Kızınız mı olsun, oğlunuz mu?

Ben kızım olsun isterim, sebebi;

Yeni evlenmişlerdi... Evliliklerinin ilk gününde kadın ve kocası kapıyı kimseye açmamaya karar verip anlaştılar.

İlk olarak o gün damadın anne ve babası yeni evli çiftleri görmeye geldi, kapının hemen ardındaydılar.

Kadın ve kocası birbirlerine baktılar, adam kapıyı açmak istedi ama eşi ile yaptığı anlaşma gereği kapıyı açmadı, böylece anne babası daha fazla beklemeyip gittiler.

Aynı gün içerisinde bir süre sonra, gelinin ailesi geldi. Eşler anlaşmaya rağmen birbirlerine baktılar.

Gelin gözyaşları içerisinde, bunu yapamam diye fısıldayıp kapıyı açtı.

Eşi hiçbir şey söylemedi. Yıllar sonra 2 oğlan çocuğunun ardından 3. olarak kız çocukları dünyaya geldi.

Baba yeni doğan kız çocuğu için büyük bir kutlama yapmayı planladı ve tüm tanıdıklarını davet etti.

Sonra o gece eşi kocasına diğer 2 çocuğa böyle bir kutlama yapmadığı halde neden bu sefer böylesine bir kutlama yapmak istediğini sordu.

Eşi basit bir yanıt verdi:

"çünkü yalnızca kızım bana kapıyı açacak. . ."

Peki ya siz, kızınız mı olsun isterdiniz, oğlunuz mu?

• Kızım
    33% (2)33% (1)33% (3)Oy Ver
  • Oğlum
    33% (2)0% (0)22% (2)Oy Ver
  • İkisi de olsun
    34% (2)67% (2)45% (4)Oy Ver
  • İkisi de olmasın
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Kızım olsun isterdim, oldu çok şükür. Bir de oğlum olsun isterim, ama kısmet tabii...

Kız çocuk her zaman daha iyi anlatılır. Bununla ilgili birçok hadis-i şerif ve söz vardır. Bunu çok beğenirim mesela, "İlk çocuğunun kız olması, kadının bereketindendir." 'İbni Asakir' En önemlisi de sağlıklı, sıhhatli olsun inşallah.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 3

• güel hikaye..adam basiretsizliğini ortaya koymuş ve başına gelecekleri görerek bilerek hareket etmiş.

maalesef bayanların sık sık ve inatla düştükleri hatadır hikayede anlatılan,eşinin ailesini kendi ailesi olarak bilmemek ve o şekilde davranıyor olmaktır düştükleri hata...sepet hikayesi vardır bilen bilir,bugün kendi ailesi için ya da eşinin ailesi için yapılanı yarın kendisine gelini ya da damadı tarafından yapılacağını unuturuz ...söze kadınların genel hatası diye başladık ama herkez için geçerlidir bu ne ekersek onu biçeceğiz...en azından kendi yetirştirğimiz evlatlarımızdan bunları göreceğiz...

iki evladım var büyüğü erkek diğer kız.rabbimden hiç bir zaman şu olsun istemedim anasına babasına vatanına milletine dinin ve müslümanlara hayırlı evlat nasip et hayırlı evlat kıl diye dua ettim halende o şekilde dua ediyorum. :)

0|0
    0|0
  • kızım olsun isterim ama bu hikayedeki benim bahanem değil :D kız çocuklarını seviyorum ona böyle her istediğini alıcam inşallah süslücemde püslücem onu prensesler gibi yaşatıcam

0|1
    0|0
  • Sadece bu hikayeye bağlı olmadan da ilk soruyu gördüğüm de kız olsun isterim çünkü annesi kadar güzel bir şey gelecek dünyaya ve kızlar babalarına daha çok bağlıdır bu yüzden hep kız istemişimdir bakalım :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...