Mutluluğun formülü nedir?

Ks üyeleri mutluluğun sırrını bilen var mı içinizde ya da yaşayıp da gören paylaşabilir mi benimle? Tamamen ruhen arınmak, temizlenmek kastettiğim .. Nasıl başarabilirim bunu?

0|0
16|44

En İyi Erkek Görüşü

• Biz farkında olmadan kendimizi kötü hissettiğimizde, aslında bastırdığımız bir korkunun etkisi altındayızdır. Bu durumdan kurtulmanın yolu; bastırdığımız korkuyu bulmalı ve onunla yüzleşerek, onu aşmalıyız.

Her ne kadar bu korkuyu aşsak bile, bir süre sonra bastırdığımız diğer korkuların etkisi altına gireceğizdir. Her eksiklik ve bu eksikliğin ihtiyaca dönüşmesi, yeni bir korku demektir. Sahip olmak başlı başına korku getirir zaten. Ve korku dolu bir insan, özgür bir zihne sahip olamaz. Bu yüzden insanın sahip olduğu her şeyi kaybetmesi, o insana özgürlük verir. Çünkü korkulardan arındırır insanı.

En büyük korku, sahip olunandır ki bu yüzden ölümden korkmamız doğaldır. İstesek de, istemesek de bu cana sahibizdir. Sahip olduğuna gösterdiğin ilgi, seni sahip olduğunun kölesi yapar. Seni kendinden uzaklaştırır. İnsan kendinden uzaklaştığı zaman, kötü hisseder. Eğer korkun, istediğin hayatı yaşayamamak ve olduğun kişi olamamaksa; sen bu korkuları bastırıp da; farklı şeylere yöneliyorsan; kendini asla iyi hissedemezsin. Kendini yönlendirdiğin şeyler sana bir süre sonra anlamsız gelmeye başlayacak ve eksiklik hissedeceksin. Kendine yakınlaşma ihtiyacı, yaşamak istediğin hayatın hayalinin ihtiyacını hissedecek ve tekrar bir bütün olarak kendini iyi hissedeceksindir.

Korkulardan arınmanın en etkin yolu; sahip olunan her şeyden vazgeçilmesi, sorumluluklardan kaçınılması ve kişinin olabildiğince sadece kendine ihtiyaç duymasıdır.

İnsan ilişkileri sandığından çok daha farklıdır. Bir insan senin zihninde; 'çıkarlarına göre' yer edinir. Gerisi hikaye. Tanıdığın bir insanı ilk gördüğünde girdiğin ruhsal durum; senin çıkarlarınla paraleldir.

Falan fişman.

Mutluluğu etrafta aramak yerine neden kendinde bulmuyorsun? İnsanlar sıkıcıydı, mutlu olmak için neden onlar olamazdı. Sanat topluma gösterildi, toplum sanata gösterilmedi. Müzik tekildi, fakat her tekil olan müzik içermezdi. Mutluluk evrensel değildi, fakat evrensel olan her şey insana mutluluğu getirdi. En azından öyle sanıldı.

Ve yine falan ve filan.

Ne istediğini bil; mutluluk ne istediğini bildiğin şeyin içinde.

4|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Kralın bir kızı vardır ve evlenmek ister. Kral da bir yarışma yapar ve bu yarışmayı geçene kızını vereceğini söyler. Bunu duyan Keloğlan yarışmaya katılır.

Ortaya 10 tane renkli renkli tüp koyarlar ve zehrin hangisinde olduğunu sorarlar. Bütün talipliler sıra sıra renk seçip söylerler fakat hepsi yanlıştır, hiçbirinde zehir yoktur. Sıra Keloğlana gelir,Keloğlan aklını kullanır ve bütün renkleri bir tüpe boşaltır "İşte zehir bundadır" der, ve etabı geçer..

Yani demek istediğim mutluluğu formülü yoktur. Sen ne toplayıp harmanlarsan ortaya o çıkar. Bu kötülük de olabilir, neşe de olabilir, hüsran da olabilir. Bu tamamen senin elinde.

0|0
    0|0
  • tevbe et al eline 99 luk tesbihi tesbihatlara başla neğuzü çek sühannallah çek esma ül hüsna oku ruhen ve kalben arınırsın bu arada örtüne bürünmeyi unutma yoksa çarpılırsın takıl dediklerime hayatın renklensin fazla dakılma gök kuşağına dönersin <3

0|0
    0|0
  • az önce resmini çizdim..

0|0
    0|0
  • Eğitim yoluyla yaparsın bence arkadaşım. Başına gelen her kötülüğün bir sebebi olduğunu var say. Bu seninle yediği dayağı hak ettiğini kabullenen bir köpek yavrusu arasındaki en büyük farktır. bu 2 yolla yaparsın arınmayı bence.

0|0
    0|0
    • Biraz daha açar mısın tam ?

• gönder :))

• Bu durumda senin yapman gereken sorunlarını karşılıklı konuşarak çözmen ve bu konuda başarılı olamıyorsan o kişiden ve durumdan hızla uzaklaşmandır. Huzurunu bozacak şeylere izin vermeyecek kadar eğitimli ve ileri görüşlü biri olmalısın. Bu durumu etkileyen çeşitli etkenler var. En önemlisi eğitim olmakla beraber çevresel, genetik faktörler ve yeni durumları hayata uygulayabilme becerin ön plana çıkmalı her zaman

• çocuk çocuk bak izel bile yıllardır arıyo kızımız olacaktı birsen bir ben birde çocuk felan filan derken yapamadı bir türlü hala mutsuz

0|0
    0|0
  • Osho der ki

mutluluğun yaptığın hiç bir şeyle alakası yok mutluluk düşüncelerdedir

bir insanın düşünceleri değişmeye başladı mı tüm hayatı değişir

0|0
    0|0
  • e= mc^2'dir efenim biraz açarsak;

Emek = Mutluluk x ( çaba x çaba )

buradan Mutluluğu çekecek olursak ;

Mutluluk = Emek^3

Farklı bir bakış aşısı yaptırdım kendime umarım size de faydası olmuştur. :))

0|0
    0|0
  • Hayatım boyunca bir kurala bağlı yaşadım. basit bir kural.. bence mutluluğun değil ama uzurun formülü..

'' Tanrıya saygı göster, kadınını sev ve ülkeni koru ''

0|0
    0|0
  • alkol

0|0
    0|0
  • Allahın verdiği bütün nimetlere şükür etmek geliyo aklıma nefes almak yaşamak hayatı artılarla yaşamak

0|0
    0|0
  • 2 rekat namaz kıl senden mutlusu olmaz inanki

1|0
    0|0
  • bebekk :))

0|0
    0|0
  • Mutlulugun sirri sadece kendindedir

0|0
    0|0
  • formülü açıklıyorum sıkı dur

f=meme+sevgi+seks+aşk derim ben

0|0
    0|0
    • Bro meme ne alaka onu anlamadım ben ? hadi onu geçtim o formulde para'yı unutmuşsun. Para olmadan bir b*kolmaz malesef.

• bunlar zaten para parantezinde kardo :D

• hayatta herseyin istediğin gidebilmesini saglayabilmektir ve sansınında sennle olması baska hiç bişey degil bana sorarsan ...:)

0|0
    0|0
  • uuu makinayla melankolik vs atacak

0|0
    0|0
  • mutluluk, insanın kendinde başlar ... mevcut hayatını kabullenebildiğinde ve budurma şükredebilmeyi öğrendiğinde artıkmutlusundur ... aşk para güç gibi unsurlar nefis tir ...

0|0
    0|0
  • Aklına eseni yapabilecek maddi güç ve bunları yaparken sana eşlik edebilecek karşı cinsten bir dost gerek.. Herşeyden zevk almayı bilmek gerek

0|0
    0|0
  • ailenin ve senin sağlıklı olmaniz yeterli değil mi?

sevdiğin kişinin bir gülümsemesi bile insani mutlu eder.

0|0
    0|0
  • YanLızLıkk Gayet qüzel ve Süperr HerSeyden Uzak Vee Bidee tabikidee Murdum duymaz Olmak 10 Numara Hayatın Olur...

0|0
    0|0
  • bir sen

bir ben

birde bebek

diyordu demet akalın zamanında...

0|0
    0|0
  • "insanlar ne düşünür?" diyerekten hareket etmezsek gayet de mutlu olabiliriz. ha birde kimseye bağlanmamak lazım

0|0
    0|0
  • Sevdiklerine çok zaman ayır, sevmediklerine daha çok. Bu sayede onları da dostunuz haline getirebilirsiniz ve buna bağlı olarak daha fazla sevgi alırsınız ve mutlu olursunuz.

0|0
    0|0
  • Hayal kur, geleceğe dair ayrıntılı bir şekilde.. Küçük şeylerle mutlu olmaya çalış. Sevmediğin insanlarla aynı ortamlarda bulunma bile. Her zaman pozitif düşünmeye çalış ve kendine değer ver.

0|0
    0|0
  • Sen Allahı tanı, ondan sonra daha iyi arkadaş veya daha iyi yoldaş bulamayacaksın. Çünkü aramayacaksın ki. O varken herşey Güzel olacak, tertemiz. İş onu bulmakta değil, o her yerde. İş onu yaşamakta.

0|0
    0|0
  • mutluluk= m

mutsuzluk= n ise

2(m+n).mn:2

0|0
    0|0
  • hedeflerin ulaşıla bilir olsun...bak nasıl mutlu oluyosun...

0|0
    0|0
  • Fotoğraf çekmeyi dene ;)

0|0
    0|0
  • E=mc2 dir benim için :D :D nükleer enerjiyle aram pek iyidir severim olmak istediğim meslektir hatta

0|0
    0|0
  • BU BAHSETTİĞİNİZ KAVRAMLARIN TÜMÜ İNANMAK VE GÜVENMEKTEN GEÇİYOR..SAYGILAR...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 16

• Dünyada ırk ayrımı yoktur; iyiler ve kötüler vardır. Ve her zaman iyiler kazanır. Sevgi her şeyi çözen güçlü bağ… Birçok toplumun nefretin çözemediği şeyleri sevgi çözer. Çünkü insan reddedemez onu. N e kadar inkâr etse de doğası sevgidendir ve onun yüreği her gün sevgi pompalar ve yaradan da onu seviyordur ki her nefes alışında ona imkan veriyordur. Sevgi insanı kutsal yapan… Kaybetmeden bir an önce sevmeli insan ırksız, dilsiz, çirkinsiz, güzelsiz, iyisiz, kötüsüz konuşmalı yürekler ve her gün var olmalı insan bu kutsal sevgi büyüsüyle.

Sevgi varoluştur. Mutluluk sevgiden geçer.Ona dair herşeyden... :)

0|0
    0|0
  • Mutluluk...

Kisinin ne istedigine baglidir.Beklentilerine baglidir...

Cogu zaman mutlulugun önündeki en büyük engel biz,kendimizizdir.

...

Özellikle bir formülü yok.

0|0
    0|0
  • Her şeyi karşılık beklemeden, menfaat gütmeden, Allah rızası için yapmak kadar huzur ve mutluluk verici bişey yok.

0|0
    0|0
  • vurdum duymaz olursan emin ol mutlu olursun

0|0
    0|0
  • bir sen bir ben bir de bebek :D

0|0
    0|0
  • Sordugun soruyu iliskide mutlulugun formulu olarakdan cevaplamak istiyorum cunku yaşadım ve yasiyorum herseyden once guven dogruluk her iki taraf icinde gecer bu iki olduktan sonra birde saygi ve anlayis hersey yoluna girio :)

0|0
    0|0
  • mutluluğun formulu cok açık bir sen bir ben birde bebek :SADASD

0|0
    1|0
  • Allahuteala kim hayattan mutsuzsa ve sıkılıyorsa beni unuttuğu icindir demis canim bugun okudum sanki bana mesaj gibi geldi

0|0
    0|0
  • beynini at baya uzağa fırlat mutlu ol. ben daha başaramadım

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir formül

0|0
    0|1
  • bi şarkı vardı mutluluğun formülü çok açık bir sen bir ben birde bebek o aklıma geldi bak

1|0
    0|0
    • @Makinakafa sorun silindi ama cevap veriyim. Ekran görüntüsü alıp yönetime mesaj at.

• küfürleştiğiniz yorumlarınızı sildim.. sakin olun arkadaşlar ! bayanlara hiç yakışmıyor küfür..

• :)) Küfür etmekden hiç haz almıyorum ama araya anne katınca çığrımdan çıkıyorum. Zaten bu sitede sevilmediğim için bazı üyeler bu siyasi konularda bana kıl oldular aşağıdaki onlardan biri ya asılıyor fotodan tabi olacak o kadar :))

• Mutluluk= Çikolata Kahve ♥

0|0
    0|0
  • HUZUR varsa MUTLULUK da var demktir :)

0|0
    0|0
  • bulursan bana da ilet..

0|0
    0|0
  • mutluluğun formülü hiç kimseyi takmadan hayatını yaşarsan mutlu olursun

0|0
    0|0
  • 1 tutam sevgi 1 tutam saygı 1 tutam sadakat ve 1 ayakkabı kutusu en büyüğünden :)

0|0
    1|0
Yükleniyor...