Arkadaşlar bir insanın eğitimli,kültürlü ya da kendini geliştirmiş olduğunu nasıl anlarsınız

Arkadaşlar bir insanın eğitimli,kültürlü ya da kendini geliştirmiş olduğunu nasıl anlarsınız konuşması ise ne tür konuşma,duruşuysa nasil

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Boş konuşmaz, kurduğu cümleler basit ve etkilidir. Seviyeli esprileri vardır ve kendi esprilerine, herkesten önce kendisi gülmez. Samimi ve sıcak davranışları vardır ama yılışık ve laubali değildir. Bazı konulardaki hassas çizgiyi bilir ve ne olursa olsun o çizgiyi geçmez. Gülümsemesi içten ve sıcak olur ama heran sırıtarak konuşmaz. Ne giydiği önemli değildir, giydiğini mutlaka yakıştırır ve taşımasını bilir. Dekoltesi her zaman dozunda olur ve bir yere gittiğinde sağını solunu çekiştirip insanların göz zevkini rahatsız etmez. İnsanları olduğu gibi kabul eder, kendisiyle pararlel düşüncelerde olmayan insanlarla arasına mesafe koyar. Fakat bunu yaparken insanları incitmez ve sınıflandırmaz. Kısacası hayatın her alanında nerde ne yapması gerektiğini, nasıl konuşması ve davranması gerektiğini bilir. Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru insanlarla olmaya çaba sarfeder. Ki bu durumda zaten onun birçok kişiden farklı olduğunu gösterir. İlk aklıma gelenler bunlar :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• çok konuşan kesinnlikle bilgili ve kültürlü değildir ..eger uzun süre konuştuktan sonra senin için halen birşey değişmemişse karşındaki boş adamdır dolu konuşamamıştır..karşıyı rencide etmek yerine önce karşıya ne kadar haklı olduğu söyler haklı olduğu kısımları belirtir sonra haklı olmadığı kısımları anlatır ..lafa sen haksızsın diye değil..birde böyle düşün diye başlar.

1|0
    0|0
  • Cümlelerinden anlaşılır.

1|0
    0|0
  • Oturmasi konusmasi susmasi bircok seyden anlayabilirsin yani.

Sohbet ettikce zaman gecirdikte.. tanirsin.

0|0
    0|0
  • Bunu anlaman için Seninde eğitimli kültürlü bilgili olman gerekiyor. Bunu bize soruyorsan zaten seninde o kadar iyi olmadığın anlaşılıyor

0|0
    1|0
  • Anlarsın sen bize sorma.

0|0
    1|0
  • diplomasını sor

0|0
    0|0
  • az konuşuyor ve kendini övmüyorsa

0|0
    0|0
  • Hal Hareket- Konuşma uslubu, olaylara bakış açısı, konulara yaklaşım şekli vs..vs..

0|0
    0|0
  • bunu anlamak için uzman olmaya gerek yoktur diye düşünüyorum mesela kurduğu cümleler çok mu basit veya hareketleri size ipucu verir.nasıl söyleyeyim mesela arabaya bineceksiniz önce sizin kapınızı açması veya kendisi biniyor siz umrunda bile değilsiniz :-)

0|0
    0|0
  • Konuşmasından hal ve hareketlerinden.

0|0
    0|0
  • dış görünüşünden değil de bir konu hakkında senle saatlerce sohbet ediyosa demek ki vardır bişeyler

0|0
    0|0
  • Konusmasi tavirlari ama essege altin semer vursanda essektir

0|1
    0|0
  • Verdiği cevaplara bakarım esprili hoş mu sert hoşgörüsüz mü gülüşüne bakarım nasıl gülüyor ne ye gülüyor diye bunlar insanın karakteridir..

0|0
    0|0
  • Hiç anlamadığın şeyleri derinlemesine konuşmaya başlarsa ya da anladığın şeylerde seni şaşırtacak bilgiye sahipse.

0|0
    0|0
  • bilgisinden ve bu bildiklerini nasıl kullandığına bak.

0|0
    0|0
  • kültürlü efendi olunca kılıbık ve zavalı muamelesi yiyorum genelde ...

kendimi geliştirdiğim konularda konuşunca küstah muamelesi görüyorum ...

ondan dolayı ne anlarsan anla ... mümkünse anlama.

0|0
    0|0
  • insan sıfatının ne anlama geldiğini bilen karşısındakinin insan sıfatına layık olup olmadığını anlar eğitimli eğitimsiz kültürlü kültürsüz sıfatları sadece insanları küçümsemekten öteye gitmez.

0|0
    0|0
    • Kendini gelistirmekte bir kultur sayilabilir, sadece bir ortamda oturdugunuzda biri oyle bir konu ortaya atiyor ki gülmuyorsun aksine aglamak istiyorsun aslai kinamiyorum sadece uzuluyorum yabanci cocuklara bakiyorsun 3 Yasinda 4 yasinda AMA bilincli , Bose bakiyorsun gelmis 40 50 yasina konustugu lafa bak

• insan sıfatının ne olduğunu bildiğimden dolayı ben analizimi yaptım sende o yüzden yorum yok... ;)

• konuşmasından

hareketlerinden

davranışlarından

yaptığı iş şeklinden

0|0
    0|0
  • tanımadan konusmadan belli olmaz bence

0|0
    0|0
  • Anlamanıza malesefki gerek yok insanoğlu bu kendini hersekilde belli eder

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• konuşmasından..daha doğrusu kelimelerinden..insanlara bakışından..ve konuşurken sana bakmasından...lütfen kelimesini...pardon kelimesini ne sıklıkla sölemesnden anlarım..kültürlü olduunuysa...benim bilmediğim konulardan açıldığında bni gerçkten aydınlattığında anlarım...

0|0
    0|0
  • Verdiği cevaplar karmaşık değil, az ve öz konuşur mesela. Açıklamaları anlaşılırdır. Espri anlayışı iyidir, nerede ciddi olacağını nerede espri yapacağını bilir. İnsanlara samimi davranır, sıcaktır fakat fazla yılışık değildir. Anlaşılır duruşundan..

0|0
    0|0
  • dahi anlamındaki de yi ayırır, herkez değil herkes yazar, şarja şarz demez :)))

0|0
    0|0
  • kppss ye girmesi lazım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...