Orijinal ürünlerin çakmalarına uyuz oluyorum.

Ben orijinal ürünlerin çakmalarına çok sinir oluyorum. Önemli Tasarımcıların müthiş ürünlerini Ülkemiz sağ olsun(!) çakma olarak piyasaya sunuyor. Ondan sonra o caanım tasarım tüm varoşların elinde harcanıyor :( . Mesela şu çantanın link orijinalini aldım, ama maşallah tüm çakma piyasası bu çantayı kopyalayıp piyasaya sürmüş. Sonra da kızılay dağitmiş gibi, tüm paçozlarda bu çantanın çakmasını görüyorum:@ Güzelim tasarımın değeri yok olup gitti. Sizde gıcık oluyor musunuz orijinal ürünlerin çakmasına ?

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• ayy sen mi ben mi,inan ben de çok sinir oluyorum. adım başı herkesin elinde bu çantanın çakması var. bende orijinalini aldım ilk çıktığında almıştım ben. sonra bir baktım adım başı, herkeste bu çantanın çakması var.o kadar sinir bozucu ki. madem orjınalını alamıyorsun gücün yok,ne diye cakma alıp cantanın degerını yerlere indirirsin di mi.inan bende cok gıcık oluyorum.bı de o kadar para sayıp,orjınal mı cakma mı dıye soranlar yok mu delleniyorum. sorarlar tabi,pazarlara kadar dusmus cakması

1|0
    0|1
    • Aynen canım katılıyorum sana, pazarlara kadar düşüp çantanın değerini düşürdüler. İnan çantadan soğudum.

Erkekler Ne Diyor 4

• 1)Öncelikle şunu belirtmeliyim ki,bu ülkede askari ücret 800 küsür lira.

2)Çoğu pahalı marka tasarımından dolayı değil isminden dolayı pahalıya satıyor.He adamın yaptığı zanaata lafım yok ama dedemin ahıra girdiği çizmeleri sırf moda diye 100 liraya satıyorlar bunun neresi tasarım ?

3)En kaliteli çakma ürünler Türkiye'de (bunu geçen sene İngiliz araştırmacılar açıkladı)

4)800 lira ile geçinip kira ödeyip çocuk okutan bir insan bir çantaya 1000 $ nasıl versin ?

5)Sadece parfümde çakma ürün kullanırım oda kullandığım parfüm özel üretim ve sadece aldığım firma üretiyor :)

2|0
    3|2
    • arkadaşım gücü yoksa almasın o zaman. 800 TL lik geçimi olan bir insanın bir zahmet marka merakı da olmasın yani. Bütçesine göre davransın, neden güzelim tasarımın çakmasını alıp çakmaya destek veriyor ki, şu çantanın çakması her yerde var, insanı resmen çantadan soğuttular.

• bende kesinlikle katıliyorum beats pro kullaklık aldım1090 liraya gittim kadıköyde 55 tl çakması insan ister istemez sinirleniyor

2|0
    0|1
    • Böyle olunca ürün tüm değerini yitiriyor, bir ayrıcalığı kalmıyor.

• orjınal urundeger kaybetmez ve kalıteden anlayan orjınal oldugunuanlar

0|0
    0|0
  • Bende gıcık oluyorum. Paçoz filan demen yanlış fakat şöyle diyeyim. Ben kendi param ile biriktirip ya da benim maddi durumum iyise ben her aldığım lüks moda ürünlerini başkasında görmek istemem hele her adım attığım yerde herkeste olmasını istemem.

800 lira askeri ücret geçinen diyenler, Allah aşkına askeri ücret alan bir kişi hangi aklı mantıkla 500-5000 tl civarı bir eşyaya giyime vb. şeye para verir ? Aşağılama yapmıyorum herkes bütçesine göre harcıyacak. Benim param yetmiyorsa almam bu kadar.

Aylık 3000-5000 üstü kazanan bir kişi ile 1000-1500 civarı kazanan kişi arasında dağlar kadar fark vardır giyim tarz alışverişleri ona göre olur o kişilerin.

Çakmacılara sağolsun Türk milletimiz çok güzel para kazandırıyor. Almayın abi şunları adamlar çoğu özellikle çin malı ürünlerini satıp çok fazla kar ediyorlar çakmacılığında sonu gelmiyor bu yüzden. Milletimiz böyle yapıyor 1000 lira bir çantaya verilir mi gider şurdan 20 liraya alırım diyor. Burada şu fark var 1000 lira veren kişi zaten o çantanın kalitesine markasına veriyor. Yani o kişinin zaten maddi durumu parası da var ee kimse burada o kişiye dalga geçme lüksü yok. Çakma ürün alacağıma hiç kullanmam daha iyi. Paramı toplar öyle alırım.

Son olarak hadi çakmasını yapıyorsun bari o markayı kullanmayın arkadaş. Çantanın tıpa tıp benzerini yap ama şu markaları yapıştırmayın bari.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Verdiğin linkte ''Tükendi.'' yazıyor. Demek ki orijinali bitince çakmasını yapmışlar. :D

İyi de yapmışlar, bir çantaya, trilyoner olsam 715 tl vermem.

Çünkü çantanın kendisine, işçiliğine falan değil, marka değerine, markanın adına para veriyorsun.

Ve bu yolla, tikileri söğüşlüyorlar...

0|1
    1|0
    • Orijinalini satın almak isteyen her türlü alıyor zaten merak etme sen ;) Ayrıca Beymen'de belli dönemlerde belli sayıda getiriyor tekrar ;)

• İyi ki söyledin canım ya, dünden beri bunu merak ediyordum ben de, çok sağol... ;)

O paraya 1 ay ''geçinen'' aileler varken, bir çantaya o kadar para vermek çok saçma bence.

• aynen ben de soruyu okuyunca aklıma direk o çanta geldi bir de louis vuitton çakmalarından gına geldi. normal bir şey alıp takın bu nedir . yapmayın etmeyin ablalarım . :/

1|1
    1|1
    • kesinlikle bana da gına geldi .

• kesınlıkle katılıorum sana.ya çakma yapılır yapılır da bu derece de yapılmamalı gerçekten.pazarlara düsecek kadar olmamalı.senı o kadar cok ııyı anlıyorum kı asaglamak degıl bu, kolay ulasılır olması rahatsız edıcı boyutta oluyor gercekten.o degerın ozel bır parca olarak kalmasını ıstıyorsun ama pıyasa buna ızın vermıyor, bende hoslanmam herkeste olan seyı gıyıp takmayı,ozellıkle boyle degerlı tasarımların cakmasını uretıpte herkesin 5-10tl verıp sahıp olması cok rahatsız edıcı gercekten.

1|0
    0|1
    • Aynen canım anlatmak istediğim bu idi. Aşağılamak değildi. Ama şu çantayı cidden çok basitleştirdiler.

• Haklısın bende hoşlanmıyorum.

2|0
    0|1
  • aa evet tatlım 5e 10 satıyolar bunları .s gercekten üzücü

1|0
    0|1
    • ya evet o derece çakma üretiyorlar. çok sinir bozucu bir durum.

• Cantada falan degil ama spor ayakkabida cookk.

1|0
    0|1
  • çanta güzelmiş ama hem haklı hem haksızsın o çantayı beğenemeyip alamayanlar var. Paran olabilir ama buda insanları varoş diye küçümsemeni gerektirmez

0|1
    0|0
    • Amacım aşağlamak değildi. Ama şöyle düşünün lütfen; Çok beğenerek satın aldığınız bir şeyi adım başı herkesin üzerinde gördüğünüzde soğumaz mısınız, hele ki pazarlara düşecek kadar sıradanlaştırılması, hiçbir ayrıcalığı kalmaması ? Hiç abartmıyorum, geçenlerde yolda Anadolulu yaşlı bir teyze de bile bu çantayı gördüm. Kadına sorsan markasından bihaberdir:) ama kullanışlı geniş diye ucuza da bulunca almış takmış :) Yani o derece yerlere düştü şu çanta :)

• Bunun gerçeği zaten piyasa olmuş halde mk un en ucuz çantalarından biri ama çakma olayında katılıyorum taklit kullanılmalı..hadi çakma alıyorsun gerçekmiş havasında dolanma ortalarda bariz belli oluo

0|0
    0|0
  • Noluyo orjinal olunca ötüyo mu?

1|1
    2|0
Yükleniyor...