Hangi tür kitapları günün hangi zamanında (Gece mi gündüz mü ?) okumak daha uygun ?

örneğin öyküler içeren bir öykü kitabını, veya masal kitabını gece yatmadan önce hayalgücü geliştirmek ve uykuya dalmak için uygun olduğunu düşünüyorum. Buraya kadar tamam.

bir kişisel gelişim kitabı, din kitabı, felsefe kitabı veya kısaca bilim ve eğitim kitaplarını sanırım gündüzleri okumak daha uygun öyle değil mi ?

peki eğer bir roman okuyorsak bu romanı geceleri mi yoksa gündüzleri mi okumak daha uygun ?

Hangi tür kitabı, ne zaman okumak sizce en idealidir ? (mesela ben şahsen yatmadan önce polisiye gerilim romanı okumanın veya kişisel gelişim okumanın pek uygun olmadığı görüşündeyim uyku kaçırabilir veya kabus görmeye neden olabilir. sizin düşünceleriniz neler ?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• kabus gormene degılde saglık acısından gece yatmadn kıtap okumak bellı yas ustu ınsanlar ıcın sakıncalı.. dedıgın gbı hıkaye masal kıtaplarını gece yatmadan cocouklara okursan hayalgucu ve anlama yetelerını uyku sırasında gelısır fakat yetıskınler ıcın tam tersı hayal dunyasının ıcıne gırmeye baslıyolar bı surte sonra bıde goz ve beyın saglıgın ıcın gece ıtap okumak zararlı sekercım =)

1|0
    0|0
    • yorum için teşekkür ederim :) Hay aksi..bundan haberim yoktu.. ben de kitap okumayı yeniden sevmek için yatmadan önce okumak için öykü roman falan alıp okumayı düşünüyordum. duyunca üzüldüm. yani sadece gündüzleri mi okuyayım kitap ? :)

• saglıgın acısından gunduz aksam uzerı falan oku okudugun zaman ısıgı onune alma arkadan gelsın kı daha saglıklı okuyabılesıın yoksa ısın tependen veya onunden gelırse gozlerınde sorunlar cıkmaya baslar

Erkekler Ne Diyor 3

• bence okumanın saati zamanı olmaz herhangi bir saat herhangi bir zamanda istediğin herşeyi okuya bilrisin tabi benim görüşüm

0|0
    0|0
  • Gece hersey gece

0|0
    0|0
  • Gece yatmadan önce bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...