Kayıp kelimesiyle ilgili sorunu çözer misiniz:)?

Varlığını bildiğimiz şeyleri kaybedersek "kayıp" olur.

Ama hiç farkında olmadığımız şeyler de "Kayıp" kelimesi ile nitelendiriliyor. Örn: Macar bilimadamları Kanuni Sultan Süleyman'ın kalbini ararken, Zigetvar yakınlarındaki Üzüm Tepesi'nde "Kayıp" bir Osmanlı kasabasını keşfetti.>>Bu cümledeki kayıp kelimesi ile varlığını bildiğimiz şeylerin kaybolması durumunda kullandığımız kayıp kelimesi arasındaki kullanımın tarzını bir türlü kavrayamıyorum. Açıklarmısınız?

Şimdiden double teşekkürler:)

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Simdi birseyleri kayip etmek ile daha onca var olan ama simdi yok olan seyleride kayip olarak nitelendirebiliriz yani:)

Örnegin parami Kaybettim... kaybetmek burada tamamiyle senle alakali bir durum..

Önceki Günlerde Arkeloglar Kayip Sehiri buldular sözünde ise Daha önce var olmus tarihte bilinen ama sonradan harita yeri bilinmeyen bir durum söz konusu olduguna göre

iki kayip arasindaki fark biraz anlasilmistir umarim:)

1|0
    0|0
    • Anlamadım bir daha anlatsana noluurr :)

• Karşı olmaya mı başladın :D

İyi tamam mantıklı bir açıklama olursa yazarım

• merak ettim sadece ya kafama takildi sayende:)

Erkekler Ne Diyor 9

• bir haber sitesinden alıntı sanırım. Ama o haberde bahsedilen kayıp bir osmanlı kasabasından bahsederken hali hazırda aranan bir kasabadan bahsediyorsa doğru bir kullanım. laf kalabalığı olsun diye kullanılmış ise kayıp kelimesi orda yanlış kullanılmış. Ki zaten bir keşiften bahsediliyor. Kelime kullanım hatası. Bilinmeyen bir şey için kayıp kullanılamaz.

1|0
    0|0
    • Evet dün bir yazı okurken kafama takıldı. ben de öyle düşünüyorum keşif olmaz mı diye

• bilinmeyen anlamında olabilir

1|0
    0|0
  • 1. kayıp yani var olduğundan haberdar olmadğımız anlamında, bilinmeyen anlamında. unutulmuş, izleri silinmiş ... ama benim ilgimi daha çok macarlar çekti tarihte ilk türk kurultayını macarlar kurmuş

1|0
    0|0
  • aklıma ay lav you filmi geldi

1|0
    0|0
  • az daha kayıp düşüyordum cümlesindekiyle aynı anlamda.

1|0
    0|0
  • kültürle alakalı bazı kavramları bir kelime ile bazıları ise yüz kelime ile ifade edilebilir

1|0
    0|0
  • türkçe lastik gibidir nereye çeksen oraya gider

1|0
    0|0
  • gizli özne varsa kayıptır

1|0
    0|0
  • gözümün önünden kaybol :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Düz mantık. Varlığını bildiğimiz şeyleri kaybettiğimizde kayıp diyorsak vakti zamanında olan ve varlığı bilinen bir şey bulunduğunda kayıp diye adlandırılabilir.

Kısaca bi' varmış bi' yok olmuş.

1|0
    0|0
  • Bence kayıp saat kaybetmekten geliyorken kayıp kasaba kaybolmaktan geliyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...