Hayal edin. hakimsiniz ya da savcısınız. yahut bakansınız. size 2 milyon dolar rüşvet teklif edilirse?

hayal edin. hakimsiniz ya da savcısınız. yahut bakansınız. size 2 milyon dolar rüşvet teklif edilirse cevabınız ne olur?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Adalet mülkün temelidir. Ülkenin adaleti söz konusuysa bırak benim refahımı , bedenimden bile üstündür uğurunda ölmek gerekir.

0|1
    0|0
    • keşke insanlar her zaman öyle düşünebilse

• Gelişmek insana değer vermekle başlar. Maalesef üç kuruşluk adamlar buna fiyat biçme hakkını kendinde görebiliyor. İngiltere de çıkan olaylarda polis silahsız bir hırsızı vurdu ve ülkede ayaklandı sen ne hakla silahsız bir hırsızı vurursun diye .Her yeri yağmaladılar sıkıyorsa vur diye. Özür üzerine özür yağdı halka(yiyorsa kazık at).Burada insanlar oh iyi olmuş deyip geçiyor söz konusu adaletse insanın değeri de ,ülkenin refahıda buna bağldır paha biçilemez.

• Önce konuya bakarım rüşvete değer mi diye, sonra rüşvete bakarım riski kabul etmeye değer mi diye..

0|1
    0|0
  • Bir soğan soyuluyor yaşarıyor gözler bir devlet soyuluyor aldırmıyor öküzler ''Şair Eşref''

böyle bir yerde yapılması gerekeni yaparım

0|1
    0|0
  • en başta vicdanım el vermezz

0|1
    0|0
  • Vicdanimin el vermeyecegi konularda para pek etkili olmaz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben küçükken paragöz bir insandım halada parayı severim ama hem dini boyutundan işin hemde etik kısmından bakınca rüşvete kesinlikle karşıyım. Zaten tarihimize bir bakın devletlerimiz normal savaşta çok az yıkılmıştır osmanlı bile rüşvet yüzünden bu kadar zayıflamıştır

0|1
    0|0
  • şerefim satılık değil!

0|1
    0|0
  • miktarı az bulurdum savcıyım hakimim bakanım belli bir yaşam standartım var 2milyon için riske atmam . ha bir de rüşvet ne ile ilgili konuya göre de değişir .

0|1
    0|0
    • abi naptın hangi hakimin 2 milyon dolar parası var :D

• orası öyle de riske atmazdım bu aralar hele :) yaşım ilerlemişse okey alırım parayı emekliye giderim yurt dışına ama yeni başlamış olarak düşündüm daha çok rüşvetler gelir diye

• en mantıklısı biraderim. 10 yılın kalmışsa gider dubai de yaşarsın o parayla :D

• saten hakim savcının aldığı para türkiye şartlarında güzel bence böyle bir riske girilmez riskin büyük ya da küçük olması önemli değil

0|1
    0|0
  • a parayı alırın o rüşveti verenide içeri attırırın

0|1
    0|0
  • ilgilendiğim davaya bağlı

0|1
    0|0
Yükleniyor...