Ilişkiler hakkında kimse üzülmesin artık.

sitede onca insan var hepimiz bu çatının altındayız.insan arkadaşının üzülmesini asla istemez.gidenler için üzülmeyin arkadaşlar.inanın giden kendine başkalarını buluyor.onlar mutlu olurken siz neden mutsuz olacaksınız ? ağlamayın gerçekten değmiyor.sadece kendinizi sevin kimseye güvenmeyin.bazı arkadaşlar kızdan hoşlanıyor yanına gidemiyor.eğer kaderde varsa zaten olacaktır.gidin çekinmeyin.rahat olun dünyanın sonu değil.birde soruluyor ya sitede kime aşıksınız diye.ben aşığım sevgilim vardı eski sevgilisine döndü.kendisi benim prensesimdi.sonra ağladı aradı normalde telfonlara bakmayabilirdim ama aşıktım ona.yine konuştuk az önce sorusunu gördüm.kendi üstüme alındım yazılanları ama meğer başkası içinmiş... çok üzüldüm.kimseye güvenmiyordum artık iyice güvenmicem.dediklrimle yapacaklarım tezat gelebilir size ama ne derler hocanın dediğini yapın yaptığını yapmayın... sevgilerle arkadaşlarım.bu arada canım çok yanıyor belki üyeliğimi kapatırım.çok sevdiğim bir yer ama bilmiyorum.kafam karışık...

0|0
57

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın en kompleks yapıya sahip yeri kalbidir; severken ayrılır, nefret ederken aşık olur, gitmek/kaçmak isterken özler, yanında olduğunda kıymet bilmez. Kalbi yalama olmamalı insanın. Peki kalp nasıl yalama olur? Söyleyim;

Hayatınızın ilk ve vazgeçilmez aşkını hatırlayın. Muhtemelen çocuktunuz ve en safi duygularla seviyordunuz. Sonra o bir yere taşındı veya siz. Veyahut sebepli olarak onu göremeyerek bitti bu çocukluk aşkınız. Ama bunu kolay atlatabildiniz, neden? Çünkü büyüme ve yetişkinliğe ulaşma isteğiniz ve hızınız zamandan daha hızlıydı. Öğrenen bir beyniniz vardı ve her çiçekten toz ala ala kendinizi geliştiren bir amigdalanız.

İnsan sinirsel olarak aynı yaratılmasına rağmen AMİGDALA'nın etkisiyle farklılaşma eğilimi gösterir. Çünkü Allah, yaratma sanatının en ince ayrıntısını buraya gizlemiştir. Burası duygulara yön veren beyin bölgesidir. Buranın her çiçekten(kadın veya erkekten) toz(duygulanma) alırken AMİGDALA dolmaya başlar. Aslında her doluşu bir tecrübe ama bir o kadarda doygunluk sebebi ile ruhsuzlaşma/hissizleşme oluşur. İşte bu sebeple kalbi yalama yapmamak gerek, kalp her acıyla sarsıldığında amigdala kendine tecrübe katar ama bir kadarda ruhsuz olmasını gerektiğini söyler.

Etrafınızdaki insanları inceleyin; çok insanla aşk/meşk yapan kişiler daha umursamaz ve daha hayvani dürtülere sahip. Aşkı seksten ibaret sanan kadın ve erkekler türemeye başladı, neden? Çünkü çok çiçekten toz aldı. Ne kadar az çiçekten toz almak isterse insan karşısındakine dahada farklı bağlanıyor.

Kendi hayatımdan örnek vermek istiyorum; 36 yaşına kadar hayatıma sadece ve sadece 2 kadın girdi, biri kanunen ve dinen helalim. Boşandıktan sonra da diğer insanı tanıdım; sevgimi zevkle yoluna köle ettiğim biri. Onun içindir ki erkeklerin/kadınların bu sitede, internette veya reel dünyada hala temiz ve kirlenmemiş olduklarına inanıyorum.

Tavsiyelerim;

1. Kalbinizi yalama etmeyin,

2. Çok insanla aşk/meşk yaşayıp amigdalanızı gereksiz yere doldurmayın,

3. Bedeninizi kirletmeyin,

4. Bedeninizi hakkı olan güzelliği, sevdiğiniz insana adayın ve kolay vazgeçmeyin,

5. Biten hiçbir ilişkiyi tekrardan başlatmayın, ateş köze dönerse üzerine odunda atılsa köz ateşi söndürüyor.

6. Son sözüm erkeklere; giderken dönmemek üzere gidin. Çünkü toplumun dinamosu nasıl kadınsa, ilişkilerin dinamosu da erkektir. Toplumu gelişmesine en büyük etki eden kadın olduğu gibi, ilişkilerinde gelişmesine en büyük etkiyi de erkek sağlar. İşte bunun bilincinde olarak gitmeyin, gittiyseniz sakın ama sakın dönmeyin.

Saygılarımla.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• şu 3 gündür bende acı içindeyim hep dua ediyorum sonu nereye gider bilemem ama üzülme deyince olmuyo takma diyolar yapamıyosun düşünme diyolar engel olamıyosun tamam diyosun düşünmüyorum sonra çok geçmeden bir bakıyosun kafanda yine onunla konuşuyosun konuşmalarınız canlanıyo zor işler bunlar ve bunun bir çözümü yok çekiceksin canın yanıcak yalnız kalmak isticeksin insanlardan kendini soyutlucaksın müziğe sığınıcaksın daha olmadı hırçınlaşıcaksın kalbin kırık ya kalp kırmaktan çekinmiceksin gözlerin dolucak en ufak bir cümlede kelimede bile ona dair bişey görüceksin ortak paylaşımlarınızı gördükçe canın yanıcak günler böyle geçicek hele geceler sadece göz yaşların dinlicek seni ama bigün gelicek güneş doğmuş hissizleşmişsin kafanda bitmiş acı duymamaya başlamışssın işte o gün gelicek sabır ve dua ile o günü bekle bu da geçicek elbet sadece kabullenmeyi bil bende aynı yoldan geçiyorum.Kaçmak çözüm değil bişeylerden ..

0|1
    0|0
    • ben onu unutmuşken geldi hayatımın içine etti yine.bu sefer arasa da artık olmaz.normalde bakmıcaktım telefonlarına ama dayanamadım.giden o geri gelen de.hayatıma düzene sokarım ben benimkisi dünkü serzenişimdi sadece.bitti gitti :) sende üzülme.dediğim gibi giden gerçekten mutlu...o gittiği zaman benim için ölmüştü aradığı zaman rüyama girdi ve şimdi mezardan çıkıp gelemicek benim için.şu anda duygularımı öyle tarif ederim.hepsi bu :)

• sen de üzme o zaman kendini. biz iyi insanlarız. ondan hep kalan ve acı ceken taraf oluyoruz. ama bunlar hep ders degıl mı ? aynı seylerı bı daha tekrarlamıycaz. hayat bu uzulecegımız zamanlarda oluyor yeter kı aydınlık gunler yakında olsun bu da bızım elımızde. bı daha kımseye kendımızı oyuncak etmıycez.

0|1
    0|0
    • evet kimseye oyuncak etmicez kendimizi... ders dediğin gibi akıllanmamız lazım artık.önümüze bakmalıyız

• hepsi geçici zaten kaderinde kim varsa onunla elbet bir gün tanışacaksın..

0|1
    0|0
  • #Diren yalnızlığım#

0|1
    0|0
  • canım çok yanıyo anlıyomusun :(

0|1
    0|0
    • anlıyorum ama giden mutlu.seni beni sallamıyor bile.boşver üzülme artık.ben dün bir kez daha emin oldum

Erkekler Ne Diyor 6

• üzülme abi değmez, git nereye gidiyorsan boşalt içini, sonra sen, yine eski sen ol.

ve unutma.

"öldürmeyen şey güçlendirir".

saygılar...

0|1
    0|0
  • Buradan ilişki düşünmek çok gereksiz, burası bilmediğimiz veya merak ettiğimiz soruların çözüm merkezi ve bilgi alışverişi sağlayacağımız bir sitedır. Buna rağmen buna ümitlenmek gereksiz.

0|1
    0|0
    • insan bazen sesten bile aşık olabilir kaderin önüne geçilmiyor.inan bana ondan önce ben öyle düşünürdüm uzaktan ilişki mi olurmuş derdim aşık mı olunur derdim ama oluyor...

• sanırım haklısın ..

0|1
    0|0
  • supersin sevdim seni adamim

0|1
    0|0
  • yok öyle 1 dünya...

0|1
    0|0
  • Zaten zamanla geçtiğini anlıyacaksınız şimdiden üzmeyin kendinizi ;)

0|1
    0|0
    • geçmişti kardeşim unutmuştum.bşy var gibi geldi yine hayatıma etti.hem suçlu hem güçlü derler ya öyle işte.

Yükleniyor...