Yılbaşı'nı Kutlamak Harammı?

Noel ile yılbaşını ayıramayanlar sürekli olarak bunu söylüyorlar yılbaşını kutlamak haram siz ne düşünüyosunuz bana göre yeni bir yılı kutlamanın neresi kötü anlayabilmiş değilim.

Güncellemeler:
link buyrun bakın buna o zaman

0|0
7|22

En İyi Erkek Görüşü

• haram ya da günah bu kadar basit mi ya da seçilmelimi sıgara içmekte günah ama yılbaşı kutlamak günah diye ortada cirit atanlar sıgarayı sömürüyolar yalan söylemekte günah daha binlerce günah olan şey var onları yapmak serbest ama yılbaşı kutlamak günah sevdiğimin türkiyesi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Haram Değil.Ama Sen Bilinçli Müslüman Birisi İsen.Bunun Yanlış Olduğunu Görürsün.Dinimizi Aşağılamaktan Başka Bir Şey Yapmıyorlar Biz Veya Bizimkiler Gidip Eğleniyorlar Ya.Adımız Çıkıyor Aslında Haberimiz Yok.Onlar Bizim Hakkımızda"Bakın Şunlara Hem Müslümanlar Allahın Yasakladığı Her Şeyi Güle Oynaya Çiğniyorlar Sonra Bizlere Siz Kafirsiniz Diyorlar."Biz Onları Nasıl Kafir Olarak Görüyorsan Onlarda Bizim İçin Öyle Düşünüyorlar.

0|0
    0|1
  • Biz herzaman ki gibi bokunu çıkarmayı seviyoruz.. Tamam yeni yıl ama bu kadar büyütmenin anlamı yok

0|1
    0|1
  • neresi kötü anlatayım hristiyanlara ait bir kutlama ve ne niyetle ne amacla kutlarsan kutla onlar gibi olursun cünkü kim bir kavmim yaptıklarını yaparsa o kavme benzemiş olur diye yanlıs olmasın ayet veya hadis var

0|0
    0|0
  • Neye göre yılbaşı? Miladi takvim İslami takvim mi? Senin takvimin hicri takvim hicri yılbaşını kutluyormusun? Bizde yılbaşı kutlanır hicri yılbaşıdır. O gün oruç tutulur. Kur'an okunur. Ilk 10 gün içinde aşûre dağıtılır... Miladi yılbaşı Hristiyanların bayramıdır adetidir.. Kim başka bîr kavme benzerse o onlardandır.

0|0
    0|0
  • İçki içmek haram. Hıristiyanlara benzemeye çalışmak haram. Onlara özenip yılbaşına özel hindi almak çam ağacı almak.

Al eline kuranı oku iki rekat namaz kıl aç ellerini Allah a yeni yıl için dualar et hayırlar dile. Muslumana yakışan bu...

0|1
    0|0
  • Güncelleme hangi belediyeye ait?

0|0
    0|0
  • Takılacak konular değil bunlar..

0|0
    0|0
  • hindi kesip cingıl bels diye şarkı söyleyip evine de çam acını dikersen müslümanım? dersen ikna edici olmayabilir.

0|2
    0|1
  • Ya ben kutluyorum, kime ne? Varsa sevabı günahı bana ait. Ne bu baskı, ne bu sorgulama?

0|0
    0|0
  • Kutlanır efendice anlarım.Onun haricinde,yılbaşı ağacı,noel baba,hindi vs bizim kültürümüz değil.Yarın gene tacizler olacak,içip sapıtanlar kavga edenler olacak.Kısaca yeni yıla gene sarhoş girecek insanlar.Yeni yıl kutlaması geberene kadar içmek değil ama çoğu insan bunu öyle görüyor.

0|0
    0|0
  • yeni yılı kutlamanın bir anlamı yok bence. amaç eğlenmek ve iyi vakit geçirmek için mazeret bulmak bana göre..

0|0
    0|0
  • Neden haram olsun takıl sen kafana göre.

0|0
    0|0
  • hemde ne biçim 8 kere dinden çıkarsınız valla kutlanırmı hiç gavur icadı onlar

lan dinide oyuncak etti bu müslüman dünyası*.

0|0
    0|0
  • Bu teori her sene plan yapıp sonra +45 aile bireyleri ile tombala oynamak zorunda kalanların hurafesi eğlenceye devam takılma böle şeylere

0|0
    0|0
  • Noel Baba'nın geyiklerine tecavüz etmezsen sorun yok

0|0
    0|0
  • yoo kuran okuyup namaz kılacaksan o gee nesi haram olabilirki?

0|0
    0|0
  • Değil...(kısa değil len cevap )

0|0
    0|0
  • niyete bağlı

0|0
    0|0
  • yılbasını kutlamak haram mı :))

kım dıo bunu ^.^

0|0
    0|0
  • Saçmalıyorar işte noelle yılbaşını karıştırıyorlar hala

0|0
    1|1
  • Hristiyan bayramı olduğu için ? onlar bizim bayramımızı kutluyolar mı ? :D

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Haram falan değil..

O haram bu günah diye diye hayatı çekilmez yaptı şu yobaz kafalılar..

İsteyen kutlar istemeyen kutlamaz..Kutlamayanın da kutlayana laf etmeye hakkı yok..Bu ülkede şeriat değil demokrasi var..

İstiyorsan kutla..Ben kutluyorum..Ağacım süslendi, yemekler planlandı, hediyelerimiz de hazır..

Hayat zaten koşturmaca sıkıntı..Bıraksınlar da bu şekilde keyfini çıkaralım biraz..

0|0
    0|0
  • Hristiyanlar Hz. İsa'nın doğum yılını kutluyorlar. (Noel)

Biz kutlama yapıyoruz yeni yıla girmek için. Dar beyinlilerin ortaya koyduğu bir düşünce.

0|2
    1|1
  • Çünkü o hırıstiyanların bayramı onlar Hz İsa'nın doğumunu kutluyorlar bu haramdır tabi.Onlar gelip senin kurban bayramını kutlu doğum haftasını kutluyolarmı ? Hayır sen neden kutlıyasınki onlarınkini çok saçma yani

0|0
    1|0
  • canım noel sadece hristiyanlara aittir bize değil

0|0
    0|0
    • Canım ama noel 25 mı 26 Aralık mı ne 31 Aralık değil kutlanan yeni yıl noel değil.

• İsteyen istediğini yapar kime ne? Hem isa da bir peygamber sonuçta allahın seçtiği biri.

1|0
    0|0
  • az önce yılbaşını evde geçireceğim için üzüldüm sonra bir kere daha düşündüm evine ekmek götüremeyen babalar var ya da donarak ölen bebekler ama biz onların da hakkını eğlenceye saçmalıklara veriyoruz onlara üzülmeye hakkımız yok ki

0|0
    3|0
  • batı özentisi gibi kutlamak haram alkollü falan olunca

0|0
    1|0
    • Peki doğu'ya özenerek kutlamak haram mı ? Mesela çin , hindistan , taiwan , japonya , malezya, singapur , endonezya falan ...

• alkolü kastettim ya

Yükleniyor...