Toprak işleyenin, su kullananın.İnşaat dairesi de işçinin olsun mu?

Hayır derlerse tüm fabrikalar, cümle makinalar da dursun mu?

Senin kızın, benim kızım olsun mu?

(Göbekli Ahmet Bey: Blöfünü yiyeyim senin bozguncu! Hem dursa bile ne mesele. Otomasyon sisteminden hiç mi haberin yok bre cahil! Stuttgart'a, Mercedes fabrikamıza bir gel de, seni de lehimleteyim.)

---

Neylersin işte. "Eller", kendi yaptığına öylesine yabancılaş(TIRIL)mış ki.Taşlanan, yenilen ben olacağım sonunda.

Zaten kasketini sevdiğim de sonradan fötrlenmedi, fraklanmadı mı?

İyisi mi siz bu soruyu görmemiş olun.

Ama ben yine de naramı atacağım :

" Kulübelere barış, saraylara savaş... "

Güncellemeler:
Sen kazandın Ahmet Bey.

Ama bu tokadın hesabı bir gün mutlaka sorulacak.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• Sorunun, asıl hesabımda makyajlayarak açtığım ve kaldırılan "sansürsüz" sureti şu şekildeydi:

...

- Toprak işleyenin, su kullananın... İnşaat dairesi de amelenin olsun mu? -

Hayır derlerse tüm fabrikalar, cümle makinalar da dursun mu?

Yarin yanağından gayrı... ile başlayan dizeler gerçek olsun mu!

Kim bilir. Belki global ölçekte bir neo-luddist harekete ön ayak oluruz. Kırsaldan da bir Thomas Müntzer takviyesi gelirse... Bu 15-16 Haziran ittifakına kim dayanabilir!

(Göbekli Cemil Bey: Blöfünü yiyeyim senin bozguncu! Hem dursa bile ne mesele. Otomasyon sisteminden hiç mi haberin yok bre cahil! Stuttgart'a, Mercedes fabrikamıza bir gel de, seni de lehimleteyim.)

---

Fakat neylersin... "Eller", kendi yaptığına/ürettiğine öylesine yabancılaş(TIRIL)mış ki. Dolayısıyla şu noktada "inşaat dairesi" ve "yapan" denklemini, sekterleşmiş anasıra anlatmak güç. Althusser'in, devletin ideolojik aygıtları ve baskı aygıtları şeklinde tanımladığı Medya & Hukuk & Emniyet vb. odakları da göz önüne aldığımızda. Taşlanan, ötekileştirilen, yenilen ben olacağım gibi görünüyor.

Zaten kasketini sevdiğim de sonradan fötrlenmedi, fraklanmadı mı? Yani toprak ve su da yalan oldu.

Şimdilik sen kazandın Cemil. Ama bu tokadın hesabı bir gün mutlaka sorulacak.

İyisi mi siz bu soruyu görmemiş olun. (Görenlere selam olsun.)

...

"Kulübelere barış, saraylara savaş..."

0|0
    0|0
  • hayatında hiç bir zaman oturamayacağını bildiği bir villanın duvarını ören, harcını karan, sıvasını yapan işçinin olmalı o ev aslında...

1|1
    0|0
  • Vah vah cevap gelmemiş hiç içim parçalandı :/ Bu saçmalıkları yazmak için mi geri geldin zahmet etmişsin.

0|1
    1|1
  • Valla bir şey anlamadım. Gülüyüm mü ağlayayım mı bilemedim link

0|0
    0|0
Yükleniyor...