Safer ayının yedi kat belanın dünyaya indiğine bunun için

Oruç tutulmasına ve ibadet yapılmasına inanıyor musunuz ? Gerçekten bu aralar belalar üst üste geldi sizce bu ayın hikmeti nedir ? Belanın indiği kanısı toplumun cehaletinden mi yoksa dinsel bir şey mi ?

0|0
818

En İyi Erkek Görüşü

• safer ayı Peygamber Efedimizin (sav) hastalandığı aydır.. öyle kulların üzerlerine belaların musibetlerin yağdığı bir ay değildir bu tamamen arapların cahiliye dönemlerinden gelen bir söylentidir zira bağışlaması bol ve rahmet merhamet sahibi olan Allah kullarına zulmetmez rahmet eder :)

3|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Şimdi şöyle, ibadet her an her zaman farz insana. Safer ayı Rebiülevvel ayı falan fark etmiyor. Farz olan ibadetler var. Oruç da Ramazan ayına farz ama tutmak istersen yine tutarsın, zararı olmaz.

Safer ayında belalar musibetler iner kanısı en azından Kur'an-ı Azümüşşan'da geçmiyor. Hadislerde varsa birşey diemeyeceğim çünkü o kadar derin bilgim yok.

1|0
    0|0
  • itibar etmeyin bu yanlışlıkları islam dinine katıp onun parçasıymış gibi göstermek ve düşünmek şirk olur.. kuranda dayanagı olmayan ve peyganber bir kış günü hastalandı bu aylar uğursuz diyen adamlar peyganberden 300 yıl sonra yaşamış.. bunları peyganber duysaydı bu safsatalara inana bizlere gülerdi..

0|0
    0|0
  • Oruc tutun kuran okuyun ancak Allahin bela gonderecegine inanmayin

1|0
    0|0
  • "İnsanı önünden ve ardından takip eden melekler vardır. Allah’ın emriyle onu korurlar. Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur". RAD -11 GAYET ACIK DEMİ.BASKA SÖZE GEREK VARMI?

1|0
    0|0
  • Safer ayının son günü yılbaşına denk geliyor en büyük belalarda o gün iniyormuş. Ona istinaden yılbaşını iyi değerlendirmek lazım akıllı kişiler mesajı aldı bence.

1|0
    0|0
  • Bütün inançlarda vardır oruç.. elbette inanıyorum..

belanın inmesi dinsel bir şey insanın formu olduğu gibi saatin günün haftanın ayın yılında formu vardır..

1|0
    0|0
  • oyle bişey yok uğursuzluk diye bişey de yok sefer ayıda diğer aylar gibi bir farkı yok. ne kuranda ne hadislerde böyle bişey var. kadınlar arasında çok meşhur bu.

0|0
    0|0
    • namazın nasıl kılınacağıda kuranda yoktur ama namaz haktır ve vardır bazı şeyler hadislerle de geçerlilik kazanablr

• Inanırım şahsen

0|0
    0|0
  • Evet bu doğru..

1|0
    0|0
  • fghsfhgfghf millette böyle beyin oldukça kafamız beladan totomuz heladan kurtulmaz :(((

0|0
    0|0
  • aç kalarak ibadet oluyorsa. açlıktan ölen milyonlarca insan huzura erdi diyorum :/

0|1
    3|1
    • değerli arkadaşım ibadet etmyor olablrsn beni ilgilendrmez ama reddetmen varsa imanını tehlkeye sokar yapma bilmyor olman gerçekler yok etmez

• güzeldi kardeş buna kara mizah deniyor herkesinde anlayacagına inanmıyorum..

• Bu ay bela ayı evet bu ay semaya 10.000 bela inermiş bunun en hafifi fakirlikmiş. ama ay bitti sonunda.

0|0
    0|0
  • düşünce olarak da etkileniyor olabiliiriz.

0|0
    0|0
  • sen oruç tuttunmu hiç namaz filan hııı abdest almayı biliyormusun ona göre cevaplıcam soruyu

0|0
    0|0
  • oruc ve ıbadet ztn yapılması gereken bırsey.acıkcası bn kndı fkrmu sluyorum

0|0
    0|0
  • batıl ınanc. ayın hıkmetı olmaz..

0|0
    0|0
  • Bunu insanlar 1000lerce yıldır biliyor zaten. Bilinmemesi insanın cahilliğinden...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Insan sacmasi.

0|0
    1|0
  • dinsel kesinlikle link

0|0
    1|0
    • merak etmeye devam ediyorum asdhasd

• Hadislerdede yok taabinde ve tebei taabindede yok. Sonradan çıkan bişey bu. Varsa delilin kaynak goster

• koca adamsın keneden raştr nette mankenlere bakaağına ALLAHALLAH

• evet duydum .. ve inanıyorum da bol bol salavat getirmemiz ve

''La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim'' dememiz iyi olurmuş

0|0
    0|0
  • onu bunu bilmem de gezi de bu operasyonlar da üniversitelerin final dönemine geldi. çğrenciler gündem takibinden ders çalışamıyor. asıl büyük fotoğraf bu bence :p

1|0
    0|0
  • Yok oyle bisey. Dinimizde lanet yoktur lanetli ay da yoktur. Bunlar islamdan onceki arap inanislari

0|0
    0|0
  • bu yalanmis biara burada herkes onu diodu sonra annem dedi öyle seyler yalan dedi yok öyle bise dedi :D

0|1
    1|1
  • Ilk duyuyom

1|0
    0|0
  • Batil inanc biraz mantikli dusun

0|0
    0|1
Yükleniyor...