30 yaş ve üstü olanlar müzik olarak hangi türü ve kimleri dinliyorlar ?

Günümüz müziklerinin çoğu sanki daha genç kesime hitap ediyor. sanatçıların şarkıcıların yaş ortalaması gitgide düşüyor. Dolayısıyla çağa ayak uydurmakta biraz zorlanıyorum. 80 lerin 90 ların şarkılarını gruplarını seviyorum ama güne de uymak lazım.

30 yaş ve üstü olanlara soruyorum, Hangi tür müzikler dinliyorsunuz ve kimleri takip ediyorsunuz ? .eski kuşak olup hala müziğe devam edenleri mi dinliyorsunuz ? (mesela madonna falan mı? ) ya da siz de mi güne uymak adına bugünün yeni sanatçılarını dinliyorsunuz ? ya da sevdiğiniz müzik türünü mü değiştirdiniz ? mesela atıyorum genç yaşlarda pop, rock dinlerken, şimdi jazz mı dinliyorsunuz ?

isim önerilerine çok ihtiyacım var şaşkınım.

Güncellemeler:
Takipçisi olabileceğim bir grup veya sanatçı bulamıyorum. eski olup da bugün hala yeni albüm çıkaran sanatçılar gruplar da nadiren album çıkarıyorlar. hep de eski şarkı dinlemek olmuyor. sizce yeni sanatçılar arasından mı seçim yapmalı yoksa dinlediğimiz türün dışına çıkıp başka türlere mi açılmalı ?
eski olup da müziğe hala devam eden sanatçı ve grupların da yaşları çok ilerledikleri için müziklerinde eski tat olmuyor tabi. napmalı ?

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi Türk hallk ve sanat müziği önceliğim var. Ancak, 1980 leri, 1990 ların popüler müziğinden sevdiklerim var ve onlar artık klasik oldu. Yabancı şarkılar şarkıcılarda var. Shirley Bassey, Laura Brannigan, opus, Julio İglesias vs. gibi sanatçılarıda hala dinliyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Eskiden ne dinliyorsam onları dinliyorum. Etnik müzikler ve klasik müzik ağırlıklı olmak üzere. 3-4 notalık basit bir müziği olmayan, sözleri de bende duygusal etki yaratabilen şeyleri seviyorum.

Dinlemediğim müzik türü yok ama etnik müzikler, halk şarkılarındaki doğallık, klasik müziğin çok sesli zengin yapısı hoşuma gidiyor

Baba Zula önereyim

1|0
    0|0
  • Aynı şekilde dediğiniz gibi, çok nadir dinlerim hareketli parçaları genellikle slow.

Mesela şu an 'Kayahan'nın Gönül sayfam adlı parçasını dinliyorum. 19 Yaşındayım ama kaldıramıyorum rock hiphop tarzı şeyler.

1|0
    0|0
  • Bence bunun yasla alakasi yok yaa ben eski yeni her türlü sarkiyi dinlerim yani kulagima hos gelmesi kafi.

Mesala bir yil önce Model grubunun bir sarkisini dinlemistim simdi yeni albumunude cok beyendim ..

0|0
    0|0
  • link ve link ve link ve link ve link ve link ve link

0|1
    0|0
  • Müzik insanların küçüklükte bulunduğu ortama ve halihazırdaki yaşantı durumu yani sosyal durumuna göre değişiyor bence,ben her yaşta sanat müziği ve halk müziğini tercih etmişimdir.Kendimce yaşadığım olaylardan her bir şarkı türkü bana birşeyler anlatıyor belki o sebeple olabilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • 28 yaşındayım fakat aynen dediğin gibi 80 ve 90 ların rock parçalarını daha çok seviyorum günümüzde de iyi gruplar var fakat eski gruplar daha iyi pop filan dinlemiyorum zaten

1|0
    0|0
  • Şunları dinledikten sonra takipçisi olabilirsin...

1-Boney M -nerdeyse tüm şarkıları

2-Alphaville-Big in the japan, sounds like a melody

3-Duran Duran- wild boys

4-Queen- I want to break free

5-King Crimson-Epitaph

6-Eagles-Hotel California

7-Peggy Lee-Johnny quitar

8-Joan Baez- Gracias a la vida

vs vs...uzar gider

0|0
    0|0
  • ben biraz eskiciyim.klasik müzik çok dinlerim türkçede fikret kızılok,tanju okan,alpay,ajda pekkan,ilhan irem,özellikle fikret kızılok un bütün eserlerini ezbere bilirim yaklaşık 200 civarı...tanju okan da aynı şekilde...klasikleşen parçalarının dışında en büyük favorilerimden özür diliyorum ve iyi düşün sevgilim i çok sever ve dinlerim.

0|0
    0|0
  • yaşım daha 27 ama 90 ları dinlerim devamlı slow sevmem ben ama 90ların hep slowlarını dinlerim

0|0
    0|0
  • ne üstüyüm ne altıyım kulağıma hoş gelen her şeyi dinlerim ..

0|0
    0|0
  • Ben hala 80 li ve 90 lı yıllarda daha kaliteli müzik yapıldığını düşünüyorum. Hem yerli, hem yabancı olarak. O yüzden de, istesem de günümüz müziklerine çok adapte olamıyorum ve benimseyemiyorum yani.

0|0
    0|0
  • ağırlıklı halk müziği,sanat müziği dinlerim zara,nilüfer sarıtaş,türkü,uzun yol türküleri,melihat gürses,serpil sarı,ayla dikmen.

0|0
    0|0
  • 15 yaşında rock dinlemeye başladım 35 yaşındayım rock dinliyorum

0|0
    0|0
  • nilüfer-ilhan irem

0|0
    0|0
  • rock dinleyen abilerim ablalarım pek yoktur sanki..

0|0
    0|0
  • MFÖ dinle

0|0
    0|0
  • Rock dinlerim 50 yaşıma da gelsem dinlerim aynı parçaları.

0|0
    0|0
  • eski yeni kulağıma hoş gelen herseyi dinlerim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 90 ların müziğini zaman zaman dinliyorum ama şimdide çok kaliteli şarkıcılar ve guruplar var.

Bunlarda dinlemelik olsun :))

link

link

link

1|0
    0|0
  • Annemi örnek vereyim +40 olaraktan...

Yabancı rock dinler, Elvis Bon Jovi falan..

Yunan müziklerine de ayrı bir ilgisi vardır. Sirtaki falan oynuyoruz evde. :D Yakında tabak kırcaz :D

1|0
    0|1
  • Yeni ve çok teenage olmayan bir iki şarkıcı olarak adele, lana del ray önereyim o zaman. Şu link ve şunun da link sizin kusağın beyaz yakalıları arasında popüler olduğuna dair sağlam tanıklarım var :)

0|0
    0|0
  • 30 yaş üstü demişsiniz ama hepimiz bir değiliz ben genelde bu tür link seviyorum

1|0
    0|0
    • 30 yaşında altında olanlar da cevap verebilirler tabi ki :) ben 30 yaşı ortalama olarak yazdım. yoksa tabi ki eskileri seven günümüz müziklerinden pek zevk alamayan her zihniyette insana açık benim sorum :)

• link bu türde çok severim :)

Yükleniyor...