ise olayı gören kişinin babaannesine kadar araştırırız yani anlayacağın ben erkeklerin kadınları anlamasını beklemiyorum :D

0|0
    0|0
  • link

Çok Kısa Ve Öz Anlatlmş :D

0|0
    0|0
  • link DEVAMI BURDA SONUNA KADAR OKURSAN ASLINDA KADINLAR SİZDEN FAZLA DA BİŞEY İSTEMİYOR...

0|1
    0|0
  • Kadınlar anlaşılmak için değil sevilmek içindir. Lütfen yormayın kendinizi, bizi ancak biz anlarız.

0|1
    0|1
  • Kadinlar zor oldugu kadar Erkeklerde basit.. Sorun aslinda burada:)) Disimize göre Kimse yok:))

0|0
    0|1
    • Aynen :)

Çekitrmeyi çok seviyorsunuz

• Sakama bende cok cekdiriyorum esime ama artik ilimli anlayisli bir bayan olmaya karar verdim ve son bir aydir cok iyi gidiyor:) megerse ben iyi olunca karsimdaki melek oluyormus:)

• Bizim dilimizden anlayan birini bulursam başımın üzerinde gezdireceğim..

0|2
    0|0
  • bazen ben kendımı anlaamyorum sız nasıl anlıcaksınız :D

0|0
    0|0
  • bizim bile kendimizi anlayamadığım durumlar oluyor erkeklerdende anlamasını beklememiz çok saçma olur ona bakılırsa bizde erkekleri anlamıyoruz yaniiii

0|0
    0|0
  • Ben anlıyorum çünkü kadınım :)

0|0
    0|0
  • zorlaştıran sizlersiniz

0|1
    0|1
    • Alakası yokki :) sizler demiyosunuzki şundan hoşlanmam şunu sevmem şunu yapmam felan. soruyoruz bunu severmisin bilemiyorum sen karar ver diyosunuz çoğunluğunuz en azından :P

• ne istediğimi ne sevdiğimi bil beni tanı istiyolar

• Olm öyle sçama bişey sen karar ver diyo ben anında karar veriyom sonra beyenmiyo bide onu :D

• kadınlar dil olarak türkçe konuşuyo. siz erkekler palaik dilini .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Bizim gamsız davranışlarımız sonucu oluyo kanka bunlar ama bazen iyi olsakta gene bir triplerdeler çözmüş değilim daha :D

0|0
    0|0
  • link :D

Kadın eşittir, duygusallık ve ayrıntı demek.

Erkekler olarak, bunları kabullendiğimiz sürece, sorun olacağını düşünmüyorum.

Sevgilim ya da karım yok, annem ve arkadaşlarımın dilinden anlıyorum diyebilirim, hatta dedim bile! :)

0|0
    0|0
  • İnsanların ne istediğini biliyorum.

0|0
    0|0
  • Kadınları ben alıyorum diyen yalan söylüyordur. Kadına ne istediğini sor? Cevap vermez sen bil der. Sen onun o an istediğini yapsan bile o değildi der. Kadınları anlamanın yolu yoktur. Eğer ben baskı yapar kadına fikrini sormam diyorsan haklısın. Yoksa kadını özgür bırakırsan hiç bir zaman onu anlayamazsın. Çünkü onun fikirleri değişkendir. Her şeye göre değişir. Bunu niye yapıyorlar derseniz buna NAZ denir.

0|0
    0|0
  • kadınların tepkileri genelde aynı aslında çok karmaşık degiller sadece bazı zamanlarda ağzınızla kuş tutsaniz bile yaranamazsiniz o zamanlarda mesafe koymakta yarar var onun dışında çok karmaşık değiller ama çin gibi zehir gibi zekiiler

0|0
    0|0
  • beni sevsin yeter der çirkin biri sever ıyy bu mu yani der bir şans bile vermez , sahiplensin der biri sahiplenir o başkasını sever daha doğrusu bir piçi şerefsizi sadece gönül eğlendirir hepsi demiyorum çoğunluğu böyledir . daha varda işte söyleyecek , dilim varmıyo

0|0
    0|0
  • daha kadınlar bile birbirini anlamıyo sen ne diyon tii allam yea:D

0|0
    0|0
  • anlamak cok zor

0|0
    0|0
  • Biride cikip demiyor ferhat niye sirin icin daglari delmis,mecnun leyla icin coller asmis? Kizlari anlasa bunlar anlardi. Dogustan mantik hatasi doguyorlar.

0|0
    0|0
  • isviçreli bilim adamları bile çözemedi bu durumu acaba kadınlar ne istediklerini biliyorlar mı hava durumu gibiler

0|0
    0|0
  • dünyanın önde gelen bilim adamları ve profesörleri hala konuyla alakalı araştırmalar yapıyor fakat

pek bir sonuca varılacakmış gibi de görünmüyor:)))

0|1
    0|0
  • Anlıyorum ama işime gelmiyo açıkçası bazen

0|0
    0|0
  • cirlink cirling pırrrrr

cak cak cak cak

bicinik bicinik aniyyyeeaaa

zırrrrrrr

bunlar kuş değil

ötüyor,

amatörü eğlendirir...

0|0
    0|0
  • ben bu konuda kendime çok güveniyorum karşımdaki insanın ne istediğini ne dediğini ve amacının ne olduğunu hal ve hareketlerinden çıkarabiliyorum ne demek istediğini neyi kastettiğini

0|0
    0|0
  • ünlü bir yazar koca bir kitap yazmis dostum... cilt seklinde kocaman

Basligi da

"kadinlarin Anlamanin Yoli" diye kitabi bir aciyorsun ki BOMBOS :) anladin dimi :D

0|0
    0|0
  • Kadınların dili, ilk günlerde gözükmeyecek kadar küçüktür. Sonradan adamın ritmine göre uzar veya yerinde kalır. (: Kadına fazla yüz verirsen o dil uzar, kadına kadın gibi davranırsan da o dil yerinde kalır ve sorun çıkmaz.

0|0
    0|0
  • iyi anlarim;)

0|0
    0|0
  • çoğunlukla anlarım :D hatta çok iyi anladığımı düşünüp eşcinsel sanan salaklar da yok değil.

1|0
    0|0
  • evet anlayabiliyorum

0|0
    0|0
  • hepsine he he de geç derim :)

0|0
    0|0
  • Ölümsüzlüğü bulan var mı ?

0|0
    0|0
  • genellikle evet :D

0|0
    0|0
  • öküz olan herkez anlar

0|0
    0|1
  • Çok zor.

0|0
    0|0
  • Ne derlerse tersini yapacaksın

1|0
    0|1
  • Hatun sarrafiyim

0|0
    0|0
  • empati kurmaya çalışıyorum

0|0
    0|0
  • ARTIK ANLIYORUM

0|0
    1|0
  • hocam bana bir kadın göster, hemen ne istediğini anlarım. yani ben anlarım hiç sıkıntı olmaz ;)

0|0
    0|0
  • Kadınların dilinden iyi anlarım fazla doldukları zaman çok konuşmaya ve hırçınlık yapmaya başlarlar.Nasıl bir bilgisayar fazla çalıştığında reset atmak gerekiyorsa.

Kadınlara da öyle yapacaksın .Ha şiddete karşıyım o ayrı bir şey tabi ama arda sırada şart!

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...