Çocuklarınıza neden Arap isimleri koyuyorsunuz?

Neden çocuklarınıza Arap isimleri koyuyorsunuz? Bir çıkarınız olmadığı halde neden çocuklarınız kuran kurslarına yollayarak, arapça isimler koyarak arap milliyetçiliği yapıyorsunuz? ama iş yunanaca ya da latince isim koymaya geldi mi yaklaşmıyorsunuz. Arapların diğer ülkelerden farkı ne, size çok mu iyi davranıyorlar da sanki bu kadar reklamını yapıyorsunuz?

Güncellemeler:
ah şurdan bir kaç kilometre ötede, o isimlerini kullandığınız ülkelerde doğsaydınız, kadın sünneti edilirken görürdüm ben sizi :D:D:D erkek çocuklarınıza da dayatma yapmıyorsunuz değil mi? o yüzden küçücük çocukları sünnet ediyorsunuz, inancı bile oluşmamışken? sonra da bunun adı özgürlük. almanyada olsa yaptığınız adam yaralamaya giriyor haklı olarak. sana mı kaldı çocuğunun bir organını kesmek. caniler

0|0
11|22

En İyi Erkek Görüşü

• kız haklı eğer oğlum olursa adını ben koyacam : türkşad teoman olacak

kız olursa da ecenaz koyarım

2|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 21

• Bakış açına hayran kaldım vala. Araplar dünyadaki en salak insanlardır günümüzde.

İsimler her zama dini olarak konur. Araplara hayran veya ayranlıktan değil. İslamiyete olan aşktan, hayırdan ve güzellikten. Dikkat edersen Yunanca veya Latince dediğin isimler de Yani Batılı isimleride Hıristiyan dininden Örneğin :

- Christof : İsa demek

- Christiyan : İsa demek

- Stephan : Mesih

- Jonathan : Mesih

- Josef : Mesih

- Maris : Meryem Ana

- vs.. vs..

Hıristiyan ve yahudiler de genelde dini isim koyarlar .. Sadece sana islami isimler dokunmuş :-))

1|0
    1|0
    • iyi de senin çocuğun dinini seçmedi ki yeni doğan bir çocuğa sordun mu sen müslüman mısın diye? :) neden bu dayatma?

• Senin de dediğin gibi .. " Benim Çocuğum " Benim Soyumu, Sülalemi, Devletimi ve Dinimi sürdürmesi için yapıyoruz. Sence bir çift neden çocuk yapıyor?

• Düşünsenize la benim adım Semih değil de "Sam"

"Sam Amca"

Arap'lar candır

Arabı ve Arapçayı sevin diyen Peygamberin ümmetiyim ben

2|3
    2|2
  • Arapçadan çok sevilen şahsiyetlerin ismini koyarız. Kalkıpta biri çocuğuna Ebu Lülü diye bir isim koymaz. Her şey sevgile başlar ve gönüle yatmasıyla bile ... Arap milliyetçiliği ise farklı bir boyuttadı ve milliyetçiliğin her türlüsü ayaklarımızın altındadır. İnsanlar insan olabildiği için sevilebilmelidir. Milliyetinden dolayı değil ..

1|0
    1|0
    • sen isimlerini koyduğun ebu-bekir'i tanıyor muydun da Bekir koyuyorsun mesela? Yada Muhammed'i tanımıyorsun fakat koyuyorsun. Müslğmnalar sence de hayallerle yaşamıyorlar mı?

• bravo çok beğendim yorumunu.

• teşekkür ederim.

• Ne koyalım ferman buyurursun mesela ? Alex ? Freddy ? Georgios ? O zaman da biri çıkar sorar, neden Yunan ismi ? Neden İngiliz ismi ? Neden İngiliz milliyetçiliği yapalım ? Misal. Böyle saçma sapan şeyleri soru olsun diye mi yoksa gerçekten merak ettiğinizden mi soruyosunuz ?

0|2
    0|0
    • ya ne alakası var :D neden sempatimiz var hehe deyip kızın adına Rumeysa koyuyorsun da Maria koymuyorsun :D Neden kızının ismini dini seçiyorsun düz bir isim koymuyorsun illa arapça? aynı şey niye Marialara sempatiniz yok da Rumeysa ya Beyza ya var?

• Anlamadın sen beni. Herkes Maria koysa, birisi çıkıp dese neden Maria ? Neden Hristiyan ismi koyuyoruz ? O zaman ne cevap vericeksin ?

• Ne kadar saçma bir soru seni bilmem ama bizler müslümanız kuranı kerimden isimler koyuyoruz ve kuran arapça yoksa araplar hiç umrumda değil aksine arapları sevmem önemli olan Allahın sevdiği isimler bazı arapça isimlerin anlamlarıda kötüdür arapça olmasına rağmen o isimleride koymak ii değildir

1|0
    0|0
    • işte sen müslğmansın çocuğun daha seçmedi. ben özellikle 'Müslüman ismi diye koyuyoruz' diyenler için sordum zaten

• dinler insan icadı kimsenin bir şey olarak doğduğu yok yahu kendinize gelin. hiç mi sosyoloji, mantık bilginiz yok. afrikada kabilede doğsan muz ağacına, japonyada doğsan şintoya tapıcaktın bu kadar basit.

• biraz araştır islam fıtratı üzerine doğar ailesi sonradan değiştirir japonyada doğsan şintoya tapardım peki neden kendiliğimdenmi ailem öyle öğrettiği için

• bi milliyetçiliktir gidiyor zaten herşeyin milliyetçiliği serbest bir türk milliyetçilliği suç oldu ülkede

1|0
    0|1
  • beni akşam akşam günaha sokma hadi yavrum

1|1
    1|0
  • Kurân da geçtiği için.

0|2
    1|0
    • dıııııt yanlış cevap

• evet noldu hayırdır?

• Bu normalde doğru cevap, fakat senin düşüncelerine ters. ki ben arap milliyetçisi değilim. neyse yardımcı olmaya çalıştığım için özür dilerim

• müslüman bir ülkede yaşıyoruz.Kuran ı Kerim Arapça indirilmiş.insanlar arap sevdiğinden değil Kuran ı Sevdiğinden bu isimleri koyuyor.ikisini karıştırma

1|0
    0|0
  • siz neden arapları istemiyorsunuz ırkçımısınız yoksa

belki 2-3 nesil önce sizin atanızda araptı bunu bilebilirmisiniz

çıkarımız olmadığını nereden çıkarttınızki

asıl siz büyük zarardasınız...

0|0
    0|0
  • Yoo arablara karsı o kadar sempatizan biri degilim kadına deger vermıyor geneli bu yüzden pek sevmem ama arab ismi yazın bir kere yanlıs bu 1.müslüman ismi yazıcaksın.2..kendi dinimin ırkımın isimleri dururken baska isim koyma geregini neden bulayımki kendimde..Ha diger yabancı isimleri begendim bir kacını koyarım bundada sıkıntı yok..Ama sende ırkcı bir yaklasım seziyorum sanki ha yanılıyormuyum sence : )

0|0
    0|0
    • hayır hayır diğer yorumlarda belirttim okursan sevinirim. ırkçılığa gelince ırkçı olsam asalım keserim derim. fakat eğer düşünce özgürlüğü var söylüyorum, pek haz etmiyorum açıkçası fakat bana ne istedikleri gibi takılsınlar

• zıplasana nolur :D:D sinirine de başlarım sana da. aklın gelip gidiyor mu?

• Aklım gelip gitmiyor benim gizli dogruları konusuyrum sana sünnet dinimizin emridir yerine getiriyoruz hatta bazıları kesıp plava katıyor bide ayran ıkram edıyor : )) Canilik bu olayda..

• hacca gidice deve sidiği içen ve şifalı olacağına inanan bir millete bunları söylemen ne kadar mantıklı sence hacı :D

0|0
    1|1
    • işte deniyoruz elimizden geldiğince :D

• bu saatten sonra bişey değişmez salla gitsin bence ama senle aynı kafadayız..

• thnx

• Araplar ile alıp veremediğin ne? Niye bu isyan?

0|2
    1|0
  • araplara bayıldıklarını zannetmiyorum, Kuranda geçiyor diye, bu arada beni engellemişsin niye engellediğini biliyorum sen gizlideyken bana engel sökmez, ayrıca batı özentisisin ne dersen de gerçek böyle

1|0
    0|1
    • sorum zaten İslamiyet'e dayanıyor. valla aramızda kalsın ama ben bu sitede sadece cinsel yönden rahatsız edenleri engelliyorum. öyle kavgalarda küfür edenleri engelleyen değilim, sen de bir şey dememiş olsan engellemezmişim :D:D

• benim Türklerle bir sorunum yok ki onu nerden çıkardın. ne sanalda ne reelde hiçbir şey yapamazsın yorma kendini :)

• o zaman başkasıyla karıştırıyorumdur kusura bakma, zaten yazının düzgün olmasından anlamalıydım, o salakta bu kadar düzgün yazacak akıl yok, sen beni niye engelledin

• peki o zaman neden yunanlar arap isimleri koymuyor?

0|1
    0|0
    • ilayda, melisa gibi isimler de avrupa kökenli fakat koyan koyuyor onu diyorum. neden illa muhafazakar kapalı aileler çocuklarına muhammed furkan gibi isimleri siyasi-dini simge gibi koyuyorlar. resmen fişliyorlar çocuklarını dinle onlara sormadan. diyelim bir çocuğun adı okan bakıyorsun kimlikte önünde muhammed okan yazıyor. illa onu oraya koyacaklar.

• buyumesini bekleyemezler sanırım :)

buyuyunce devlet saten ona degiştirme hakkı sunmus

• benim ismim de cismimde arap değil.soran hanımefendiye duyurulur :)

0|0
    0|0
  • Güncelleme / :D

0|0
    0|0
  • Arapların bilmem neresini yıkadığı suyu bile kutsal sayan zihniyet bırakta o kadar yapsın

0|1
    2|2
  • Onların arap kültürüne ait olduğunu bile bilmiyorlar ki şarkirtler.

0|0
    3|2
    • aynen. diğer yorumlarda yazdım okursam sevinirim. tekrar yazmayayım

• aynen. ve yarı şizofren kişilk bozukluğu olan nesil yetişiyor. olmayan varlıkları gördüğünü idda eden bir Norveçli göremezsin muhakkak inançlı biridir.

• senin beynin bulanmış.müslümanlıkta kadın sünneti diye bişeymi var:)çok cahilsin:)

1|1
    2|0
    • çok cahilim, nolucam? :(

• aynen işte koyuyor tabiki koymaz mı. diyorum bir ben nasıl bu kadar sorgulamaktan aciz, görmedği şeylerle kafayı yiyen insanlarla aynı habitatta yaşarım. dediğin gibi yapıcak bişey yok ama :(

• başka ülkeye git o zaman.senin istediğin gibi ülkelerde var.Mesela Hindistan orda İneğe tapıyorlar ..üstelik İnek gözle görünüyor

• kendi ismini istirham edebilirmisin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• İsteyen istediğini koyar. Kimsenin keyfine karışamazsın. Ayrıca teşvik etmek anne babanın görevidir. Madem islam hakkında bilgin yok bari uslubun yumuşak olsun. Herkes seninle aynı şeyi düşünmek zorunda değil.

1|1
    1|0
    • Dinle kafayı bozmuşsunuz. İstersen o çocuğu sen doğurmuş ol inanç onun inancı. Senin teşvik adı altında onun yolunu seçme hakkın YOK. Bu sitenin bilmişi sensin heralde, 3.sınıf sitelerde Xper kasmakla olmuyor bu işler güzelim :D

• Bütün doğu kültürleri gibi Arap kültürünü de geleneklerini de, adetlerini de sevmiyorum..

Yakışmıyor 21.yy ülkesi olma yolundaki bir ülkeye..

1|0
    0|0
  • Anlamlari güzel olduğu için olabilir mi ?

Örnek ; -- Muhammed

Anlami ; --- Seçilmiş insan

Örnek;-- Mekin

Anlamı;--- Allah indinde en şerefli insan

0|1
    0|0
    • Bir örnek daha veriyim.

Reyyan,çok severim bu ismi

Anlami,oruçlularin girdiği cennetin kapisi.

Arapça oldugu icin degil,kurani kerimde oldugu icin birakiyorlar

• Furkan kurani kerimin bir diger adi,cahil.

• Bütün çocuklar ateist doğar, sonradan ya kendi yolunu kendi seçer ya da birileri bir şekilde bir şeylere inanmaya zorlar.

• kızım aklın başında mı ?burda çoğu kişi müslüman .. kuran okumayı bilmek arap milliyetçliği yapmak mı yani ?adımda kuranda geçiyor ohh çok şükür ... gurur duyuyorum ..

0|1
    0|0
  • Neden yunanca veya latince koyalimki..Turk isimlerine noldu?

Ustelik arab isimler genelde musluman isimleri oldugu icin koyulur..bir yunan ogluna mohammed ve ya omar gibi isimler koymaz..yoksa milletin arap sevdasinda oldugu icin sanmiorum..kuranda arab isimleri gectigi icin koyuluor

0|1
    0|0
  • Erkek sunneti bir tek islamda yok yahudilerdede var..

Kadin sunnetiyse islamla alakasi yok kulturle alakali..

Once kendini bilgilendirsen?

Sonra yargilasan

0|2
    0|0
  • Çocuğu Kur'an kursuna göndermek Arap milliyetçiliği yapmak mıdır? Konuşurken beyninizi kullanmayı deneyin bir zahmet.

1|1
    0|0
    • kes sesini. çocuğunu kuran kursuna gönderme gibi bir hakkın yok. kimsenin dinini zorla sen seçemezsin. çocuğun büyüyünce bırak dini, inanıp inanmayacağını bile kendisi seçecek.

• Aa evet nereden bildin? Doğar doğmaz sünnet ettireceğim. Sağlıktan bir haber özenti ergen arkadaşım.

• hepiniz hastasınız var ya sağlık bilmem ne diye kılıf uyduruyorsunuz dayatmalarına. siz müslümanlar nasıl diyor minareyi çalan kılıfını hazırlar diye. Senin Allah'ın hani seni kusursuz yaratmıştı. İslamiyetle alakası olmayan 4 buçuk milyar insan sünnet olmuyor onlar sağlıksız mı? pakistanlı, mısırlı isveçliden irlandalıdan daha mı sağlıklı sence?

• Batı özentisi ergen.

1|1
    2|0
  • sevap point kazanmak icin ola bilirmi acep o.O

0|1
    3|2
  • Güldüm , ben Türküm neden yunanca isim koyalım ki ? şaka mısın sen ?!

0|1
    0|0
    • ya of oku diğerlerini :D

• anlamadım neye gülüyorsun =) herkez dinen demiş.

• Sevmiyoruz ! dini isimler oldukları için konuyor . Hristiyanlar nasıl Cristian koyuyuorsa bizde Muhammet koyuyoruz bu hayranlık değildir !

1|0
    1|1
    • Onların yaptığı da doğru değil ki

• Dediğim gibi sadece dini isim oldukları için. Türklerin geneli Arapları sevmez . Hayranlık ta yok eğer anlatabildiysem ...

Yükleniyor...