Özgüvenim eksik ve çok yalnız hissediyorum.

bundan 1-2 sene önceye kadar cıvıl cıvıl bir insandım gezmeyi severdim, çevrem vardı. ama sonra bir anda herkesten koptum. arkadaşlıklarımı bitirdim ve kendime güvensizliğim baş gösterdi. dışarıya çıkamıyorum sanki herkes bana bakıyomuş gibi. ama çirkinliğime. hepimiz Allahın bir kuluyuz evet, mükemmel olmasamda kendi kendime çirkinsin demiyodum. aynanın karşısına geçiyorum ve kendime hiç bişeyi yakıştırmıyorum. kimse beni sevmiyomuş gibi hissediyorum. dışarı çıktığımda ıyy tipe bak falan denmesinden korkuyorum resmen. biliyorum bunu diyen olmaz ama öyle bir korku var içimde. hiç bişeye hevesim yok. napabilirsem biraz toparlanırım?

Güncellemeler:
söz konusu karşı cinslerim değil. yani aman bu erkek beni beğenmez demiyorum. sadece insanların beni küçük görmesinden korkuyorum.

0|0
1|22

En İyi Erkek Görüşü

• her insanın belirli yaşlarında belirli sıkıntıları oluyor.Sanırım sen o belirli yaşlardasın :) asla kendini küçük ya da ezik görme eğerki görüyorsan da bunu tekrar değerlendirmeye bak.Mesela kurslara git,gelişim kursları olur,farklı hobi kursları olur kendini insanlar arasında farklı kılacak şeyler ogrenmeye bak.Onlar seni hem insanlar arasında farklı kılar hemde özgüven getirir.Ben bir çok eğitime katıldım halen de katılıyorum amatör fotografcılık,masörlük,bilgisayar(mesleğim),pazartesi diksiyon kursuna gidecem ve yakın zamanda da hipnoz,reiki ve yoga kurslarına katılmayı planlıyorum tavsiye ederim araştır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• insanların seni nası gördüğü ya da onların senin hakkındaki düşüncelerine niye önem veriyosun ki ? dışarı çıkınca türlü türlü insan var herbirisine ayak mı uyduracaksın ya da sınıftaki ortama ayak uydurmalı mısın ? bence hayır bırak herşey sana göre aksın dere yatağı ol suyun gidişini sen belirle derim sana.. gerisi fasa fiso...

ben de ortama ayak uyduramadığım için dışlanmıştım ama çok da fifi dedim ne halleri varsa görsünler modlarında takılınca bu sefer beni dışlayanlar tıpış tıpış geldiler yani herşeyi önemseme kim ne hali varsa görsün de geç uğraşma yani..

1|0
    0|0
  • profiline baktım da..

o kadar da dediğin gibi yüzüne bakılmayacak bir çirkinliy yok aksine bakılası bir güzelliğin var

eğer kendine bişey yakıştırmıyosan sana yakıştıracak birileri ile alışverişe gitmekle başla derim yerinde olsam bir erkek arkadaş yapar onun tavsiyelerine göre elbise falan alırdım

sosyal fobi derecesine kadar ulaşmış sende bu durum ah be anam keşke mühendislik fakültesindeki erkek fatmaları görseydin de haline şükretseydin yemin ediyorum güzel kızsın bizim fakültedekileri görsen şükür namazına durursun

sana tavsiyem eğer arkadaşların varsa gidin bir mekanda oturun ya da sağlam dostun falan varsa ya da olması da önemli değil bir bara git otur iç biranı en azından oradaki ortam bile rahatlatır insanı kendi kendine takıl işte senin gibi bir kızla herkes iletişim kurmak isteyecektir zaten fazla düşünme..

1|0
    0|0
  • İlk olarak profildeki senin resminse bence gayet güzelsin...

Peki benim veya bir başkasının bunu demesi seni ne kadar mutlu eder?

Hayat senin, kimse için yaşama... birilerinin sana karşı düşüncelerine göre hayatına yön verme.. işte o zaman kendin olamassın.. sadece çık ve özgürce gez...

Kim ne derse desin, kim beğenirse beğensin... seni sen olduğun için sevmeyen insanın hayatında zaten yeri yoktur... seni sadece dış görünüşünle değerlendiren insanlar için mutluluğundan mı vazgeçeceksin?

1|0
    0|0
  • merak etme insanlar seni kendini bulduğundan daha güzel bulurlar sadece sen kendini çirkin sanarsın.. link

1|0
    0|0
  • Kendine olan güveni kaybetmişssin.. fazla kendini takip edip kusurlu yerlerine takılmamaya bak bu sende saplantı olmuş.. tekrar dışarı çıkıp pozitif düşünmeye başlarsan zamanla düzelir snrım .. birde alışkanlıkları bırakıp dışarıdan uzaklaşmakta iyi gelmiyor..

1|0
    0|0
  • avatarından gorunduğu kadarıyla taş gibi bir kızsın senden cırkın olanlar ne yapsın senı anlıyorum ozguvenını gerı getırmenın en etklı yolu sosyallesmektır bu da sporla olur bı kendını savunma kursuna platese en kotu satranc kursuna flan yazıl zamanla ıyıye gıdersın

1|0
    0|0
  • Kişilik gelişimiyle ilgili bir kaç kitap okumalısın. Bu tip kitaplar okuduğunda karşındaki veya çevrendeki insanları nasıl yönlendirebileceğinin, düşüncelerini etkileyebileceğininm, konuşma uslubundaki önem ve dikkat çekiciliği nasıl sağlayabileceğini fark ederin :-).

Durumun düşündüğün kadar vahim değil, sadece sosyallikten biraz uzak kalmışsın gibi.

0|0
    0|0
  • Böyle bir korkuya kapılmanız anlamsız... Sonuçta seninde benim de onların hayatında tek bir varlık olacak...sen ya da ben... :)

1|0
    0|0
  • bende senin gibiydim eskiden..dışarı çıkmaya bile korkar,daha da gülüncü acaba bu kız bana bakar mı beğenir mi diye bir takıntı vardı..sonra dedim ki ben kendimi böyle sıkacağıma bırak dedim kim beğenirse beğensin ve beğenmeyen olursada olsun elbet kaderi yazan ALLAH biri çıkarır karşıma...sonra güven eksikliğime gelince asıl kendini güvensiz hissedersen kaybedersin..son diyeceğim bu dünyada bir tek sen varsın ve senden başkada kimse yoktur..tamam

1|0
    0|0
  • Kızım bu güvensizlikden kaynaklanıyor işte kendinde açıklamışsın, herşeyden önce kendine güven her konuda.

Yalnız kalmamaya bak biraz bazen kafa dinliyim diye kimseyle konuşmuyorum telefonlara bile bakmıyorum o derece, insan köreliyor zamanla..

Ayrıca fotoğraftaki kız hiçte çirkin değil, erkeklerin nefret edeceği sevmiyeceği birine benzemiyorsun. Hiçbir erkk sevmesede sevmesin bu dediğim erkekler içinde geçerli başında paşalar gibi baban var benimde gerçekden seven bir annem. gerisi sevmesede olur.

Gerçek sevgi çok az şu an arkadaşlıklar dostluklar yok sende varsa her zaman yontmaya çalışırlar hep.

Uzun oldu biraz ama bol bol dua et birilerini ezmeye çalışanlarında ezileceği zaman elbet bulunur bunu sorun etme hiçbir zaman hayat böyle zaten senden daha kötü durumda olanları düşün ve şükret.

Hayırlı sabahlar.

0|0
    0|0
  • Kendinle barışık ol önce sonra da insanlarla sohbet kur. selam ver al arkadaşların olacak zamanla ve arayanın oldukça sosyalleşirsin. erkek arkadaşın olur yalnızlığın gider :)

1|0
    0|0
  • insanların düşündüklerinin ne önemi var ? kimse kimseyi küçümseyemez ki buna yeltenmeye çalışanları sen bastıracak müdahale edeceksin biraz mantıklı düşün bakış açını değiştir bu şekilde iyice içine kapanık bir hal alıcaksın

1|0
    0|0
  • Çok çirkinsin 8(

0|0
    1|1
  • ben anlattıkların gibi yaşıyorum :)

1|0
    0|0
  • hepimiz geçtik o yollardan zamanla açılırsın

0|0
    0|0
  • peki burada sorun nedir yani basindan nasil bir olay gecti ki böyle hissediyorsun?

0|0
    0|0
  • Kendine sarıl,

1|0
    0|0
  • destek alman gerek

0|0
    1|0
  • Olur öyle arada. Takma rahat ol.

0|0
    0|0
  • Cogu kisinin derdide bu

0|0
    0|0
  • Bende bahsettiğin gibi bir dönem geçirdim. Fakat üniversite başlayınca (ha bölümü beğenmedim bıraktım :P ) bu durumdan kurtuldum. Yani sorunu çözmek için yine dışarıya çıkmalısın. Önerebileceğim şeyler ise biraz üstünde değişiklik yapabilirsin (saç rengi, saç modeli vs. ) tabi ki sana yakışacak şekilde veya yeni kıyafetler alabilirsin. Kıyafet insanı çok değiştiriyor ve insanın kendini beğenmesi hal ve hareketlerine fazlasıyla yansıyor güvenini arttırıyor falan falan :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yalniz hisetmeni anlarimda, ozguven eksikligini anlamiyorum Canim.Eger ozguvenin eksik olsaydi fotorafini koymasdin sayfana :) senin ozguvenin varda eksik olan kendinlen barisik olman galiba…

0|0
    1|1
Yükleniyor...