Kapat

Siz Hristiyanların Hicri yılbaşını

Siz Hristiyanların Hicri yılbaşını Kutladığını gördünüz ya da duydunuz mu ?

Oysa bizim ülkemizde her yıl onların yeni yılı büyük bir çoşku ile kutlanır...

Siz bunu sağlıklı bir zemine oturtabiliyormusunuz ?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Türk kültürünün özüne dönülmesi lazım

0|2
    3|1
    • abi bize üç kımız ver (:

• e.i.c için teşekkürler soran

• :) Rica ederim "Nationalist" :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Onların kutlayıp kutlamaması beni ilgilendirmiyor..

Ben Yeni yılı kutluyorum..Evimde ağacım da süslü..Bundan da keyif alıyorum..

Diğer dinlerle inatlaşmak gibi bir derdim de yok..

İsteyen kutlar istemeyen kutlamaz..Başkasının din bekçiliğini bırakın artık !

4|2
    0|1
    • İyi de ben onu diyorum,yeni yıl dediğin sana ait olan bir yıl değil !

• Sorunu '' Hristiyanların bla bla bla '' şeklinde sorarsan bu cevabı alman normal ..

• Sende haklısın sevgili Moderatörüm... Sen bile bu perspektiften bakarsan söyleyecek sözüm kalmaz...Sevgilerimle...

• O değil de ülkecek Hicri yılbaşını kutluyor muyuz ki biz? Hatta Müslümanlar hicri yılbaşı kutluyor mu ki? link linke bakarsan, hicri yılbaşı kutlamasının tasvip edilen birşey olmadığından, Hicri takvimin Ömer zamanında kabul edildiğinden ama kutlama gibi bir uygulama olmadığından, birşeyler yapılıcaksa bu tarihte dua edip, geçmiş yılki iyi kötü davranışları sorgulamanın daha uygun olacağından vs. bahsediyor. Sonradan uydurulan ve gerçekte bile olmayan bir etkinlik, müslüman camiada talep görmüyorken, diğer kesimlerde niye görsün?

0|0
    0|0
    • Sevgili arkadaşım Hiçri takvim belli onda bir sıkıntı olduğu kanısında değilim her yıl ben kutluyorum hamdolun...(linke baktım bu arada ) Ben başka bir kültürün taklid edilmesini bu aziz millete uygun görmedim... Ve sordum sadece sağlıklı bir zemine oturtabiliyormusunuz diye... Sorun siizn açınızdan yoksa benim hiç yok ! Ama ben taklid etmeyi sevmiyorum...

• " her yıl onların yeni yılı" ne ya? Hristiyan olmayanlar da kutluyor. Yahudiler, Budistler, Ateistler vb... Yani niye bu kadar dert ediyorsunuz? Yeni bir yıla girme kutlanıyor. Bunun neresi kötü ki? Nedir zorunuza giden?

2|2
    0|2
    • E bizim de yeni yılımız var,onların kültürlerine ben neden uyayım.Kendi tarihim kültürüm varken neden başkalarının kültürünü taklid edeyim ?

• hicri yılbaşı diyorsun müslümanlara ait bir yılbaşı? dini bir şey. hristiyan demişsin. din.

• İsimlendirmek anlamında

• evet. sen hiç hicri takvim kullanıldığıı gördün?

0|0
    0|0
  • hristiyanlikla ne alakasi var ya sürekli bunu demeyi birakin artik

din ile hic bir alakasi yok ayrica ateistler bile kutluyor

yani tamammen kisiye bagli bir kutlama kimisinin cani istemez evde oturur kimisi o gün eglenmek ister

0|0
    0|0
    • Tamam arkadaşım sen böyle düşünüyorsan benim saygı duymaktan başka yapacağım bir şey yok...

Erkekler Ne Diyor 6

• Dünyada geçerli olan takvim miladi takvimdir. Dolayısıyla başka bir takvimlere göre de yılbaşı kutlamaya kalkarsak çin, hindistan gibi ülkelerinde yılbaşılarını kaale almamız gerekir. O yüzden tek bir yılbaşını kutlamamız da bir sakınca yok.

Yeni yıl basit bir kutlamadır. İnsanların buna neden bu kadar karşı olduklarını anlamak mümkün değil.Kaldı ki ülkemizde büyük bir coşkuyla kutlanmıyor. Bir kesim tarafından özümseniyor. Toplumun geneli tarafından benimsenmiyor. Yİne de yılbaşının ülkemize bir zararı olmadığı gibi bu konu hakkında bu kadar kafa yoran insanların ülkemizdeki daha ciddi sorunlara yönelmesinde fayda var.

Ryan Fletcher's service has been recognized.

4|0
    0|0
  • noel 31 aralıkta değil, 25 aralıkta kutlanır. yani onların yeni yılını kutlayan yok. önce noel'in ne zaman olduğunu öğren de ondan sonra eleştiri yap canım.

2|1
    0|0
    • Haklısın ne diyim...

• Stalin, sovyetler birliği ve TKP düşmanı troçkist Doğan Tarkan öldü. İşte buna kımız içilir ha :D

• Batılılaşma işte.. Aslında güzel birşey yeni yıla giriyoruz ama çok abartıyorlar

0|0
    3|1
    • Biliyorsun ya,farkındasın ya ! Eyvallah kardeşim...

• Görüyorlar alışveriş merkezlerinden ya da mağazalardan işte göz boyamaca.. Onların yabancı ortaklı şirketler olduğunun farkında değiller :)

• Sen hangi takvimi kullandığımızı biliyor musun?

1|0
    0|1
    • Ben hicri takvimi kullanıyorum...

• Hicri takvimi kullanıyorsan Tükiyede yaşamıyorsundur. Türkiyede yaşmayanında bu millet hakkında laf söylemeye hakkı yoktur

• O değil de kültür bölümü trolleri fake hesaplarla teşrif etmeye başlamışlar yine sdfsdfsdf

0|0
    0|0
  • elbet bu millet uyanacak birgün hatta uyanmaya başladı ağır ağır olsada

0|0
    0|0
Yükleniyor...