Kişilik Testi-2: kaç altın kaldı ve eksilmesinin sebebi nedir?

Kişilik Testi-2: kaç altın kaldı ve eksilmesinin sebebi nedir?

Severim kişilik testlerini, çünkü cevap veren insanı bir kitap misali okurum. Dünyanın en güzel okunan yayın türü; yazan insanın okunmasıdır derim her daim.

1’inci kişilik testine gösterilen teveccüh için cevap veren ve vermeyen herkese teşekkür ederim.

link

Gelelim 2’nci kişilik testine;

100 kişilik(kişileri hiç tanımıyorsunuz ve akrabalık bağınız da yok) bir halka sıradasınız ve elinizde 100 adet altın bulunan bir kese tutuyorsunuz. Sizden başka kesenin içinde altın olduğunu kimse bilmiyor. Keseyi öndeki kişiye uzatmak suretiyle 99 kişinin döngüsü neticesinde kese tekrardan size geliyor. Keseyi açıyorsunuz ve kalan altın(lar)ı sayıyorsunuz?

1. Sayımınız neticesinde kesede kaç altın kaldı?

2. 1’inci sorunuza göre eksilen altın varsa, sizce sebebi nedir?

Dipnot: kesenin sizin elinizden çıkıp size tekrar dönene kadar geçen süre için zaman mefhumunu dikkate ALMAYINIZ.

Güncellemeler:
Öncelikle teste olumsuz/olumsuz eleştiri yapan herkese teşekkür ediyorum. Cevap veren üyelere ise ayrıca saygılarımı iletiyorum.

Test Cevabı:

link

3 yıllık süreçte oluşturan 9 testten 2'ncisini de tamamladık, beraber. Daha 7 kişilik testim var. Bir başka testte buluşmak dileğiyle, hoşçakalın.

Dipnot: Arkadaşlık isteklerine özür dileyerek cevap veremiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, burada tamamen paylaşım amaçlı bulunuyorum. Kişisel sohbeti samimi bulmuyorum.

0|1
15|23

En İyi Kız Görüşü

• 1- kesenin icinde altın oldugunu benden baska kmse bilmiyorsa kimsenin altın alacagını sanmam dolayısıyla cevabım tüm altınlar duruyordu.

2- eksilen altın yok ! hepsi benim :D:P

0|1
    0|0
    • Vay vay, kendini beğenmiş bir cevap oldu bu.

:)))

• teseekur ederim sizde güzel övüyorsunuz :) egoma ego kattınız :P

• Yüreği kocaman olanların egolarının toz tanesi kadar olmadığını da gördüm, hatta şimdi görmeye devam ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 14

• 1. hepsi gitmiş 2.si keseyi zaten eline alan insanlar merak etmiş ve bakmış çoğu insan da almıştır zaten

0|1
    0|0
  • 1) yarısından çoğu gitmiş

2) birileri merak edip açmış altın olduğunu fark edince almıştır

not: neden elden ele dolaştırıyorum keseyi? benimse bende kalmalı

0|1
    0|0
    • Tamam bir daha ki sefere sırf size ait olan bir altın kesesi vereceğim.

:)

3 yıllık deneyim sonunda ulaştığım testler bunlar, tüm ayrıntılarıyla bana aittir...

• bekliyorum dedim ama söyleyin demedim =/

• Tamam, zevkle yazacağım cevabını.

• 1. Eğer döngüsü yapıcam bir saniye :))

Eğer keseyi eline alan onu evirip çevirdiyse altın olduğunu hisseder ve içini açtığında bir veya bir kaç tane veya tamamını alır zaten. ( Veya döngüsüne girdim:)) )

Eğer almayan varsa da, bir meraklı onu açacaktır ve diğerlerinin hakkını da eline geçirecektir şüphesiz.

( Eğer'den vazgeçtim. :( )

2. Açgözlülük veya açıkgözlülük dolayısıyla olsa gerek.

0|1
    0|0
  • 1.si bence kesede sadece 1 altın kalmıştır. elden ele dolaşırken sonuçta ses çıkarır altın, herkeste kimse anlamasın diye sadece 1 tane almakla yetinir derken sadece 1 tane kalır o da benim hakkım..

2.si altının eksilmesinin sebebi benim aptallığımdır 1 kese dolusu altını ne diye millete yollayayım?

0|1
    0|0
  • Sadece bir altın kalmıştır. Herkes kendi payına düşeni aldığı için sıra bana gelince kesede sadece benim payıma kadar düşen altın kalmıştır.

1|1
    0|0
  • 1- Hiç kalmamıştır.

2-İllaki bir meraklı Melehat kaseyi açmış ve içindeki altınları görmüştür. Kasenin boş olduğu anlaşılmasın diye de içine taş doldurmuştur efendim.

0|1
    0|0
  • altın sayısı değişmez

0|1
    0|0
  • ille alacaklar mı altınları ya ben olsam almazdım, benim değilse neden alayım öyle değil mi :D

0|1
    0|0
  • 1. Altınlar bana olduğu gibi geri dönmüştür.

0|1
    0|0
  • altın eksilmemiştir

0|1
    0|0
  • Altının hepsi gelir bence.

0|1
    0|0
  • Keseyi dagitma gerekcemiz belli olmadan bu soruya cevap vermek dogru degil.

0|1
    0|0
  • diger test ne zaman ?

0|0
    0|0
  • kesin o insanlar turk :) ve turk insani o keseye bakmadan duramaz :) ilk basta altini degersiz bir seymis gibi dusundum ve bos kese gelir herkes alir hatta ilk onda bile biter diye dusundum :)

ama simdi neden oyle dusundum dedim ve degerli oldugunu kabul ettim icine %88 - %97 bakar eger serseri, ucuk kacik biri yok hep orta sinif insan varsa alan olmaya bilir eger hicbir sekilde kisiliklerini bilmiyorsam keseyi alip tek basina kacan olabili

0|1
    0|0
    • bir detayi atlamisim halka sirasini ben on one dusundum yan yana ise kimse acip bakmaz baskasi gorecegi icin (acip baktigini) altin geri gelir acip bakan olsa bile alan cikmaz

Erkekler Ne Diyor 23

• Sırada kacıncı sıradayım. bu nokta net degıl. bırıncı sonuncu ya da ortalardayım. sımdı ortadaysam en ondekıne gıttıkten sonra en arkadakıne mı ulasıcak yoksa aynı sıra tekrar mı edecek. o zmn 99 kısının elınden dolasması ıhtımalı ıcın benım sadece 51. kısı olmam gerekıyor. onun dısındakı ıhtımallerde kese tekrar bana donmez. neyse bastakınden sonra en sondakı alıyor desek o zmn her halukarda bana gelır kese. sımdı bu soruda ınsanlar ıcın herhangı bır bılgı verılmemıs dolayısıyla onları saf olarak kabul etmek gerekır. sımdı merak edıp acan olursa alır vs sozlerını de demıcem matamatıkle bagdasmaz cunku. alan olursa 1 tanemı olcak kardes payı mı alcak yoksa tamamını mı yoksa oyle rastgele bır sayı mı. bu noktada da soru yıne net degıl. dolayısıyla bu da goz ardı edılırse bana her halukarda butun altınların gelmesı lazım. 2. soru 1. soruda ıhtımallerı yazdım onca ıhtımal warkı. neyse yazım. eger meraklı bırıleri warsa ve actıysa eline ılk ulasan almıs olabılır. vıcdan ve Allah korkusu da olmasını da duruma katmak lazım ama:) matamatıkle yıne bagdasmaz. ya da goze batmasın dıye bır kısmını da alabılır. bu durumda grupta kac tane meraklı ınsan oldugu da onemlı. neyse o meraklıların calma kapasıtelerı de onemlı. artık onların ınsadfından gerıye kalan neyse o gelır bana:) eger serı bıttıkten sonra dıger uca gıdıs yoksa zaten yazdım kese bana gelmez ama soruda gelıyor denmıs demekkı oyle bır durum yok. sıradan bırılerı kacar gıder mı. arasında polıs warmı . guvenlık kamerası var mıvs boyle seylerde onemlı tabı:) tabı eksık olmaması ıhtımalı de war.

0|1
    0|0
  • 1. Sıradaki insanlar, masumiyetlerini, dürüstlüklerini kaybetmemiş dürüst insanlarsa, sıradaki herkes 1 tane altın alır, kesede hiç altın kalmaz.

2. Eksilen altın varsa, bunun nedeni, biri ya da birilerinin ihtiyacı da olabilir, aç gözlülüğü de olabilir. Schrödinger'in kedisi misali, gözlemlemediğimiz sürece, ''herşey yolunda''dır.

0|1
    0|0
  • Hepsi geri gelir sanırım 1 tane bile eksik olmaz :D

0|1
    0|0
  • 1-90 tane kalmıştır.

2-Alanlar ihtiyacı olduğundan almıştır.Helal-i hoş olsun.

0|1
    0|0
  • Kesenin içinde altın olduğunu benden başkası bilmiyorsa o kese aynen geri gelir.

İstisnaları sorarsan orası zaten soruya ters olur.

Kişilik değil de zeka testi gibi bir şey olmuş.

Şimdi ben buna cevap verince o verdiğim cevabın açıklaması benim kişiliğimi yansıtıyorsa o açıklamanın yarısı tutar, yarısı tutmaz. Tutanları da zaten herkesin yaptığı hareketler.

0|1
    0|0
  • tam.. eksilen yok...

0|1
    0|0
  • bence 1 altın kalmıştır 99 kişinin hepsi 1 altın almıştır bu kadar kişi arasından benim aldığımı düşünmez kafasıyla almışlardır.

0|1
    0|0
  • kimse yanındakinden aldığı kesenin içine bakmaz bu nedenle yine 100 altın kalmıştır.

dolayısıyla iki sorunun birden cevabı da bu bence.

0|1
    0|0
  • hepsine ekmek alırım dağıtırım kişilik testlerini sevmiyorum:)

0|1
    0|0
  • hmm o kesenin geri gelecegini sanmıyorum ben minibüsde para üstünü gömen insanlarla yaşıyoruz

0|1
    0|0
  • 80 altın kaldı, sanırım kese yırtılmış

0|1
    0|0
  • Kişilik Testi-3 ne zaman?

0|0
    0|0
    • Kişilik testlerim bittiğinde KS'deki serüvenim de biteceğinden zaman zaman koyacağım. Ne erken, ne geç. 3'e başlarsak 4-5-6 derken buradaki kalma sürem 1 aya iner. Ortalama bir ay arayla siteye ekleyeceğim. :)

• Anladım teşekkür ederim,yazılarını okumaya başlayacağım.

• İyi geceler diliyorum...

• Geri gelen kasede ki altınları saymazdım.

0|1
    0|0
  • 1.Hiç altın kalmamıştır

2.Sebebi birisi meraktan bakmıştır sonra devamı gelmiştir zaten.

0|1
    0|0
  • kişilik testleri çoğunlukla saçmalıktan ibarettir buda saçma olanlardan biri hem bunu soran kişi ya da kişiler kim oluyorda neyin testini yapıyor kendi çapında bişeyleri irdelemiş toplamış çıkarmış çarpmış bölmüş sonucu kendi belirlemiş ve diğerlerine test bu alın yapın sizi tanıcam diyor yok ebesinin a...ı

0|0
    0|0
  • kese aynen gelir bence 100 kişinin içinde hırsızlık yapmaz kimse :D

0|1
    0|0
  • altın mı kalır la o kesede

cayırt

0|1
    0|0
  • Kese ya geri gelmez ya da içi boştur illa açan olur

0|1
    0|0
  • 75 gelir ya geri...gerisini uçururlar...

0|1
    0|0
  • Doktora tezi gibi bir şey mi bu, ilginç gerçekten...

0|0
    0|0
  • bomu varda verıom keseyı mk 100 altını koparırım halkayı dırek bankaya mk

0|0
    0|0
  • altınlar durur. ben çalmışımdır.

0|0
    0|0
  • içinde 100 altın olan bir keseyi 100 kişinin elinde dolaştırtmam.

olay bitmiştir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...