Zindan adası filminin sonu :/ (izlemeyenler okumasın spoiler içerir)

Selamünaleyküm herkese hayırlı akşamlar öncelikle

Şimdi ben bu filmi yeni bitirdim ama sonunu anlamadım. Aklım karıştı şimdi adam gerçekten sürecin başına mı gitti yani başarısız mı oldu yoksa her şeyin farkında olarak hasta numarası mı yaptı?

1|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Oldukça zekice bir senaryosu var. Ben ilk izlediğimde, adam sağlıklıyken ona "hasta olduğunu" söyleye söyleye hasta ettiklerini düşündüm. Yani psikolojik olarak hipnoz ettiler ve gerçekten hasta ettiler.

Ama 2. izleyişimde, filmin ne demek istediğini anladım; adam hasta zaten ancak bunu kabul edemiyor. Olmayan isimler uydurup onlara yüklüyor. En son o kişilerin olmadığını, cinayeti kendisinin işleyip kendisinin hasta olduğunu öğretiyorlar ve kabul ediyor. Ancak hasta olduğu için ertesi gün unutup, tekrar kendisini adaya gizli polis olarak gönderildiğini düşünüyor ve film bitiyor. (En son deniz fenerini gösteriyor hani. Ben o sahnenin heyecan katsın diye gösterildiğini düşünüyorum.)

0|0
    0|0
    • Ama adamın son cümlesi sanki herşeyin darkındaymış da hasta numarası yapıyomuş gibiydi

• Yok be anlamıştım bu dediklerini zaten sadece son cümlesine takılmıştım

Canavar gibi yaşamak mı yoksa yaşamamak mı daha iyidir gibisinden bir şeydi

• Evet öyle bir şeydi.

Erkekler Ne Diyor 8

• Aleykümselam hayırlı akşamlar sanada.

O filmi anlamak için 2-3 kere izlemek gerekiyor çok zekice tasarlanmış bir senaryosu var filmin.

Adam hasta ama hasta olduğunu unutuyor.

0|0
    0|0
  • adam zaten hasta hayal dünyasında yaşıyor çiçeem <3

0|0
    0|0
  • inception sonu öyle rüyada mi yoksa gerçek mi düşünüyor insan zindan adası sonu da izliciye bırakılmış bence

0|0
    0|0
  • Aleyküm Selam dostum...Adam hasta değil deli de değil onu deli olduğuna inandırıyorlar filmi dikkatli izlediysen delilik hakkında o aradığı kadınla ilgili konusuyor gerçek orda çıkıyor...:)

0|0
    0|0
  • Hasta olduğunu fark etti. Gördükleri hayaldi

0|0
    0|0
  • bende anlamadıydım zaten

0|0
    0|0
  • Ben de başlarda sıkılıp kapatmıştım, güzel film diyorlar bi' ara izlemek gerek

0|0
    0|0
  • Uzun zaman oldu filmi izleyeli. Yanlış hatırlamıyorsam gerçekten hastaydı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hasta... Çünkü, filmin ilk sahnesinde adamın denize karşı bir rahatsızlığı var. Film, adamın kusması ile başlıyor. Filmin sonunda ise, doktor, adamın suya karşı rahatsızlığını gösterecek şekilde üzerine suyu serpiyor ve adam bundan dolayı tepki veriyor. Yani, doktorun tanısı doğru...

0|0
    0|0
  • gerçekten hastaydı.

0|0
    0|0
  • gördükleri hayaldi adam hasta yani anlıcagın

0|0
    0|0
    • En son sahnesinden bahsediyorum. Kontrol için psikiyatristi geldi. Ona "chuck" diye seslenince diğerlerine olumsuz anlamda başını salladı adam. Ama sonra hasta olduğunun farkında olduğunu düşündürücü şeyler söyledi

• Adam hasta :/ baya oldu izleyeli filmin sonunu çözene kadar akla karayi secmistim

0|0
    0|0
Yükleniyor...