Ölüm yok olmak olsaydı hayatınız değişir miydi?

Bu soru şu anda inançlı olanlara gelsin sadece. Eğer ki ölmek yok olmak olsaydı, ya da o şekilde inansaydınız, veya inandığınız din her neyse öldükten sonra yaşam yok deseydi işte, hayatınız nasıl değişirdi? Neler yapardınız? Samimi ve gerçekçi cevaplar bekliyorum. Fazla abartmadan uçmadan... Çünkü eskiden inançlı olupta inançsız olan çok kişi gördüm sonradan ve hiç bir abarttığı şeyi yapmadılar sonradan.

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ölüm zaten yok olmaktır. Kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemiştim.

1|0
    0|0
    • Kardesim soru inancli olanlara gelsin sadece diyo cogu musluman olan bir ulkede "olum zaten yok olmaktir" diye ukalaca kesin cumleler kurmak nedir ya

• Teşekkür ederim ben de seni takdir ettim. Bu gidişle ben de ya agnostik olarak kalırım ya da ateist olabilirim birgün neden olmasın, ama ateist olmak için çözmem gereken çok mesele var daha onlara cevap bulabilirsem ateist olurum ama illa da belli bir etikete girmek zorunda değiliz tabi.

• Bir kere ''ateistim'' diyebilmiş değilim. Ben de senin gibi belli bir kalıbın içine girmek den rahatsızım.

Erkekler Ne Diyor 12

• Merhaba Kadavracı Kız

Ölüm yok olmak demek olsa, adalet de yok demek olurdu

O zaman neden namus ahlak kavramını takayım ki

Gider nikahsız dalaksız hayat yaşardım karı kızla

Gider çalar çırpardım...

Çok namussuz bir adam olurdum.

İtiraf edin, hepiniz böyle olurdunuz

Çünkü sorduğun soruya bakınca; rasyonalite bunu gerektirir.

Zina diye bir şey yok, kay kardeşim önüne gelene

Faiz diye bir şey yok, ye kardeşiğim bok gibi

Gerçi şu yaşantıya bakıldığında zaten Allah yokmuş gibi yaşıyor hayvan oğlu hayvanlar

1|0
    2|0
    • Peki neden bütün ateistler veya inançsızlar dediğin gibi soyarak çalarak çırparak yaşamıyorlar? Neden dünyaya büyük katkıda bulunan ateist bilim adamları vs. var?

• O örnek veriyor ben de örnek veriyorum bir amacım yok.

• Kölelik nedir ? Savaş esiri demektir. Eğer kölelik tamamen yasak olsaydı, ben karşı tarafın askerlerini esir almayacaktım ?

Değil mi ..

Esirler arası mübadele yapılmıştır zaten çoğu kez.

İslam kalkıp da hür olan birisini köle yapın demiyor zaten.. Savaş esirlerine köle der İslam

• Çok değisecegini ınanmıyorum.

Cunku tamam cok sukur ınancımız var ama ınancımızın gereklerının bır cogunu yerıne getırmıyoruz.

Ama mide genıslıgı ve ınsanın kendıne yakısanı yapması cok farklı seyler.

Cunku bazı ınsanlar bazı seyleri niyetlerine gore sekıllendırı amellere gore degil.

Bu yuzden ayette der ki . "Ameller niyetlere göre sekillenir."

0|0
    0|0
  • parayla imanın kimde olduğu bilinmez. Bilmiyorum ne olurdu çünkü bir şeyleri bildiğim halde müslümanlığı müminliği hiç gereğine göre yaşamıyorum ki bunu burada ki herkes de iyi biliyor. Meswla sende çok iyi biliyorsun ama uyguluyor musun? burada sorulması gereken soru bu uyguluyor muyum yapıyor muyum baksana ateistlere millet demediğini bırakmıyor ama bunu diyenlere kimler ? dedikleri kadar bu dini yaşıyorlar mı ? sorulması gereken sorular bunlar bence senin soruna gelincede inanç :) inanç :) inandığın şeylerden hangisi şu anda hayatında mevcut ? yani bu dünyada bir şeylere inanmak boş bence dünya dışından bir şeylere inanmak lazım ölüm , sonsuzluk ,cennet , tanrı gibi kavramlara inanmalıyız ama dikkat bunu anlatan hocalara değil :):)

0|0
    0|0
  • din olmasaydı cehennemi dünyada yaşıyor olurduk! ben de dahil her insan kötülüğün kölesi olmuş olurdu.

0|0
    0|0
  • O zaman zaten toplum bile çok değişik olurdu... herkes hayatın her anının tadını çıkarmak için elinden geleni yapardı..

0|0
    0|0
  • Az önce ateist oldum cevap vermiyorum

0|0
    0|0
  • Karmakarışık 1 soru. Ben şunu bilirim. İnsan ölmek için doğar, ölmemek için yaşar ama sonunda ölür. BİTTİ..

0|0
    0|0
  • herkes istediğimi yapardım demiş. belkide din bunu engellemek için oluşturulmuş bir kavramdır ?

bu soru ateist sayısını arttırır. benden demesi.

0|0
    0|0
  • Sen neden var diyolar sanıyorsun olmasaydı dünyanın boku çıkardı

0|0
    0|0
  • dünya kadar derdim olurdu

0|0
    0|0
  • 3-5yıl öncesine kadar inançlıydım, değişmedim.

0|0
    0|0
  • evet , bir sürü günah işlerdim her şeyi denerim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bunu ateistlere sorman daha mantıklı olurdu aslında.

Ölüm geri dönüşü olmayan bir süreç . Çok garip .. İnsan kendisinin öleceğine inanamıyor , otomatik bir savunma mekanizması bu herhalde . İnsan kendi ölümünü kendinin o soğuk masada (morg) ağzı açık bir biçimde yattığını düşünemiyor.

Ben ölüm olayına bir inançlı olarak realist yaklaşıyorum. "Ne olursa olsun" kafası, nasıl olsa milyarlarca insanla birlikte öleceğiz, ölüyoruz.

Hayatım değişmezdi.

0|0
    0|0
    • Ateistlere sorulacak bir soru değil ki bu, onlar zaten ölümün yok olmak olduğuna inanıyorlar.

• Güzel ve mantıklı soru öncelikle ..

İnançlı olarak devam ederdim yine de

Sebebi ise inanarak inandığıma yönelerek anlam bulmaktır..

1|0
    0|0
  • öldükten sonra yok olmak, dini olan bir insana mantıksız gelir. ki böyle bir din de yok zaten, dünya sınav üzerine kurulmuştur. açıkçası inanmasaydım da pek değişen bir şey olmazdı, halimden fazlasıyla memnunum çünkü. namaz falan kılıp oruç tutmazdım tabi :D hayatın bir anlamı olmadığını kavrayıp derpesyona girerdim sadece

0|0
    0|0
  • Oyle bir ihtimal bence yok ama sordugun soruya gore konuscak olursam intihar ederdim.

0|0
    1|1
    • Yapamazdın.

• Gelcem tamam ama çayın taze mi?

• Lütfen arkadaşlar, yakışmıyor kavga..

İnanç özgürlüğü var, kim neye tapıyorsa tapsın

Niye bu kadar çok kurcalanıyor bu konu

• olumden korkmazdim ozaman , istedigimi yapardim

0|0
    0|0
Yükleniyor...