Kapat

Ahiret 'e Inanırmısınız ?

Aslında İlk İnsandan Bu yana.Her Topluluğa peygamberler gönderılmıstır. Insan toplulukları Peygamberlerın getırdığı bu bılgılerı korumak yerıne Sürekli dejenere etmısler ve aslından saptırmıslardır.

Sümerler,Bırçok dını metınlerı edebı metınlerı ve tıcarı anlasmaları kaleme almıslardır. Bu yazıları kilden yapılan, levhalar uzerıne kaydedılmıstır, Bu yazıların desıfre edılıp okunmasından sonra o tarıhtekı ınsanların ınancıda ortaya çıkmıs oluyor.

Sümerlerın daha önce tek tanrılı dın ıcın uyarıldığı ama sonradan çok tanrılı dınde karar kıldıkları sonradan ortaya çıkmıstır.

Bılnen en eskı kavımlerden bırı olan sümerlerde, yenıden doğus ve Öbur dunya yanı ahıret ınancı mevcuttur.Öldükten sonra Hesap verme ınancı

ölülerın yeraltı dunyasındakı ırmağı gectıkten sonra dılmun adlı cennete gıreceklerını belırtır.

Aynı Dönemde mısırda'da bnzeri ahıret ınancı mevcuttur, tabutlar üzerinde mahkemeyı sorgulamaya canlandıran resımler, kısının dunyadakı amellerının ıslendığı defterler.Her ınsanın hesap göreceği belirtilir.

Bu medenıyetler m.ö 3000 yılnda yasamıs medenıyetlerdir.

Ahiret inancını temele almayan bıkaçtane ideoloji harıcınde gelmıs gecmıs tüm ınsan topluluğunda, Ahıret ınancı mevcuttur. Kımılerının ıddıa ettiği gibi ınsan aklının uydrduğu bır Olgu değildir. Öyle Olmus olsaydı, Bukadar benzerlik söz Konusu Olurmuydu.

Bütün Bu ortak Inanc ıfadeleri hangı devırde Nerde yasamıs Olursa Olsun. Tüm ınsan topluluklarına İlahı mesajın Ulastırıldığını göstermektedir.

Ama İnsanlar İlahi emri sürekli değiştimek İçin cabalamıslardır. Peygamberlerin Görevi, Bu emri Bugünün deyımıyle güncellemişlerdir.

Ayette denıldığı gibi..

Insanlar bir tek ummettiler,sonra ayriliga dustuler; sayet Rabbinden, daha once bir takdir gecmemis olsaydi, aralarinda ihtilafa dustukleri seyler hakkinda hukum coktan verilmis olurdu. yunus 19.

And olsun ki, her ümmete: "Allah'a kulluk edin, azdırıcılardan kaçının" diyen peygamber göndermişizdir. Allah içlerinden kimini doğru yola eriştirdi, kimi de sapıklığı haketti. Yeryüzünde gezin; peygamberleri yalanlayanların sonlarının nasıl olduğunu görün. Nahl 96

Kainatın Galaxsilerin güneş sisteminin , Yeryüzünde yasayan ınsan canlıların Ve Onların yasaması ıcın gerelki OLan mılyonlarca dengenın tesadufen var Olduğuna Inanmak, Akıl ısımdır.Televızyondan bılgısayara Telefondan en basıt sandalyaye kadar, hayatımıza gıren herseyde bır planın bır muhendisliğin Bır ustalığın Olduğunu Dusunursek Bunların yanında tesaduf kelımesı Sönük Kalır

Insanların Çoğu bu düzenın Bır yaratıcısı olduğunu Inanır.

Mılyarda bır ıhtımalı bile Olmayan seye ıhtımal verip peşine düşen,Mılyarda mılyar ıhtımalli Olana süpheyle yaklasanlar Azda Olsa Yok değil. Varlığı ve yokluğu ve ıcındekılerı sadece tesadufen gerçeklestığıne Inananlar

Aslında Herseyın cevabı kendı ıcersınde mevcut, gecmıste yasamıs ınsanlarda bu tür ıtırazlarla peygambelreın krsına çıkmıslardır.

Kımsenın Inancı Kımseyı Ilgılendırmez. Hakaret ıceren sozler yazılmazsa sevınırım.

Güncellemeler:
Sorumu bırdaha soruyorum bu Olmadı galıba çok uzunmus. Bana nedne oyle gelmıyor=)

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• insan kur an okusa ve biraz önyargılarından arınıp düşünse anlayacak ama kur an okumaya tenezzül etmeden onu reddediyorlar

0|0
    0|1
    • aslında biraz tarih bilgisi olan birinin okuyup destek vereceği ve zevkle okuyacağı bir yazı

• Ne saçmalıyosun sen?

• ben hadisleri referans almayacağımı kur anın benim referansım olacağını söyledim

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Kıyamet'ten sonra Allah'ın emri ile İsrafil "Sur'a“ ikinci defa üfürecek ve bütün insanlar yeniden dirilerek "Mahşer“ denilen toplanma yerine çağırılacaktır. İşte bu yeniden diriliş ile başlayan ve sonsuza kadar devam edecek olan zamana "Ahiret“, insanların hesaba çekildikleri güne ise "Ahiret Günü“ denir. (İnsanlara yaptıklarının karşılığı olarak Ahiret gününde Cennet ya da Cehennem kendilerine Ahiret yurdu olarak sunulur.) Ahirete inanırım ama ben Cennet'inde Cehenneminde burada olduğunu düşünüyorum.Yargılanmak için değil, sadece düşüncemi söyledim.Çünkü bence herkes yaptığını burada çekip öyle gidiyor eğer inandığımız gibi bir ahiret varsa oraya kimsenin günahkar gittiğini sanmıyorum.Hepimiz burada yaşıyoruz herşeyi ve olanlar burada olup bitiyor.Tabi herkesin düşüncesi kendine

0|0
    0|0
    • Benim yazıda uzunca oldu biraz ama akıcı çabuk geçiyor:)

• Bak bu güzel=)

• Neyse ben biraz tatlı yemeye gidiyorum.İyi sohbetler.:)

• Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitabave bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de andlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır. Bakara suresi 177. ayet

0|1
    0|0
    • kuranı kerimi kangi yazar yazar ?

• Benı anladın galiba, sen Inancsız bır ınsanın karsınıa kuranıkerımle çıkarsan zaten senı dınlemez bile, cunku ınanmıyorkı, Onun ıcın Insanlık tarıhıyle ılgılı somut kanıtlar soylersen mecburen ınanmak zorunda tarıh asla yanılmaz cunku. Bılım adamınında ınandığı tarıh aynı senınde ınandığın tarıh aynıdır.

Erkekler Ne Diyor 6

• İnanmam. Uzun yazmazaydın okurdum.

0|1
    0|0
  • başlığa cevap veriyorum içeriği okumadım, ahirete inanıyorum

0|0
    0|0
    • Keske Okusaydın. Bılgıden zarar gelmez

• çok uzun yazmışsın hacı ya

• Bakma uzun olduğuna çok akıskan bır yazı hemen bıtıyor=)

• İnanmamak için bir sebeb yok. İnsan vücudu bile kendi başına bir mucize, Dünya oluşuyor hemde çok hassas bir dengede her ağaç bir odun fakat hepsi ayrı ayrı meyvalar üretebiliyor. Hani inanmayanada bişe demiyorum.Yeterki hakaret etmesin.

0|0
    0|0
  • Hades seni çağırıyor!

0|1
    0|1
    • Okuyup cevap ver, Mantıklı bır açıklama bulamadığın ıcın gereksız yorum yapıyorsun. Ben kımseyı yargılamıyorum sadece sohbet edıyoruz katıl.

• Kim okuyacak onu şimdi.

• Bakma uzun olduğuna akıcım bır yazı =)

• İnanırım,evet

0|0
    0|0
  • Ahiret inancım var. Olamaması için akılsız olmak yeterli

0|0
    0|0
Yükleniyor...