Üniversitede okuduğunuz derslerin işe başladığınızda bir faydasını gördünüz mü?

meslek dersleri olsun, matematik olsun, fizik ,kimya olsun sadece genel kültür olarak faydasını gördüm. iş hayatı bambaşka. örneğin matematiğin dört işlem dışındaki türev, integral, diferansiyel denklemlerini iş hayatında hiç kullanmadım. integralin eğrinin altında kalan alanı verdiğini biliyorum ( türev miydi yoksa ?) ama hiç eğrinin altındaki alanla işim olmadı. bir tek işime yarayan dik üçgenin dik kenarlarının toplamının hipotenüsten uzun olduğu. yani bir yere giderken hipotenüsü takip edersem daha kısa yol katediyorum .sizin işinize yarıyor mu? nerelerde kullanıyorsunuz okulda öğrendiklerinizi?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• ben çalışırken kullanıyorum üniversitede öğrendiklerimi ama bizde branş çok fazla, hangi sektörde çalışıyorsam onunla ilgili olanları kullanıyorum. Yine de okulun bana verdiği en önemli şey mesleki bakış açısı bence

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hacı abi ben üni de Osmanlıca; Eski Türkçe; Eski Anadolu Türkçesi okudum ne faydasını görebilirim :))

0|1
    1|0
    • :)) niye okudun o zaman :)eski türk mü kaldı, osmanlı mı :)

• neyse belki bir gün bir osmanlı çıkar karşına :) konuşursun :)

• :))) Koptum şu an

• Birebir kullanmanız gerekmeyebilir, bazen kazandığınız bir bakış açısı dahi size uçsuz bucaksız kapıları aralayabiliyor...

0|1
    0|0
  • :D bizim dersler kıyak her yerde kullanırım

0|1
    0|0
    • ne tür dersler var? halkla ilişkiyi nasıl anlatıyorlar size?

• manipülasyon bile var. ikna edici iletişim. kültür iletişimi. halkla ilişkiler medya-propaganda-lobicilik-reklamcılık ouu uzuyoda uzuyo :D

Erkekler Ne Diyor 2

• Meslek hayatında kullanacağız bir çoğunu. Sanırım teorik bilgi yoğunluğu yönünde sizin sorunuz. O da bilgi haznemize ekliyoruz. Üstü tozlu olabilir yıllar geçtikçe ama belli mi olur belki lazım gelir bir işte :)

0|1
    0|0
  • Benim özellikle ünide gördüğüm dersleri keşke biraz daha iyi hatırlasaydım dediğim çok oldu.. bir çoğunu kulağım sağır dinlemiştim çünkü.. mesela integral hesabını hacim ve alan hesaplamada ve sıkca kullanıyorum. türeve pek işim düşmesede =) mesleki dersler cidden önemliymiş.. bazen iş hayatında öğrenemeyeceğin şeyleri öğretiyor okul

0|1
    0|0
    • meslek nedir? yapılan işe göre değişebilir tabiki.

• oralarda genelde 4 işlem =) ama arkadaslardan bılıom iktisat filan olunca yetmio 4 işlem :/ neyse bol sans olsun kolay gelsın sana =)

Yükleniyor...