Yurtdışında yaşayanlar, zorluk çekiyor musunuz bir Türk olarak?

*arkadaşlar çok sinir oluyorum yaa

-kime?

Ben kanadada yaşıyorum 6 senedir burdayım biliyorsunuz eurovision yarışması diye bişey var geçen bi kanadalı arkadaşıma Türkiye'nin şarkısını beğendin mi diye sordum hayır dedi peki Kıbrıs'ın dedim hayır dedi rusyanın hollandanın şarkılarını beğeniyormuş

hem burda insanlar türkiyeyi ezik bi ülke olarak görüyorlar kanadada yaşayan bi türk olarak bunları duymak çok üzücü sizcE?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım herzaman dik dur ve eleştirilere kulak asma bizi sen temsil ediyorsun oralarda... Türkiye çok eski köklü bir ülkedir insanlık bu coğrafyada başladı.. amerika 200 yıllık tarihi olan yer.

demokrasi vs. herşeyde onlardan ileriyiz . sadece onlar reklam ve pazarlama işini iyi biliyorlar... bir de kurallara gerçekten uyuyorlar. tek farkımız budur. ama hiçbir zaman türkiye içn bir eziklik hissetmeyin... kendinizi bilin tarihinizi öğrenin gurur duyun... yemek, müzik ,insanlık herşey burada kardeşim gerisi hikaye bunu yurtdışına çıkmış birisi olarak söylüyorum. avrupada birkaç ülke gezdim (polonya - fransa- italya) kendimizi küçük görme sorunumuz var... aslında bu da mütevazılığımızdan geliyor... her meziyet anadolu da var arkadaşlar... sen böyle kişilerle karşılaştığımda cahilliğinden dolayı üzülüyorum. tabi birde bizi arabistan gibi tanıtan holywood vs de de sıkıntı var. avrupadan istanbula gelen arkadaşlarım var adamlar benden özür diledi biz türkiyeyi farklı biliyorduk diye. çok modern ve gelişmiş bir ülke yemekleri ve kültürü mükemmel dediler hayran oldu adamlar...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• normal ezik bi ülkeyiz abd nin yalakasıyız gerçekleri duymak bize nedense hep uzucu gelıyor hayal dunyasında yaşamayın ezik, iki yüzlü bir ülkeyiz kim bize iyisiniz hoşsonuz derse ondan ıyısı yok kim gercekleri soylerse düşman oluruz boyle ıkı yuzluyuz

0|0
    2|0
  • ya arkadaşım zaten seçimde sorun var... Bonomo ne ya. o kadar sanatcı varken.

ikinci husus bizim ulusumuzu tarif edecek kişi Bonomo değildir. Bizde ne yetenekler var oğuzhan koç funda arar kıraç gibi. Tabi Eurovision u düzenleyenlerin rajonuna ters. onlar kendileri sectiriyorlar.

Valla Türkleri zaten ezmeye çalışmaları zaten normal. Çünkü ne biz Türk olarak kendimizi tanıtabiliyoruz, ne de onlar tam araştırıp düşünüp konuşuyorlar.

Ha müzik kulağına ayrı saygım vardır, ama bu başka bir şey.

0|0
    0|0
  • ts 2 - 1 sivas önce bunu yazmalıyım :D yurt dışında yaşanmaz yaa ben gittim bir kaç ülkeye yok yani yemek dert iletişim dert insanlar odun. Türkiyeyi öyle görürler ama Türk restaurantlarında yerler itler ama

0|0
    0|0
  • ee doğru söylemişler bende beğenmedim bir türk olarak :)

0|0
    0|0
  • Osmanlıdan kalan bir korkuları var öyle büyütülüyorlar.

0|0
    0|0
  • şarkı beğenmemekten bu bağlantıyı kurmak zor iş olsa gerek

0|0
    0|0
  • türkiyeyi çok özlüyorlar hiçbişey türkiyeye benzemiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kanadalıların çok iyi insanlar olduğunu sanırdım:s

1|0
    0|0
    • aralarında var birkaç ...

• onları görmezden gel.canını sıkmaya değmez.

ayrıca şarkımız gerçekten de kötü:/

• Yani acikcasi dogru soylemis bende begenmedim :) bende yurtdisinda yasiyorum bizim burda birak ezik gormeyi cogu turklerden korkar :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...