Evlilikte eşitlikten yanamısınız?

Türkiye'de genelde ataerkil bir aile yapısı var.bugün kız arkadaşımla konuşuyorduk ben bizim evin demirbaşıyım dönüp dolaşıp geleceğim yer yine annemin evi dedi.bende evlendiğimizde kime sordunda nereye gidiyorsun dedim.sen bana karışamazsın ikimizde eşitiz dedi.bence bir kadın annesinin evine ya da başka biryere gidecekse bile eşini arayıp ben şuraya gidebilirmiyim demeli.sizce?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• İslamda kadın eğer bir yere çıkarsa kocasından izin almak zorunda eğer almazsa melekler kocası öğreninceye kadar lanetlermiş...

Bu konunun eşitlikle alakası yok rollerle alakası var.

Ben de eşitlikten yanayım ama evin reisi erkektir erkek höh dediğinde kadın titremeli bence.

Eşitlik de şöyle olabilir her zaman yemeği ben yapmam ya da hastalandığım bulaşıkları o yıkayabilir yani eşitliği ev işlerinde yardım etmekle tanımlayabilirim.

Eşitliği özgürlükle karıştırmış seninki. İzin almıcaksa evlenmesin o zaman.

0|0
    0|0
    • Tamda demek istediğim buydu çok güzel anlatmışsın ağzına sağlık :)

• .teşekkür ederim:)

Kızlar Ne Diyor 2

• yere göre değişir iki tarafında izin alabilecegi yerler olabilir. ama annesine giderken sana sorcak değil.

1|0
    0|0
    • Neden sormuyor? Belki ben onunla ilgili başka bir plan yaptım o gün için?

• kime sordunda neryee gidiyorsun dediysen aldıgın cevap yerinde arkdasım.

• o ayrı. güzel bir dille anlatırsın o zaman bizim için planım vardı falan diye oda gitmez herhalde o gün acil değilse. ama normalde gider sormasına gerek yok.

• Eşit olunmalı tabii ki ama, kocasından da izin almalı onun eşitlikle bir alakası yok ne demek bana karışamazsın. Hayatınızı birleştirince birbirinizden izin alıp birbirinizi yöneteceksiniz tabii ki.

0|0
    1|0
    • Bencede sormalı ama bizimkinin babası annesini hep ezmiş ben ona ne dersem ters tepki veriyor.bu tepkileri yüzünden onunla evlenmekten çekiniyorum.mayısta düğünümüz olacak ama ben hala vazgeçsem mi diye düşünmüyor değilim..

• Bence sorup izin al deme de hayatım beniimde haberim olmalı ben senin eşin olucam birlikte karar verelim birbirimiz danışalım gibi ılımlı cümleler kurarsan tersine gidecek kadın sayısı çok azdır.

Erkekler Ne Diyor 1

• kardeşim tabi diyecek ben şuraya gidiyorum buraya gidiyorum diye söylicek oyle iş mi olurmuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...