Çocukluğunuzdan hatırladığınız tatlar nelerdir?

Mesela çocukluğumuzun en meşhur tatlılarından olan kağıt helvayı sever misiniz?

link

İçi ballı ve kaymaklı olur. Hatta yanlarını aceleyle ısırıp ortasını yavaş yavaş yerdik.

Kağıt helvayı neyli seversiniz?

Bu hali de çok güzel görünüyor; link

Sizin de çocukluğunuzdan hatırladığınız, tadı damağınızda kalan tatlar var mı? Sakız, dondurma, şekerleme herhangi bir şey...

Teşekkürler.

0|0
22|37

En İyi Kız Görüşü

• şekerli çaya doğranmış ekmek. şimdi yapmıyorum ama sütlü ekmeği yiyorum hala. bir de babam ülkerde çalışırdı. bize herşeyi getirirdi. diğerlerini de arkadaşlar söylemiş zaten..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• link

link

link

link

AHHH 90LAR AHH :(

1|1
    0|0
  • Annem sahur vakti bize sehriyeli pilav yapardi o tad hala damagimda bu yil yine yapmisti ama o tadi alamadim

kardeslerimle ben kasik kasik paylasirdik o pilavi hic unutmam..

2|0
    0|0
  • güzl bir konu:) söyleidklerini çok net hatırlıyorum birde 3 farklı renkte havuç getirrid rahmetli büyükbabam memleketten sarı turuncu ve mor renkli havuçlar getirridi kokusu ve tatlarını hala unutmam mümkün değil:) haaa birde leblebi ile uludağ gazoz:)))

2|0
    0|0
    • Leblebi tozu... Ahh ahh :)

• Onu hatırlamıyorum işte.

• hmmm şöyle kollarına taktıkları iki gözlü sepet olurdu bir tarafından lahmacunu çıkatırlar diğer tarafından yeşilliği ve kapıdı koyarlardı:)) nedendir bilmyiorum onların lezzeti başka olurdu:)

• Düdüklü şeker,ağızda patlayan şeker ve yumiyum hatırladıklarım :)

2|0
    0|0
  • link

İçip patlatmak vardı şimdi.

2|1
    0|0
    • Off, nasıl canım çekti yaa... Borçlusun bana :$

• :)) İkramiye sana çıksın da onun şirketini bile kurarsın sen :p

• Tabi ya, para olsun, fikir çok :)

• Dondurmalı kağıt helvayı çok severdim, o zaman hazır dondurmalar pek yoktu, sadece panda ve buzparmak vardı sanırım, ha bir de türk malı bir hazır dondurma, ismini çıkartamadım şimdi. Bütün dondurmacılarda dondurma dolabının üzerinde kağıt helvalar olurdu, şuanda hiç görmüyorum. Çocukluğumda ayrıca çok sevdiğim şeylerden biri de çokomel'dir, çok ta güzelmiş pek te güzelmiş diye bir reklam cıngılı vardı, hep onu söylerdim. Bu yüzden teyzem bana çokomel derdi, hala da diyor. :-)

1|0
    0|0
  • bunu göstersem anlarsın heralde asdadasf

link

2|0
    0|0
  • külahta patates link

1|0
    0|0
  • biz top oynarken beklerdik eskimocunun gelmesini sonra eskimolarımızı alırdık. ilk kahveli alırdım sonra limonlu ne tattı be ! şimdi magnum cartdor falan boş

1|0
    0|0
  • Şekerli çubuklar vardı.

2|0
    0|0
  • Hatice teyzemin pırasalı gözlemeleri :) mmmmm bak nası canım cekti simdi gece gece :)

2|0
    0|0
  • Benim damağımda kalan pek iyi birşey değil. Küçükken pili ağzıma almıştım ve gerçekten çok acı bir tadı vardı midemi bulandırmıştı. Arkasına bir kutu tatlı kurabiye bitirmiştim işte bu ikisinin tadı halen damağımda :)

2|0
    0|0
  • Yaşadığım dönemın yiyeceklerının bır cogunun tadı şimdi oldugundan cok daha gezeldi..En azından olabıldıgınce doğaldı dıye düşünüyorum..

*Ramazan ayında sahur ıcın kalktıgımda mutfagı kaplayan salatalık kokusu mesela..Hiç ekmek kullanmadan sırf tadı için domatesi meyve gibi yedıgımız zamanlar..

1|0
    0|0
  • leblebi tozu vardı küçük paketler içinde bilmem hatırlar mısınız?

2|1
    0|0
    • Evet, çok güzeldi. Yasaklandı artık.

• bide leblebi şekeri vardı. bende taktım leblebiye :) kolanın içine atardık. acayip köpürürdü.hey gidi günler :)

• Yad etmiş olduk :)

• 5* verdim. Benim Dedenin manavı vardı uğraş olsun diye taklırdı benide götürürdü tam çaprazda bir dondurmacı vardı.Dondurmacı Salih ama ne Salihh.250 binlik alırdım hep o zamanın parasıyla o mutlulugumu hiçbişeye değişmezdim :)

2|0
    0|0
  • pamuklu seker

bulguru kaynatıp afyonla karıstırıp tuzlar yerdik

salca kaynatırken ekmek arası harika olurdu

dut agacından dut yerdik ya da badem agacına cıkıp cagla badem yerdik

2|0
    0|0
  • cino vardı mesela ölürdüm onun için. artık yok maalesef :( birde pamuk şeker hala elimde sokaklarda yerim onu :)

2|0
    0|0
  • Eti puff vardı çok severdim

2|1
    0|0
  • Ey gidi çocukluk nane şekeqi,horozlu şeker,kişniş şekeri,gazoz ayrı bir tadı vardı çamurlu yollarda almaya giderdik

1|0
    0|0
  • pamuk şeker severdim :D çok ama ağzıma yüzüme yapışırdı sinir olurdum hala seviyorum ama bayadır yemedim 13-14 yaşından beri falan alcam bir ara :D

1|0
    0|0
  • hiç yemedimki :)

2|0
    0|0
  • pamuk seker , yumiyum cocuguyum :)

2|1
    0|0
  • Tel kadayıf bide cocukluğumun müzikleri yokluğun getirdiği buruk ama güzel günleri

2|0
    0|0
  • yaz helvası :) ne zaman eski dökük bir bakkala girsem çocukluğumu kokluyorum ve aklıma o yaz helvası geliyor :) her zaman yiyemezdik ama uzaktan seyretmedi de ayrı bir zevkti :)

1|0
    0|0
  • Annem ateşlenip hastalandığımda bana biskrem getirirdi 7 8 yaşındayken inanılmaz tatlı gelirdi.

Şimdi yiyiyorum aynı tat yok .(

1|0
    0|0
  • kanepe vardı salçayla peyniri karıştırıp ekmeğin üstüne sürüyodum. baya lezzetliydi.

2|0
    0|0
  • suluGöz sakızı.

2|0
    0|0
    • Bunu kim yazar diye bekliyordum. Harikaydı o da...

• aynen caprisun meyve suyu vardı birde. Şeklinden dolayı diğer meyve sularından farklıydı gözünüzde.

• Gül kokusu ve Gül reçeli birde Çam kokusu.

1|0
    0|0
  • Kerane tatlısını cok severdim ilkokuldayken her okul çıkışı alırdım :))

1|1
    0|0
  • Çocukluğun birası bile bir güzeldi

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 21

• Kağıt helva hiç sevmezdim pamuk şeker de sevmezdim benim sevdiğim şey şu an osmanlı macunu diye avm lerde satılan ama o zamanlar allı güllü diye sokak aralarında satılan rengarenk ve yapış yapış o şekerleme türüydü:)) Elimde hep kazığı kalırdı elma şekeri gibi :)

1|1
    0|0
  • İlkokul çıkışı lahmacun satan bir amca olurdu okulun kapısında. Her son zilde öğretmen sakın dışardan bir şey yemeyin dese de dayanamaz bazen alır yerdik. El kadar bir şeydi zaten. O lahmacunun tadını şimdi en baba kebapçıdaki lahmacunda bulamıyorum...

1|1
    0|0
  • Kağıt helvaya bayılırdım..

Osmanlı macunu da favorimdi..

Bide Cino vardı ona da bayılırdım.. link

2|1
    0|0
    • Osmanlı macunu... Ahh yaa harika olurdu gerçekten.

• Şu an aklıma gelenler bunlar. link link link link link link

1|0
    0|0
  • Cino,düdüklü şeker (hala yiyorum),patlayan şeker,... :)

1|0
    0|0
  • Şam baba diye bir tatlı vardı

Mahallede bir amca satardı.

Kağıt helvayı dondurmalı severim ^^

1|0
    0|0
  • kağıt helveda güzeldi ama ben en çok pamuk şekerini severdim

2|0
    0|0
  • mino sakızları yumiyum şekerleri..

1|0
    0|0
  • cocukkeeeen ben hic yemek yemezdim abimle ben agzimiza yemek vurmazdik annem delirirdi ondan. severek yedigim ne vardiii mont black vardi bir hala istanbulda bazi kafelerde satilir tam mevsiimi hatta..

1|0
    0|0
  • :)

Inanirmisin hayatimda bu yil ilk kez kagit helva yedim..ve tadi guzeldi :)

Cocuklugumdan aklima kalan..toza benzeyen sekerler vardi agzina aldiginda dilinde patliolardi :)

2|0
    0|0
    • Kağıt helva çok güzel yaa...

Patlayan şeker :) Arada hala alıyorum valla... :$

• abi naptın gece gece :(

1|0
    0|0
  • Çok fena bir çocukmuşum:)

1|0
    0|0
  • Pamuk şeker.

2|0
    0|0
  • Dedem hep çamlıca gazoz alırdı bana. Simdi o eski tadı yok

2|0
    0|0
  • Viva (olması lazım) isimli şeker vardı bayılırdım ona 12li paket halinde satılırdı filan :( Hala var mıdır yok mudur piyasada bilmiyorum ama bulamıyorum buralarda :(

1|0
    0|0
  • bakkaldan pudıng alırdım D: sut kutusunda olurdu

1|0
    0|1
  • Ya annem bisküvili pasta yapardı artık yemiyorum.Uzun zaman oldu :)

1|0
    0|0
  • Çoçukluğumdan hatırladığım tatların en başında '' Ton ton ton Dardanel Ton'' geliyo <3

1|0
    0|0
  • Alaska koko ve frigo :D

1|0
    0|0
  • Öyle hafızama kazınmış olan 2 şey var onlarda içi dolgulu çikolata ve kiraz. Kirazı çok severdim.Ağaçlara çıkıp bütün gün yediğimi hatırlıyorum.Hala çok seviyorum.Sanki çocukken daha güzeldi tadı:/ Çikolata zaten bütün kezbyler gibi benim de hayatımın anlamı. Çocukken çok kusmuştum fazla çikolatadan.Ahhh içi dolgulu çikületalar :/

2|0
    0|0
  • Pamuk seker hastasıydım hala daha yerim hatta dün gece bir tane pembe digeride beyaz olmak üzere 2 tane yedim.

Kinder süpriz yumurtanın cikolatasına da bayılırdım. icinden cıkan oyuncaklar ile koleksiyon yaptım ve annem saklıyor onları :)

Aklıma gelenler arasında birde lolipop seker var.

2|0
    0|0
    • ehhe tatlı tutkunumuz geldiiii :)) ohh afiyet olsun.

• Görende 150 kilo sısko bırsey sancak :))

• Tatlıcı tombaklar ehhe :))

Yükleniyor...