Var mı bu hayatta tutunacak dalınız yaslanacak dağınız ?

Düştüğünüzde kim tutar elinizden, kim kaldırır sizi? Kim çırpar üstünüzü başınızı ?

Var mı arkadan vurmayacağından emin olarak sırtınızı güvenle dönebildiğiniz ya da yaslanabildiğiniz biri, sağlam bir kaleye yaslanır gibi... ?

Yıkılan hayallerinizin enkazında nefessiz kalmışken kim duyar "imdat" sesinizi ?

Var mı bu hayatta tutunacak dalınız, yaslanacak dağınız ?

0|0
28|37

En İyi Erkek Görüşü

• Çok eskilerde bıraktım insanlar üzerine kendıme aıt sorumluluklar yüklemeyi..

Ne elımden tutanım oldu düştüğümde,ne omzuna yaslandıgım, ne de gogsunde huzur buldugum..

Zaman insanlardan birşey beklememeyi öğretti bana..Kendi acılarımda buğulurken bile tek feryat etmedi dilim..

Her düşüşümde gözlerimdeki öfke daha da büyüdü insanlara karşı..Titreyen dizlerimle tekrar kalktım ayağa..Her kalkış bir başkaldırıştı çürüyen değerlere..

Birilerine ihtiyaç duymak zaafiyet olarak kabul gördü çoğu zaman..

Her gelenin birşeyler eksilttiği bu cihanda;

Tükenmeden,bitmeden,

Tek doğdum,tek yaşıyorum,tek öleceğim...

2|0
    0|1
    • ama bu kızgınlığın kırgınlığın geçer..kör kuyularda kervan geçse diye bekler bulursun kendini..:)

• Teşekkür ederim.:)

• Rica Ederim Entropi :)

Erkekler Ne Diyor 36

• Babam, Teyzem, Arkadaşım.

Başka da yok.

cut.

1|0
    0|0
  • Yok.

1|0
    0|0
  • Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?

demiş nietzsche... insan hazır olduğu sürece her şey ona dal da olur dağ da olur...

ama hazır olmak çok önemli işte...

1|0
    0|0
  • Bu konuda babamın yerini kimse alamaz. Tek ona sırtımı yaslayabilirim ve sırtımı yasladğımda yıkılmayacak tek dağ varsa oda babamdır.

1|0
    0|0
  • Offffffffff offfffffffffff. Açma yaralarımı şimdi. Bir sevda uğruna memleketi terk edip İstanbul'a geldim. 1,5 yıllık beraberliğimizin ardından, İstanbul'a taşındıktan sonra herşeyi bahane etmeye başladı ve sonunda ayrıldık. Kına yaksın şimdi :)) Bir başıma koca İstanbul'da kaldım. Neyseki unuttum diyebilirim. Şükür :)

1|0
    0|0
  • Zaten koruyucu bir ailede yetiştiğim için düşünce insanlardan yardım istemeden kalkmayı daha çok seviyorum :) yine de saolsun ailemde çok iyi insanlar var :)

1|0
    0|0
  • Hayatın acımasız yanları var bunuda biz insanoğlu olark büyük faktörü var çile kutsal hedeflere varmanın tel yoludur,bu şekilde anlıyor insan dostu düşmanı,düşeninde dostu olmuyor hamdolsunki ikitane dostum var mezara kadar bazı badireler atlatmamda yardımlarıda büyük oldu bende maddi manevi yanlarındayım.

1|0
    0|0
  • var ama başkasının yanında :(( maskelerimi çıkardığım içimi döktüğüm sevdiğim güvendiğim bir kişi var

1|0
    0|0
  • sırtını güvenle dayayacak birisinin olması demek, aslında, sorumluluk altında bırakacağınız biri demektir. yapmayın arkadaşlar. adımlarınızda planınızı kendiniz yapın, düşünce de yine kendiniz kalkmasını bilin. ha, kalkamıyorsan da, başka kimseyi de yorma ya da yanına çekme..

1|0
    0|0
  • ben yalnızkurtum. hep yalnızdım hepte yalnız olacam.

1|1
    0|0
  • Sol yanımı acıdan bir sevdam ve sıcacık bir ailem var.Hayatım gayet yalın.Güven dersen acıtan sevdadan medet ummak ahmakca olur.Annemin omzu var işte

1|0
    0|0
  • Var var. Annem babam, eşim, oğlum ve kızım.

1|0
    0|0
  • Şair diyor ki ;

Allaha dayan Sa'ye sarıl hikmete ram ol

Yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol

1|1
    0|0
  • Babamın gölgesi yeter...

1|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Geçmişte, cok deger verdigim bir hemcinsiniz beni kör kuyularda merdivensiz bırakmıştı. Ozaman anladım o dalıda yalniz tutacam o dağdada yalniz yasayacam hicazkar hanim.:)

1|1
    0|0
    • Sizin hemcinsleriniz de bizi ağlatıyor nedendir acep :)

• Bilmiyorum bu çok genel oldu... Sizler ve bizler farklıyız sadece... Kadınların duygusallığı konusunda hak verdim

• Anladım hicazkar hanım :)

• Yok anasını satayım Her zaman yakındığım durumdan bahsetmişsin Olmadı gitti böyle bir dost arkadaş

Düştüm düştüm hep kendim kalktım Bu sefer nasıl kalkacam belli değil tabi

1|0
    0|0
    • Yine kendin kalkacaksın çoğumuz gibi...

• duan için teşekkür ediyorum .O senin iyiliğin bende sana şans dileyebilirim .Sorunu görünce aynı sıkıntılarda olan bir çok insan varmış diyebiliyorum .Bakıyorum da dertler hep ortak tabi dereceleri farklıdır. Dertler paylaşılınca hafifliyor sanki

Neyse derdin ne bilmiyorum ama en kısa çözüme kavuşur İNŞALLAH :)

• Çok teşekkür ederim iyi temennilerin için... Tutunduğum dallar kırılıyor bazen hepsi bu... İyi geceler olsun

• Arkamdan vurmucak insanlar çok var ama kimseden yardım almaya gerek yok yaptınmı kendin yapıcaksın herşeyi :I

1|0
    0|0
  • Yüce Allah(c.c)

1|1
    0|0
  • Sadece 1 tane var ..

O kadar sağlam biri ki.

Abimden yakındır o bana.

Her sıkıntımda koştu geldi.

Anneme anne diyen birisi.

"Dostlar seçilmiş kardeş , kardeşler seçilmemiş dost "

1|0
    0|0
  • Malesef hayatta kimsem yok,sadece Yaradan Allah'a güveniyorum.

1|0
    0|0
  • Ağabeyim var , gerçi düştüğüm de hep kendim kalkmışımdır.

Yardım istemeyi de pek sevmem , bir az kibirmi dersin başka bir şey mi kendim de emin değilim :)

1|0
    0|0
  • ailem var bir de çok sevdiğim birkaç kişi ama ne olursa olsun Allah kimseye muhtaç etmesin

1|0
    0|0
    • Ne güzel bir dua, amin

• öyle ama büyük konuşmaktan Allah a sığınırım evladın anne babaya bakmadığı çok insan gördüm :(

• inşallah olacak olacak kolay olmayacak.

1|0
    0|0
  • Allah var.

1|1
    0|0
  • annem ve babam.gerisi yalan.

1|0
    0|0
  • amma soru ya . öyle bir durum olmadı henüz. bakalım görücez.olunca arkada ne var :)

1|0
    0|0
  • ALLAH azze ve celle bana yeter.

Elhamdulillah.

ALLAH 'tan başka dost yoktur.

1|0
    0|0
  • Birtane bile bulamadım şu yalan dünyada

dünya yalan deyil ama yalan eden cok

1|0
    0|0
  • Yok öyle bir dünya

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 28

• Yanımda ailem olduğunu düşündüğüm zamanlar aslında ne kadar yalnız olduğumu farkettiğimden beri kendi ayaklarımın üstünde duruyorum, düşünce kalkıyorum, kendi yaralarımı kendim sarıyorum..

Son 9 ay hariç, sığınabileceğim sağlam bir kalem olmadı hiç..Çaresiz kaldığımda sırtımı yasladığım kaleler ise kumdan kalelerdi..Maalesef bunu yaslanınca farkettim..

Cennet adasına ulaşıncaya kadar her attığım adımda tek başımaydım, her çaresizliğimde yapayalnızdım..

Gözyaşlarımı dindirebileceğim bir omzum olmadı, kendim sildim..Çevreme güçlü görünebilmek adına içime akıttım gözyaşlarımı..Geceleri ağladım..

Mücadelemin acımasız dalgaları arasında sahili bulabilmek için tek başıma kulaçladım o derin karanlık suları..

Her yuttuğum suda '' işte bitiyor sahili göremeyeceğim '' dedim..

Ta ki o cennet adanın deniz fenerini görünceye kadar..

Şimdi o yılların yorgunluğunu çıkarıyorum..Yalnız değilim, ağlayacak bir omzum, tutunacak bir dalım, teselli edecek bir hayat arkadaşım var..

Geçirdiğim yıllara dönüp baktıkça tek bir şeyi görüyorum : İnsanın isterse ne kadar güçlü olabileceğini..

1|0
    0|0
    • Her yorumun ayrı değerli benim için hepsi birbirinden güzel ama bu kez çok içimde bir yere dokundu...

Umutsuzluğun girdaplarında dolaşıp da nefessiz kaldığımda imdat sesimi duyan biri olmalı diye düşündüm. Ancak insan düştüğü yerden ancak kendi kalkabiliyor çoğu zaman. Çoğu zamansa bizim çığlığımız başkasına sadece fısıltı...

Teşekkür ederim ellerine, yüreğine...

• Fark ettim samimiyeti öyle belli ki... Ben de duygulandım.

• Ben diğer bölümlere de bir bakayım yoksa bu başlıkta durdukça duygusallaşacağım..

Keyifli akşamlar dilerim..

• Kimseye sırtımı dayama taraftarı değilim. Aile diyen olacak ama kimse baki değil.

Bir ben varım, yeter.

2|2
    0|0
  • Var kardesim.önce rabbim sonra Annem ve Babam, Kardeslerim. hep iyi dostbildiklerim yaraladi beni..kaleyi icerden feth ettiler..yada kendi baslari agriyinca seni unutuverirler..benim artik tek sirdasim rabbimdir..ondan baskasi zaten pek anlamaz seni..tabi alende anlarda önce rabbin. cok önemli bazi insanlarla arandaki mesafe, benim gibi safsan cok aglarsin :) kimsenin cani yanmasin derken hep aglayan, kötü olan hatta yapmamisken yapan sen olursun..ALLAHA EMANET OL

1|0
    0|0
  • kuşun güvendiği dal değil kanatlarıdır

2|1
    0|0
  • Kendim...

Hayatımın en berbat zamanlarında kendimden başka kimse yoktu yanımda...

1|0
    0|0
    • bütün modlar mı bunalım anasını sayatım :P

soran da tequila da! :)

• En çok kendimize saklanıyoruz, en çok kendimize sığınıyoruz. Teşekkür ederim.

• Var..

Rabbim var.. Ailem var.. Çok Şükür..

Bunlar bana yetiyor...:)

1|0
    0|0
  • Başkası bana dayamasın yeter (:

1|0
    0|0
  • ailemin dışında gerçekten güvendiğim tek bir dostum var,onu bulabilmek için de çok dua edip mevlaya çok yalvarmıştım...

bundandır kendimi birçok insana göre şanslı görüyorum...

her ne olursa olsun önceliğimin her zaman mevlaya sığınmak ve güvenmek olduğunu belirtmeden de geçmeyeyim dedim...

1|0
    0|0
  • doğa kanunları,evrenin yasaları belli sert acımasız duyguya yer yok

ağaca dayanma çürür insana dayanma ölür kesin ve net :d:d

2|0
    0|0
  • Bir baba kız çocuğunun elini asla birakmaz. Evlense bile...

O yüzden babam başta olmak üzere ailem diyorum

1|0
    0|0
  • Babam ve ablam.

1|0
    0|0
  • Tek varım yoğum ailem.

1|0
    0|0
  • insanın ailesinden başka kimse yapmaz bunları bence ne yaparsanız yapın aile her zaman yanınızda olur bence gerisi hikaye...

1|0
    0|0
  • Annem var babam var çok şükür. Allah başımdan eksik etmesin onları

1|0
    0|0
  • Var: ailem

1|0
    0|0
  • ailem var sevdiğim var sevdiklerim var elhamdülillah

1|0
    0|0
  • Ailem var Allahıma şükür. Onlar yeter bana.

1|1
    0|0
  • annem ve babamdan başka kimsem yok. onlarda kocaman hayatımı kaplıyorlar zaten. başka birine ihtiyaç duymuyorum.

1|0
    0|0
  • benim yok ama ben her zaman oyle olmaya hazirim..

1|0
    0|0
  • Annem babam kardesım ve sevgılım

1|0
    0|0
  • kimse yok. aile bile. sadece hayallerim beni ayakta tutan.

1|0
    0|0
  • Var tabi olmaz mı. Annem

1|0
    0|0
  • Evet babam:-)

1|0
    0|0
  • Annem yeteer

1|0
    0|0
  • Ooofff ooofff çok yalnızım :'(

1|0
    0|0
  • Kımsem yok fazla ancak ailem.

1|0
    0|0
  • Var çok şükür. Elinde büyüdüm diyebileceğim, 10 yıldır hayatımdaki en güzel yere sahip olan biri var, hayat arkadaşım, eşim... Herkes bıraksa da o bırakmaz beni, eminim. Öyle zamanlar oldu ki yanımda ailem bile olmazken o vardı, desteğini hep hissettirdi. Hatalarım oldu, ama sırt çevirmek yerine ders olsun diye nasihatler verdi. anlatmayı pek sevmem, nazar değmesin. Maşallah diyeyim ben yine de. Sağ olsun. Eksik olmasın inşallah.

Herkesin tutunacak bir dalı olmalı, yoksa hayat çekilmez.

1|0
    0|0
    • Maşallah size o zaman, Allah nazardan saklasın :)

Gözlerim doldu ama...

• Evet canım tren geçse ağlayacam yani :))

• 'Kara tren gecikir, belki hiç gelmez...' Allah Allah :))

• Annemdir, baskası olamaz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...