Kanınız ne kadar soğuk?

Soğukkanlı olmak... Duygularınızı ne kadar kontrol altında tutup tutamadığınızı biliyor musunuz?

Olaylar karşısında duygularınızın sesini susturup sakince çözmeye mi uğraşırsınız, yoksa tam tersine saman alevi gibi bir anda parlayıp telaşa mı düşersiniz?

Hayatın size oynadığı oyunlara karşı ne kadar hazırlıklısınız?

Teşekkürler.

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Soğukkanlı olmaya çalışırım genelde duygularım ön planda olur ama karakterimin dışına çıkmamak için mantığım büyük rol oynar..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Soğukkanlı olmayı sıkıcı bulanlar var. Duygusuz, odun, zevksiz diye tanımlayanlar var bu davranışı. Birçok kişinin sıcak bakmadığı bu şey, bana göre bir üstünlük.

Duygularını çabuk akıtan insanlardan olmak kişiyi zayıf gösteriyor, bunu nasıl göremiyorlar? Her olay karşısında çabuk tepki gösteren insanları kişiliksiz ve basit bulduğum bir gerçek. Cıvıklar hepsi bana göre. Yapma bir hava katıyor sanki o kişiye.

Herşeye tepkini göstermeye bu kadar merak salmışsan, kendini de çabuk ele veriyorsun demektir.

Bu basitliktir. Zayıflık..

Sağlam kişi dediğin, öyle her ortam karşısında çabucak kendini göstermez. Önce bir durur, olayın e etrafında şekillendiğine bakar. Tepkisini ortaya koyacaksa ona göre koyar. Ölçer biçer önce davranışları. Yaparsam mantıklı mı olur yoksa saçma mı olur gibisinden..

Ben soğukkanlılığı böyle tanımlıyorum. Genellikle çoğu durum karşısında ağır olan ve mantıklı düşünmeye çalışanlar soğukkanlıdır. Ben buna inanıyorum.

Sahip olduğum tavırlar, beni bunu söylemeye itiyor. Düşündüğüm bir takım olgular, bana bunu söyletiyor.

Zayıf ve basit olmayı hiçbir zaman sevmedim. İnsanın bir duruşu olmalı. Puding gibi cıvık ve yarı akışkan olmamalı. Yaşanılanları olgun bir havayla karşılayabilmeli, duygularını tutabilmeli.

Zor olan budur. Diğeri sevimlilik gibi gözükse de, soğukkanlılık da bana göre asilliktir.

Asil olmayı tercih ederim.

1|0
    0|0
  • Aşırı derecede soğukkanlıyım biri ölse yangın çıkma telaşlanmayacağımdan eminim

Herşeye olmasada hayatın getirilerine hazırlıklıyım duygusal çöküntü içine girmek istemem tabi

1|0
    0|0
  • Mevzu duygular ise soğukkanlı olamıyorum..

Sevgi , merhamet , üzüntü .. Bunlarda soğukkanlılığım etkili olmuyor..

Diğer herşey tamamen olduğu gibi dururum.

Ne telaşa kapılır nede korkuya ..

Tek korkum vardır oda sevdiklerimi koruyamamak .

1|0
    0|0
  • Sıcakkanlı ve heycanlı biriyim... Soğukkanlı olmayı beceremiyorum...

1|0
    0|0
  • çok çabuk alev alıyorum ben soğuk kanlı olmadım olamadım hiç :))

1|0
    0|0
  • Ben duygularimi karsimdakine hic bir zaman belli etmem ve dedigin gibi kötü bir durumun icindeysem güzel bir çözüm yolu düşünürüm.

1|0
    0|0
  • çok soğuk kanlı başlarım ama öyle bitiremem :S Yinede yüzde 80 soğukkanlı diyelim =)

1|1
    0|0
  • ben bır saman alevıyım.zararı cok fakat sakınlıkte yarar var

1|0
    0|0
  • tamamen soğukkanlıyım .

1|0
    0|0
  • bu konuda dekan olabilirim.müthiş soğukkanlıyım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sogukkanliyimdir.

Duygularim hep arka planda kalir.Mantigim ile hareket ederim.

Hayat sürprizler ile dolu.Ne kadar hazirlikli olsak da o buluyor zayif ani.

Yine de güclü olduguma inaniyorum...Tecrübeler sogutuyor kani zamanla.

...

1|0
    0|0
  • Soğuk kanlı değilimdir, yangına körükle gider, ortalığı velveleye veririm. Çok kolay panik olurum.

1|0
    0|0
  • Soğukkanlı olabiliyorum bazen , sonra başka bir olayda aynısını yapamıyorum şaşıyorum bir kesin yargı yok bende bu konu hakkında .

1|0
    0|0
Yükleniyor...