Hamileyim işten çıkarırlar mı ?

Merhaba , yeni bir işe başladım henüz bir hafta oldu,sigortam 1 ayın sonunda yapılacak ,fakat ben 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim,sigorta başlangıcından 1 ay sonra iş yerine bunu bunu bildirmeyi düşünüyorum,beni yasal olarak işten çıkarma hakları doğar mı bu durumda. yani mutlaka 90 günlük analık sigortamın yatmış olması mı gerekiyor ?

0|0
04

En İyi Erkek Görüşü

• Evet, isterlerse işten çıkarabilirler. Sekiz aydan kısa çalışılan iş yerinde işten çıkarılma durumunda tazminat talep edilemez. Hamilelikte alınan maaş/prim ücretinin alınabilmesi için de 8-12 ay arası bir süre sigortalı olarak çalışılmış olunması gerekiyor.

*Bildiğim kadarıyla böyle, değişmiş olabilir. Bir uzmandan yardım almanız daha kesin olur. SGK' dan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Değerli ablacım öncelikle hayırlı olsun. Bence işten çıkartılmayı boş ver sen bırak işi Ufaklığa daha saglıklı bakarsın :) tekrar tebrik ederim. Ha birde bildiğim kadarıyla yasalarda hamilelik izni diye bir olay var :)

0|0
    0|0
    • amin inşallah çok sağol ,böyle giderse bırakacağım sanırım 2 ay sonra .

• Merhaba Hamiyet

Biz ne bilelim yavrum evladım biz mi verdik senin işini

Git patronuna sorsana anam babam

0|0
    0|0
  • Özel sektörde her türlü çıkarılma ihtimali var. Adamlar sormadan çıkarır hiç bir şey diyemezsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...