Bir köylü kızıyla evlenmek ister misiniz?

İyi kalpli bir köylü kızıyla evlenseniz nasıl bir hayatınız olurdu. Ayrı dünyaların insanı olduğunuz için bir şeyler paylaşamayacağınızı ve sıkıcı bir evlilik olacağını mı düşünürdünüz yoksa bildiklerinizi onunla paylaşmak ve karşılıklı olarak birbirinize yeni şeyler kazandırmak daha mı iyi bir şey olurdu ?

Tabi ki köylü derken dünyadan haberi olmayan cahil insan olarak söz etmiyorum sadece şehir ortamını ve şehirde yaşayan insanları pek tanımamış köy hayatına göre yaşamış insanlar ancak kalbi temiz ve bazıları gibi kızları nasıl kandırsam ya da benzer sinsilikler düşünmeyen ancak düşünce yapısı olarak ayrı yerlerde olduğunuz bir insanla yapacağınız bir evlilik sizi mutlu eder miydi ?

Güncellemeler:
Şu 1 yıldızı kim neye göre veriyor bir de açıklasa ? Sorunun kalitesinden çok puan veren kişilerin kalitesini de düşünmek lazım sanırım.

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• olur neden olmasın o da insan bende. anlaşabilirsek gerisi teferruat

0|4
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• ben yapamazdım. ne ben onun gibi bakabilirdim dünyaya ne de o benim gibi... anlaşmazlık olurdu muhakkak.

0|2
    0|1
    • evet, herkes için geçerli kurallar bu ilişki içinde geçerlidir. ama doğup büyüdüğünüz yerin farkından ötürü kültürel çatışma kesinlikle olacaktır.

• Nasip kısmet

0|0
    1|1
  • büyük konusmamalı hiç kimse ama kültür önemli bir kosul,hayata bakış acısı ve hayattan beklentiler evlilik söz konusu ise cok önemlidir bence,kafam uyuyorsa,düşünceleri bana mantıklı geliyorsa olabilir tabi ama mantık şarttır.

0|0
    0|0
  • erkekleri bilmem ama kızlar için hiç iyi düşünmüyorum.koyden çıkıp şehirli biri ile evlenince seni begenmezler havalanırlar ne oldum delisi olurlar.yanı sehir hayatını gormu geçirmiş insanı tercih etmeni tavsiye ederim.erkek içinse hiç düşünmedim buyuk konuşmamamk gerek birşey diyemicem

0|0
    0|2
  • En iyisi bence. Şehirde yaşayan adam kendini bişey sanıyor.

0|2
    0|0
  • ben bir şans verirdim.evet

0|1
    1|2
    • "şans" faktörü yüzünden eksilendin.

• bir şeyi yazarken düşünmezseniz düşündürücü olur tabi ki.

• siz okuyunca düşünülmemiş gibi görünebilir hem her neyse ne demeye çalıştığımın artık pek bir önemi yok.ii geceler.

• Köylü milletin efendisidir,benimde efendim olsun bari :D

1|1
    0|1
  • hayır istemem seviyeme uygun değil

1|0
    7|7
    • senin seviyen ne? eğer şu kurduğun cümledeki seviyeyse, bırak kalsın.

• yoo, yanlış anlamaya meyilli değiliz. en altta açık bir şekilde belirttim zaten. "eğer seviyen buysa" diye. yani bir cümlenin yanlış anlaşılacağını bilmeden, paldır küldür yazmaktan bahsediyordum. ve dediğim de oldu. yani pek haksız sayılmayız.

• sevgili kırık kalpli kız sanırım sen ne yazdığımı okumuyorsun benim! ben seviyesiz derken saygısız demek istemedim okul seviyesinden bahsettim chemistry aynen hayata bakışımız farklı hisslerime etercüman oldun

• şehirde yaşayan köylülerden bıktım uslandım. köylü biriyle yapamazdım.

0|0
    2|3
    • senin düşündüğüm köylüyü temsil eden insanlar değil cahil cühela kro takımı trakyanın ve anadolunun köylerinde bir dolaşsan sanırım böyle düşünmezsin

• istersem sadece trakyayı da örnek verebilirim ben kendi bildiğimi anlatıyorum en azından herkesin onun düşündüğü gibi olmadığını göstermek için tek bir örnek bile yeter ve bu örneği de istediğim gibi seçerim.

• şehir görmüş insanla köyde büyümüş insan bir değildir.hiçbir akıllı bunu bana iddaa etmesin. anadoluyu da gezdim trakyaya da gittim. büyükşehirlerden örnek verirsem bir ankarada büyümüş insanla istanbulda büyüyen bile bir değil. üniversite ortamından biliyorum. her yerden gelen insan var.

• köy kızı şehir kızlarından bin kat daha iyi eş olurlar.. gözü açık olmadığı için kocasının değerini bilirler tam bir ev hanımı olurlar

0|2
    3|1
    • bir kısmını kırpsaydın fikir güzel olabilirdi ancak genelleme ve kıyaslama olduğu için eksileri aldın sanırım.

• bir kısmını kastederek yazdım zaten ama yazıda belirtmemişim. her köylüde çok düzgün değildir yanii köyün başından ne işler becerirler

• Cok haklisin buna katiliyom

Erkekler Ne Diyor 9

• Daha iyi olurduda köyleri bu kadar saf sanma sen neler duyuyoruz

4|2
    0|1
  • Eğer seçme şansım olsa köylüyü seçerdim. Şehirlilerin safsatası insanları bunaltıyor ve birlikte bir şeyler öğrenebileceğim birisiyle evli olmak keyifli olurdu. Birlikte öğrenirdik her şeyi.

Zaten benim elimde olsa medeniyeti yokederdim. O sebeple kesinlikle forever köylü kızlar <3

1|1
    1|0
    • iyi niyetli birine benziyorsun keşke kıymetini bilseler iyi niyetli olanların.

• boşver ya, kıymeti olmayan insanlar kıymet bilse neye yarar ? :)

• olabilir. her zaman bir şeyler öğretmek veyahut öğrenebilmek dikkatimi çekmiştir.

0|1
    1|0
    • kim olursa olsun sadece o kadarını yapardım

• o halde. "tabi ki" tarzında bir kelime de sarfedebilirdin. sanırım birden fazla eksi almana sebep oldum.

• Önemli olan evleneceğin kişide neye dıkkat ettıgındır. Eger durust sadakatlı bırını herseyden ustun tutacaksan ıyı bır secım olur. Bazen ona bırseylerı öğretığini hissettıgınde çok mutlu anlar yasatır sana...paha bıçılemez. zaten ınsan kendısı gıbı olanı napsın. farklı pencereler hayata renk katar...:) saygılar

0|0
    1|0
  • VALLAHİ KÖYLÜ KIZI GERÇEKTEN ŞEHİRDEKİ KIZLARDAN BİN KAT DAHA GÜZEL BEN KÖYLÜ KIZINI TERCİH EDERİM BULURDAM EGER BİR KÖYLÜ KIZI HEMEN EVLENİRİM

0|0
    0|0
  • Bir insanın köylü olması ya da olmaması benim için önemli değil.Benim için önemli olan zeki, güçlü, olgun ve kültürlü olmasıdır.

0|0
    0|0
  • sen güzel hayaller kuruyorsun

0|0
    1|0
    • sanırım sen de sınıf ayrımı yapanlardansın.

• hayır adamım yanlış anladım ben böyle birşeyi çok isterim filmlerdeki gibi benim dünyamı hiç bilmeyen ve dünyasını hiç bilmediğim bir kadınlar hayat kurmak çok güzel olurdu böyle birşeyin hayalini bende yaşarım bazen o manada söyledim yanlış anlaşılmak istemem ben faşist değilim

• filmlerdeki gibi bir şeyi beklemekle olmuyor zaten hiç bir şey

• istemezdim cünkü o farklı büyümüş ben farklı büyümüşüm bir birimize ayak uyduramayız

1|0
    0|0
  • istedıyımız o zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...